Strona główna » Fue artas – nowoczesna metoda przeszczepiania włosów

Fue artas – nowoczesna metoda przeszczepiania włosów

przez Redakcja
Przeszczep włosów metodą fue artas

Włosy zaczynają wypadać? Fryzura nie prezentuje się już tak dobrze, jak kiedyś? A może zakola dodają lat? Problemy z łysieniem to obecnie nie wyrok. Istnieją skuteczne metody radzenia sobie z problemem, od odpowiednich suplementów diety, przez specyfiki do włosów, aż po przeszczep włosów. Co ciekawe, o ile dwa pierwsze przykłady działania są w stanie zahamować wypadanie włosów, raczej nie sprawią, że nasza czupryna odzyska dawną świetność.

Nieco inaczej wygląda trzecia z metod, czyli przeszczep włosów. W tym przypadku możemy przywrócić swojej fryzurze dawną świetność, a nawet sprawić, że będzie się prezentowała lepiej niż kiedykolwiek. Dlaczego? Ponieważ, jeżeli dawniej mieliśmy problem z na przykład zbyt wysoko rozpoczynająca się linią włosów, teraz, dzięki zastosowaniu przeszczepu włosów, możemy ją obniżyć. Oczywiście w granicach rozsądku, ponieważ w przypadku przeszczepu włosów najważniejszy jest naturalny efekt. O przeszczepie włosów krąży wiele mitów. Najpopularniejszy z nich dotyczy obawy o efekty przeszczepu. Czy faktycznie, przeszczepione cebulki włosowe odnajdą się w nowym miejscu, a my będziemy znów cieszyć się piękną fryzurą? Z pewnością, jeżeli tylko zdecydujemy się na zabieg z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Takim właśnie zabiegiem jest przeszczep włosów metodą fue artas, wykonywaną w Skyclinic.

Na stronie internetowej skclinic.pl możemy znaleźć informacje na temat przeszczepu włosów, które z pewnością rozwieją nasze wątpliwości. Warto zwrócić uwagę na to, czym jest sam przeszczep włosów i kto może się na niego zdecydować. W Skyclinic przeszczepy włosów metodą fue artas są wykonywane zawsze, gdy pojawia się problem z łysieniem. Zdecydowanie częściej jednak na to rozwiązanie decydują się panowie. Wszystko za sprawą łysienia androgenicznego, czyli wypadania włosów, powodowanego przez działanie testosteronu. Wielu mężczyzn zauważa pierwsze zakola już w wieku kilkunastu lat, a z czasem problem tylko się pogłębia. Dzięki przeszczepowi włosów metodą fue artas można nie tylko zahamować proces łysienia, ale również go odwrócić. Zakola znikną, a my znów będziemy cieszyć się bujną czupryną. Oczywiście, w niektórych przypadkach problem łysienia dotyczy również pań. W tej sytuacji również polecane jest zastosowanie przeszczepu włosów metodą fue artas i znów będzie można upinać włosy w fantazyjne koki i cieszyć się zawadiacką grzywką.

W przypadku metody fue artas nie istnieje również granica wieku. Na przeszczep włosów możemy zdecydować się zawsze, gdy tylko uznamy, że jest nam to potrzebne. W Skyclinic najpierw nasz przypadek przejdzie przez etap specjalistycznych konsultacji. Następnie zostanie oceniona skóra głowy, oraz zasadność przeprowadzenia zabiegu – specjalista z pewnością zapyta o choroby skórne i schorzenia, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Dzięki temu, jeżeli już zabieg zostanie przeprowadzony, jest on dla nas całkowicie bezpieczny i praktycznie zawsze efekty przerastają najśmielsze oczekiwania pacjenta. Wszystko za sprawą profesjonalnego podejścia i nowoczesnych technologii, stosowanych w Skyclinic.

Na czym jednak polega sam przeszczep włosów metodą fue artas? Jest to zabieg, który bazuje na najnowszych odkryciach oraz profesjonalnym sprzęcie. Zabieg zasadniczo jest wykonywany przez robota artas, który jest sterowany przez specjalistę. Robot ten ocenia cebulki włosowe, w miejscu, z którego mają być pobrane. Dzięki temu wybiera tylko i wyłącznie te najlepszej jakości. W jaki sposób dokonuje oceny? W tym momencie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czym są grafty. To inna nazwa mieszków włosowych, popularni zwanych też cebulkami. Wyróżnia się dwa rodzaje graftów: pojedyncze i mnogie. Z pojedynczych wyrasta po jednym włosie, z mnogich nawet kilka. Robot skanując, jest w stanie rozpoznać grafty mnogie i to je wybiera do przeszczepu.

Dzięki temu po przeprowadzeniu zabiegu czupryna staje się bujna. Przeszczep włosów w Skyclinic ma jeszcze jedną, zdecydowaną zaletę. Jest nią zminimalizowanie wszelkiego rodzaju dolegliwości, jaki wiążą się z zabiegiem. Kobiety często obawiają się, ze miejscu, z którego włosy są pobierane, pozostanie im blizna. Dzięki przeszczepowi fue artas nie ma takiego ryzyka. Robot wykonuje pojedyncze nakłucia, pobierając za każdym razem po jednym grafcie. Można to porównać do ukłucia szpilką – to nie pozostawia żadnego śladu. Zabieg przeprowadzony jest przy znieczuleniu miejscowym, w związku z czym nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami bólowymi. Kiedy grafty są już pobrane, można przystąpić do wszczepiania ich w miejsce docelowe. Przed zabiegiem, podczas konsultacji, pacjent przedstawia swoje oczekiwania.

Przygotowywana jest wizualizacja z nowym owłosieniem, dzięki czemu można dokładnie zaplanować, gdzie włosy zostaną umieszczone. Po pobraniu graftów, te są implantowane w skórze głowy w miejscach, gdzie chcemy aby włosy się znalazły. Warto zwrócić uwagę na fakt, że specjaliści w Skyclinic mają duże doświadczenie w działaniach tego typu, dzięki czemu pacjenci zyskują pewność, że fryzura będzie zachwycająca. W przypadku implantacji włosów znaczenie ma nie tylko ich rozmieszczenie, ale również kąt nakłucia, podczas wszczepiania graftów. Dzięki temu włosy będą rosły pod odpowiednim kątem, co przełoży się na jakość naszej czupryny.

Ponieważ robot artas dokonuje dokładnej oceny jakości pobieranych graftów, nie musimy się obawiać, że przeszczep się nie przyjmie, lub że przyjmie się tylko miejscowo. Pobierane mieszki włosowe to te, które są zdecydowanie najmocniejsze, dzięki czemu efekty zabiegu są bardzo dobre. Co ciekawe, dzięki temu, że pobierane są pojedyncze grafty, a następnie implantacja przebiega przez pojedyncze wkłucia, istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Zdecydować się na to rozwiązanie mogą nie tylko osoby, których dotyczy łysienie androgeniczne, ale również te, które przeszły przeszczep skóry głowy, mają w tych okolicach widoczne blizny, lub utrata włosów wiązała się z leczeniem przewlekłych schorzeń. Jest to doskonała metoda na odzyskanie pięknej fryzury, a co za tym idzie, również pewności siebie.

Warto pamiętać, że efekty zabiegu nie będą widoczne od razu. Włosy najpierw muszą odrosnąć, co może zająć nawet kilkanaście dni. Po tym czasie będziemy widzieć już, w jaki sposób nasza czupryna znów się pojawia. Włosy przeszczepione należy pielęgnować dokładnie w taki sam sposób, jak włosy, które nie dotyczyła żadna ingerencja. Gdy odrosną, będą rosły dokładnie w takim samym tempie, jak pozostałe, nie musimy więc się obawiać, że efekt nie będzie wyglądał naturalnie. Wręcz przeciwnie, jest to doskonała alternatywa dla peruk, czy innych rozwiązań, zakładających zastosowanie sztucznych, bądź obciętych wcześniej włosów. Włosy po przeszczepie mogą być farbowane i poddawane zabiegom fryzjerskim, oczywiście dopiero po okresie rekonwalescencji.

Oferta Skyclinic nie dotyczy tylko samego zabiegu przeszczepu włosów metodą fue artas. To zespół działań, które mają na celu przywrócenie naszej czuprynie dawnego blasku. Całość zaczyna się od konsultacji ze specjalistą, który ocenia stan skóry głowy. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek problemy skórne – nie musimy się niczym przejmować. Problem najpierw zostanie usunięty, a następnie nadejdzie czas na zabieg. Po zabiegu natomiast otrzymamy zalecenia, dotyczące okresu rekonwalescencji. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że pierwszą noc po zabiegu powinniśmy spędzić w pozycji półleżącej, z nieco podniesiona głową – tak, aby nadmiernie nie obciążać skóry. Należy również uważać na mrozy – skóra po przeszczepie włosów jest wrażliwa na temperaturę i podatna na odmrożenia. Latem z kolei nie należy wystawiać jej na ekspozycję słoneczną. Należy również zrezygnować z solarium, czy z sauny. Po kilku dniach należy zacząć przemywać skórę.

Okres rekonwalescencji zwykle trwa kilka dni, jednak na niektóre czynniki trzeba uważać nawet przez kilkanaście lub kilkadziesiąt dni. Po tym czasie (i po konsultacji ze specjalistą, która jest w czasie rekonwalescencji zalecana), nie trzeba się już niczym przejmować – procesy naprawcze w skórze sprawią, że po zabiegu nie będzie śladu, poza oczywiście bujnym owłosieniem. Należy pamiętać, że przeszczep włosów odwraca proces łysienia, jednak z czasem włosy mogą zacząć znów wypadać – najczęściej dzieje się tak w przypadku łysienia androgenicznego. W tej sytuacji efekty zabiegu utrzymują się zwykle kilka lat. W innych przypadkach efekty są widoczne przez kilkanaście lat, a jeżeli nie dotyczą nas określone problemy i będziemy dbać odpowiednio o włosy, piękną fryzurą będziemy cieszyć się już zawsze. To rozwiązanie jest najskuteczniejszą metodą walki z łysieniem – w momencie, kiedy specjalistyczne szampony i suplementy diety zawiodą, ratunkiem staje się właśnie przeszczep włosów metodą fue artas. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii pod czujnym okiem specjalisty, efekt jest wspaniały i nie ma ryzyka niepowodzenia. Rozwiązanie to jest polecane zarówno mężczyznom, jak i kobietom, nie ma również górnej granicy wieku.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej