Strona główna » Jak dbać o wygląd, czyli na ile ważne są lakiery do paznokci?

Jak dbać o wygląd, czyli na ile ważne są lakiery do paznokci?

przez Redakcja
Jak dbać o wygląd, czyli na ile ważne są lakiery do paznokci?

O wygląd osobisty trzeba dbać w sposób kompleksowy. Oznacza to, że nie wolno zapominać o żadnej części ciała. Błędem wizerunkowym może być na przykład świetna fryzura, wyrazisty makijaż i zaniedbane paznokcie. Takowe muszą prezentować się w ładny sposób.

Chodzi o to, że dłonie stanowią wizytówkę każdej kobiety. Paznokcie nie mogą być poobgryzane lub nie może na nich znajdować się złuszczony lakier do paznokci. Takie coś zniszczy cały efekt nawet najlepszej stylizacji. Piękny manicure dla każdej pani może oznaczać coś innego, ale wszystko sprowadza się do tego, by wykorzystywać trwałe lakiery do paznokci. Wybierz lakiery uznawane za tradycyjne, a zarazem wyróżniające się nie tylko atrakcyjną kolorystyką, ale i możliwością utrzymania się na paznokciach aż do 10 dni.

  1. Lakiery do paznokci dla wszystkich kobiet
  2. Dlaczego szybkoschnące lakiery są warte szczególnej uwagi?
  3. Dla kogo czerwony lakier do paznokci?

Do pielęgnacji dłoni należy używać dobrych kosmetyków, dopasowanych do potrzeb skóry i wieku danej osoby. Samo nakładanie kremów czy masek na dłonie nie wystarczy. Nawet kobiety, które mają delikatne paznokcie, decydują się na regularny manicure. Można go wykonać w gabinetach kosmetycznych lub samodzielnie w domu. Jeśli chodzi o niezbędne produkty do malowania paznokci, to chodzi między innymi o klasyczne lakiery, base coat i top coat. Przykładem lakierów, które oznaczają trwałość, są lakiery do paznokci dostępne na stronie https://cuccio.pl/pl/c/Lakiery-Cuccio/38

Lakiery do paznokci dla wszystkich kobiet

Jeśli chodzi o rodzaje lakierów, jest ich bardzo dużo. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele produktów do malowania paznokci. Przy wyborze lakieru koniecznie trzeba zwracać uwagę na jego trwałość. Manicure wykonany za pomocą produktów, jakimi są klasyczne lakiery, to w zasadzie najzdrowsza metoda, która nie ingeruje w płytkę paznokcia i jej nie uszkadza. Dlatego takie lakiery są rekomendowane przez dermatologów.

Można zobrazować to w taki sposób, że po wyglądzie paznokci można ocenić czyjś stan zdrowia. Zakładając, że lakier należy zmywać mniej więcej co 10 dni, każdy może zauważyć jakieś niepokojące zmiany na paznokciach. Poza tym klasyczne lakiery pozwalają na częstą zmianę kolorów — w zasadzie co chwila można nakładać inny lakier na paznokcie. Nie trzeba czekać aż 10 dni. Produkt, który wykazuje się znaczną trwałością, umożliwia jednak zachowanie lakieru na paznokciach w dobrym stanie przez dłuższy czas. Sprawa zmiany koloru lakieru jest zatem dobrowolnym wyborem, a nie przymusem, który może mieć miejsce po zastosowaniu lakieru do paznokci słabej jakości. 

Dlaczego szybkoschnące lakiery są warte szczególnej uwagi?

Lakier do paznokci, który szybko schnie, znacznie skraca czas wykonywania manicure. Może to być bardzo ważne dla kobiet, które stale się gdzieś spieszą lub nie mają zbytnio czasu dla siebie z powodu przepełnionego terminarza. Kobiety mogą mieć różne sytuacje życiowe. Dla jednej pani nie ma problemu z wygospodarowaniem czasu na malowanie paznokci. Inna kobieta natomiast może narzekać na to, że nie jest w stanie znaleźć wolnej chwili na to, by położyć lakier na paznokcie. Tak może być na przykład przed świętami, gdzie każdy może być zajęty przygotowywaniem domu do przyjęcia gości lub spędzania świąt w gronie rodzinnym.

Zakładając, że dana kobieta faktycznie żyje w ciągłym pospiechu, to przy lakierach, które nie są szybkoschnące, może przez przypadek uszkodzić już nałożony lakier na paznokcie. Dla takiej kobiety może to być dramat — oczywiście nie chodzi o tragedie życiowe, ale wizerunkowe. Jeśli nie dokona korekty, dłonie nie będą dobrze wyglądać. Co więcej, niedoskonały efekt manicure może irytować i zniszczyć dobry nastrój. Może też rozpraszać kobietę w trakcie pracy. Starannie pomalowane paznokcie mogą być matowe lub błyszczące. Kolor neonowy raczej trzeba zostawić po godzinach pracy, chyba że firma ma związek z branżą kreatywną. To tradycyjnej pracy lepsze są pastele. Tak samo może być w przypadku pedicure. O wygląd stóp trzeba dbać przez cały rok, by odwdzięczyły się pięknym wyglądem  w ciepłe dni. Odkryte obuwie letnie obnaży wszelkie błędy w pielęgnacji stóp i stosowania lakierów do paznokci. 

Dla kogo czerwony lakier do paznokci?

Czerwone paznokcie to marzenie wielu kobiet. Czerwień rzuca się w oczy, przez co paznokcie same w sobie muszą mieć idealny kształt i stan. Takie lakiery do paznokci występują w kilku odcieniach. Natomiast lakier w kolorze czerwonym za bardzo zwraca na siebie uwagę, przez co jest lepiej go stosować nie do pracy, ale na przykład na wyjście ze znajomymi na miasto. Nie każda firma musi negować czerwone paznokcie. Tak jednak może się stać, gdy przedsiębiorstwo lu instytucja ma opracowany dress code i nie pozwala na wyraziste barwy.

Manicure z wykorzystaniem czerwonego lakieru wymaga precyzji w nakładaniu go na paznokcie. Błędy będą zauważalne. Lakier do paznokci w tej kolorystyce lepiej jest nakładać, korzystając z czyjejś pomocy. Może to być kosmetyczka lub specjalistka od stylizacji paznokci. 

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej