Strona główna » Dieta cateringowa – jak wybrać właściwą dietę dla siebie?

Dieta cateringowa – jak wybrać właściwą dietę dla siebie?

przez Redakcja
Dieta cateringowa

Interesuje Cię dieta cateringowa, ale szeroki wybór jadłospisów sprawia, że nie wiesz, na który się zdecydować? Z myślą o osobach z podobnym dylematem przygotowaliśmy krótki poradnik. Sprawdź zatem, jak dokonać wyboru odpowiedniej diety pudełkowej.

Określ cel diety

Przed wyborem diety pudełkowego określ jej cel. Może chcesz schudnąć i poza aktywnością fizyczną interesuje Cię odpowiednia dieta o konkretnej liczbie kalorii? A może chcesz jeść zdrowo, ale przede wszystkim smacznie, więc nie masz specjalnych wymagań co do jadłospisu?

Jeżeli natomiast cierpisz na jakąś chorobę, np. zespół jelita drażliwego, SIBO, Hashimoto, celiakię, cukrzycę czy choroby serca, najlepszym wyborem są diety, które uwzględniają Twoje dolegliwości, a tym samym zawierają wyłącznie określone składniki w konkretnych ilościach. To samo dotyczy nietolerancji pokarmowych. Jeżeli np. nie tolerujesz laktozy czy glutenu, zdecyduj się na jadłospis, który nie zawiera posiłków zawierających owe składniki.

Czy jadłospis opracował dietetyk?

Sprawdź również, czy dieta cateringowa została opracowana przez dietetyka. To bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacji, gdy cierpisz na pewne choroby, schorzenia lub uczulenia – w takim przypadku każdy składnik posiłku musi być przemyślany i sprawdzony. Specjalista z zakresu żywienia jest też niezbędny podczas opracowywania jadłospisu odchudzającego. Ekspert powinien określić kaloryczność posiłków, a zarazem tak dobrać składniki, aby potrawy zawierały wszystkie niezbędne, wartościowe ingredienty.

Najlepsze firmy cateringowe współpracują z doświadczonymi specjalistami. Poszukaj informacji na temat osoby, która odpowiada za diety w konkretnej firmie. W niektórych z owych firm specjaliści ci pozostają do dyspozycji klientów, co pozwala klientowi rozwiać wątpliwości czy zgłosić swoje uwagi.

Przetestuj dietę

Najlepsze firmy, takie jak Fitness Catering, oferują możliwość przetestowania menu w niższej cenie. W ten sposób możesz przekonać się, jak działa dieta cateringowa. Kucharz przygotuje posiłki dopasowane do Twojego zamówienia i potrzeb – wybierając bowiem dzień testowy, możesz zdecydować się na dowolny zestaw z oferty.

Dzięki temu masz możliwość sprawdzenia, jak smakują posiłki z diety wegetariańskiej, bez laktozy, odchudzającej czy oczyszczającej. Cały proces dostarczania jedzenia odbędzie się tak, jak podczas standardowego zamawiania. Kierowca przywiezie zatem wczesnym rankiem starannie zapakowane posiłki na cały dzień pod Twoje drzwi.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej