Strona główna » Jak długo trwa proces przedłużania rzęs?

Jak długo trwa proces przedłużania rzęs?

przez Redakcja
Ile trwa przedłużanie rzęs?

W ostatnim czasie zabieg przedłużania rzęs zdobył na popularności i jest jednym najczęściej oferowanych usług w salonach kosmetycznych, nie tylko w dużych miastach. Przeznaczony jest dla kobiet, które chcą posiadać dłuższe rzęsy lub też zwiększyć ich objętość. Sztuczne rzęsy dają ogromną wygodę oraz komfort, zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim. Na czas trwania takiego procesu ma wpływ wiele czynników, o których warto wiedzieć.

Ile trwa przedłużanie rzęs?

Proces przedłużania rzęs może kojarzyć się z wielogodzinnym leżeniem w salonie kosmetycznym. Oczywiście trzeba być świadomym, że taki zabieg trwa i wymaga odpowiedniej ilości czasu od 1,5h do 2,5 w zależności od kilku czynników.

 • Możemy wyróżnić metody objętościowe, takie jak np. rzęsy 2D lub 3D, co daje efekt mocno zagęszczonych i pogrubionych rzęs oraz doczepiane metodą 1:1, dającą bardziej naturalny wygląd. Mówiąc wprost – im więcej włosków stylistka musi dokleić do naszych naturalnych rzęs, tym dłużej będzie trwał cały proces. 
 • Drugi ważny element, na który warto zwrócić uwagę, to doświadczenie stylisty w salonie, w którym zdecydujemy się na taki zabieg – im dłuższy staż stylistki, tym szybciej i sprawniej będzie wykonany zabieg przedłużania rzęs. 
 • Kolejny czynnik to ilość i jakość naszych naturalnych rzęs. Cały proces polega na doklejaniu sztucznych rzęs do naszych naturalnych, w związku z czym. Im więcej ich jest, tym czas będzie dłuższy.
 • Czwarty, jakże ważny element, to jakość produktów, którymi posługuje się stylista. Jest to rzecz, na którą rzadko zwraca się uwagę. Jednak warto nakreślić, że produkty oraz narzędzia, jakimi posługuje się salon kosmetyczny, muszą być wysokiej klasy i jak najlepszej jakości. 

Na co zwrócić szczególną uwagę przed zabiegiem przedłużania rzęs?

Oczekiwany efekt po zabiegu przedłużania rzęs nie zależy jedynie od umiejętności stylisty i zastosowanej metody. Równie istotna jest jakość używanych materiałów w trakcie całego procesu. Niesamowite efekty można uzyskać jedynie w sytuacji, gdy salon, na który się zdecydujemy, korzysta jedynie ze sprawdzonych, dobrych, trwałych i specjalistycznych produktów. Warto tutaj wspomnieć o marce Wonder Lashes, która oferuje wysokiej klasy profesjonalne produkty do przedłużania rzęs. Po użyciu profesjonalnych produktów efekt będzie zadowalający i trwały, utrzymujący się nawet do 4 tygodni. Sztuczne rzęsy muszą być odpowiednio dobrane i powinny spełniać wymagania nawet najbardziej wymagających kobiet. 

Co właściwie jest potrzebne podczas procesu przedłużania rzęs?

W trakcie wykonywania zabiegu stylista posługuje się wieloma narzędziami, które mają bardzo bliski kontakt z oczami. Stylista potrzebuje m.in.:

 • pęsety i nożyczki
 • taśmy
 • szczoteczki i aplikatory
 • płatki pod oczy
 • kleje do rzęs
 • sztuczne rzęsy
 • removery i odtłuszczacze

W przypadku wykonywania takiego zabiegu należy zwrócić szczególną uwagę na higienę oraz jakość produktów i narzędzi. Istotne jest, aby upewnić się, że stylista, który wykonuje zbieg, również podchodzi do tego z dbałością. Takie produkty, które na pewno sprawdzą się podczas procesu przedłużania rzęs możemy dostać w sklepie internetowym marki Wonder Lashes.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej