Strona główna » Jak leczyć trądzik różowaty – jedyne sprawdzone sposoby

Jak leczyć trądzik różowaty – jedyne sprawdzone sposoby

przez Redakcja

Trądzik różowaty to choroba dermatologiczna, która znacznie pogarsza jakość życia. Zazwyczaj charakteryzuje się dużym nasileniem zmian skórnych, które ciężko jest ukryć nawet pod bardzo silnym makijażem. A to przekłada się na pogorszenie samopoczucia, spadek pewności siebie i kompleksy.

Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym można uzyskać widoczną poprawę, a w efekcie całkowicie zlikwidować problem. Oto lista 4 sprawdzonych sposobów walki z trądzikiem różowatym. Zalecamy stosowanie ich równocześnie, ponieważ wtedy efekty są najbardziej satysfakcjonujące.

Jak leczyć trądzik różowaty, by uzyskać jak najlepszy efekt?

Kosmetyki myjące mają znaczenie

Osoby cierpiące na trądzik różowaty powinny zwrócić uwagę na kosmetyki myjące, których codziennie używają. Należy stosować preparaty stricte przeznaczone dla skór z tym problemem lub łagodne kosmetyki myjące, na przykład na bazie wody termalnej. Zabronione jest stosowanie mydeł lub żeli do mycia twarzy na bazie mydła, ponieważ ich pH najczęściej doprowadza do nasilenia objawów chorobowych.

Wybierz dobry krem nawilżający

Optymalnie nawodniona skóra jest odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne, a tym samym zdrowsza i mniej podatna na występowanie nowych zmian skórnych. W przypadku cery trądzikowej nie powinno się stosować jakichkolwiek kremów, a tylko te, które są do niej przeznaczone.

Mocny makijaż nie jest dobrym rozwiązaniem

Nakładanie dużej warstwy fluidu lub pudru na skórę z problemami dermatologicznymi nie jest dobrym rozwiązaniem. Cera nie może oddychać, przez co namnażają się w niej bakterie oraz powstają nowe stany zapalne. Lecząc jakiekolwiek zmiany dermatologiczne najlepiej jest zrezygnować całkowicie z makijażu, aż do całkowitego wyleczenia skóry.

Leki to podstawa

Trądzik różowaty nie jest wyleczalny domowymi sposobami, jeśli dodatkowo nie zastosujemy odpowiednich leków. Jednym z najlepszych preparatów na rynku jest Skinoren, dostępny do kupienia w aptece. Lek posiada składniki aktywne, które zabliźniają zmiany dermatologiczne, zapobiegają powstawaniu nowych oraz uniemożliwiają roznoszenie się bakterii po skórze. Krem doskonale radzi sobie nie tylko z trądzikiem, ale również powstałymi w jego efekcie przebarwieniami. Już po kilku dniach stosowania daje pierwsze widoczne efekty w postaci złagodzenia widoczności zmian skórnych. Dodatkowo koi świąd i pieczenie. Działając miejscowo na zmiany chorobowe, szybko przywraca skórze odpowiedni, zdrowy stan. Skinoren jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę oraz wyjątkowo łatwy w użyciu. Posiada ergonomiczną tubkę, która umożliwia proste wyciśnięcie potrzebnej ilości leku.

Stosując wszystkie 4 powyższe sposoby można raz na zawsze pożegnać się z problemem, odzyskując wiarę w siebie, piękny wygląd i dobre samopoczucie. Zawsze warto zadbać o stan cery, ponieważ podstawą zdrowia jest właśnie zadbana skóra.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej