Strona główna » Irygacja czy nitkowanie? Która metoda jest skuteczniejsza?

Irygacja czy nitkowanie? Która metoda jest skuteczniejsza?

przez Redakcja
Irygacja czy nitkowanie? Która metoda jest skuteczniejsza?

Wiedza Polaków na temat prawidłowego dbania o zdrowie zębów stale się pogłębia. Cieszy nas to, ponieważ świadomość odpowiedniej higieny jamy ustnej jest nie tylko ważna dla utrzymania pełnego uzębienia przez jak najdłuższy czas, ale także dla estetyki zębów i pięknego uśmiechu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej nitkowaniu zębów oraz ich irygacji. Poznamy bliżej te pojęcia oraz podpowiemy, jakie efekty przynoszą obie metody troski o zęby.

Czym jest irygacja zębów?

Irygacja zębów to kierowanie strumienia wody pod ciśnieniem, co powoduje usunięcie płytki nazębnej oraz bakterii z przestrzeni międzyzębowych. Czym różni się używanie irygatora od innych popularnych środków służących zapewnieniu odpowiedniej higieny jamy ustnej? Zarówno płyn do płukania ust, nić dentystyczna, jak i szczoteczka nie są w stanie dotrzeć do wszystkich obszarów jamy ustnej. Irygacja gwarantuje dokładne wypłukanie bakterii z ust, a co za tym idzie, zapewnienie większej higieny.

Irygator jest odpowiedni dla osób, które noszą aparat ortodontyczny, mają założone implanty zębowe lub mostki, a także cierpią na choroby przyzębi lub mają wrażliwe dziąsła. Jak wskazują najnowsze badania, skuteczność irygatora jest naprawdę wysoka. Może on wyczyścić jamę ustną nawet o 90% dokładniej niż nici dentystyczne. Dzięki niemu usuniesz też osad, który naturalnie osiada na zębach. 

Jak używać irygatora?

Używanie irygatora jest bardzo proste! Tak naprawdę po kilku użyciach z łatwością się do niego przyzwyczaimy i po pewnym czasie nie będziemy sobie wyobrażać życia bez tego sprytnego przyrządu. Ważny jest wybór odpowiedniego irygatora. Nie poleca się zakupu irygatorów, które nie posiadają specjalnych atestów. Irygator napełniany jest zwykłą wodą. Jak ich używać?

Przede wszystkim podążaj za linią dziąseł. Kolejno czyść wszystkie zęby oraz przestrzeń między nimi. Każdy ząb powinien być czyszczony z obu stron. A ile razy dziennie go używać? Dentyści polecają stosowanie irygatora dwa razy dziennie przed tradycyjnym szczotkowaniem zębów. Seysso irygator ma specjalne końcówki, które są mocowane do urządzenia w prosty sposób. Irygator możesz kupić na stronie internetowej https://seysso.pl/irygator-do-zebow/, tam też znajdziesz jego pełną specyfikację. 

Jak działa nitkowanie zębów?

Nitkowanie zębów to sposób na szybkie pozbycie się resztek pokarmów z przestrzeni międzyzębowej. Jest ono zazwyczaj metodą, która wspomaga zwykłe szczotkowanie zębów. Zdecydowanie zaletą używania nici dentystycznych jest możliwość kontrolowania tej czynności. Możemy dobierać nie tylko siłę nacisku dostosowaną do naszych potrzeb, ale i miejsce, które chcemy natychmiast oczyścić. Jest to także tanie rozwiązanie. W łatwy sposób nić dentystyczną możesz nosić w kieszeni czy torebce. Nie wszyscy jednak mogą używać nici dentystycznej. Nie jest ona polecana w szczególności osobom, które mają problemy z wrażliwością dziąseł lub też noszą aparaty ortodontyczne. Proces czyszczenia zębów nicią dentystyczną jest mozolny i zajmuje wiele czasu. Nie jesteśmy w stanie dotrzeć nią do wszystkich zakątków jamy ustnej.

O czym warto pamiętać, używając irygatora?

Przede wszystkim o tym, aby regularnie wymieniać końcówki. Końcówki do irygatora Seysso są ogólnodostępne w wielu sklepach. Można je na przykład nabyć wchodząc na oficjalną stronę producenta: https://seysso.pl/koncowki-do-irygatorow/. Dlaczego jest to takie ważne? Końcówki do irygatora zużywają się. Ich wymiana gwarantuje nie tylko przedłużenie żywotności sprzętu, ale także zapewnienie odpowiedniej higieny. 

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej