Strona główna » Efektowna fryzura na Sylwestra – jak ją utrwalić?

Efektowna fryzura na Sylwestra – jak ją utrwalić?

przez Redakcja

Kiedy wielkimi krokami zaczyna zbliżać się koniec roku, to już najwyższy czas, na to by wybrać kreację sylwestrową oraz by ostatecznie zdecydować się, jaką fryzurę będziemy mieć w tym dniu. W większości przypadków, to panie decydują się na niezwykle efektowne fryzury – upięcia, podpięcia, loki i różnego rodzaju koki.

Panowie zdecydowanie wolą prostsze uczesania. Jednak praktycznie każda fryzura wymaga podkreślenia i utrwalenia przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Co wybrać? Czy wystarczy lakier do włosów czy lepiej zdecydować się na inne kosmetyki do stylizacji włosów?

Jakich kosmetyków używać do stylizacji i utrwalania fryzur?

Jedną z podstawowych kwestii jest postawienie na profesjonalne kosmetyki, które stosowane są również w dobrych salonach fryzjerskich. Ich formuły są często lżejsze dla włosów i bogatsze w składniki odżywcze, które obok utrwalenia fryzury odżywiają również włosy i nadają im zdrowego wyglądu. Szeroki wybór tego rodzaju produktów znajdziesz na stronie sklepfryz.pl.

Do najczęściej stosowanych kosmetyków do utrwalania i stylizacji fryzur zalicza się przede wszystkim:

  • pianki do włosów – służą do stylizacji włosów, ale większość z nich utrwala również fryzurę. Pianki mogą służyć do dodania włosom objętości lub ułatwiają układanie fal i loków. Piankę wybiera się pod względem tego, jaki efekt chce się uzyskać i jak mocno ma być utrwalona fryzura;
  • lakiery do włosów – lakier do włosów wybiera się pod względem trwałości i mocy utrwalenia fryzury. Do wymyślnych fryzur sylwestrowych warto zastosować jak najmocniejszy lakier. Warto przy tym pamiętać, aby wybrać produkt, który nie będzie obciążał i zlepiał włosów. Do sylwestrowych fryzur można też wybrać lakiery z brokatem;
  • żele do włosów, pasty – służą do układania fryzury i jednego utrwalania jej. Często nadają włosom „sztywności” można je stosować do podkreślania cieniowania włosów lub do układania „wyciskanych” fal.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj kosmetyku się wybiera, warto pamiętać o tym, żeby nie przesadzać z jego ilością nakładaną na włosy. Często wystarczy odrobina kosmetyku, by doskonale utrwalić fryzurę. Zbyt duża ilość żelu czy lakieru do włosów może obciążyć włosy i zbytnio je skleić. To spowoduje, że fryzura zamiast zachwycać będzie szpeciła.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej