Strona główna » Jak niskim kosztem odświeżyć salon?

Jak niskim kosztem odświeżyć salon?

przez Redakcja
jak odswieżyć salon

Salon jest miejscem reprezentacyjnym całego domu. Jednak z czasem nawet najpiękniejsze i najbardziej wytrzymałe meble tracą swój pierwotny blask i dziennie widywane przez wiele lat, powoli stają się monotonne. Przebywanie w pomieszczeniu z nimi przestaje cieszyć. W takich sytuacjach nie trzeba wydawać kroci na całkowicie nowe wyposażenie – często wystarczy zmienić dodatki.

  1. Zaplanuj zmianę
  2. Nowe poduszki to jak nowe meble
  3. Dywany, kappy i inne tekstylia
  4. Drobne elementy dekoracyjne

Zaplanuj zmianę

Zanim wybierzesz się do sklepu lub zaczniesz przeglądać aukcje ze starociami na portalach sprzedażowych, zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć. Oglądaj różnego rodzaju inspiracje i przykłady aranżacji wnętrz. Zwróć szczególną uwagę na te, które zachowują kolorystykę zbliżoną do twojego salonu. Zastanów się, które dodatki ci się podobają i sprawdziłyby się w twoim domu.

Nowe poduszki to jak nowe meble

Aby odmienić oblicze salonu czasami wystarczą nowe poduszki dekoracyjne. W stonowanych minimalistycznych wnętrzach, utrzymanych w neutralnych odcieniach dobrze sprawdzają się poduszki w intensywnych, nasyconych kolorach. Jeśli chcesz uniknąć wrażenia chaosu i pstrokatego wystroju, dobierając kolorystykę trzymaj się zasady, aby wszystko utrzymane było w jednej gamie kolorystycznej. Jeżeli jednak chcesz podkreślić zabawowy charakter wnętrza, wybierz kilka (od 3 do 5) kolorów, które do siebie pasują i dobierz poduszki dekoracyjne do salonu w obrębie tych odcieni. Nie musisz też stronić od wzorów. Do klasycznych wnętrz możesz wybrać kwiatowe motywy, natomiast w nowoczesnych sprawdzą się geometryczne wzory. Inspiracje możesz znaleźć tutaj: https://alena-firany.pl/poduszki-dekoracyjne.html.

Dywany, kapy i inne tekstylia

Aby odmienić oblicze salonu możesz też wyposażyć go w nowy dywan. Wybieraj raczej te o krótkim runie, gdyż dużo dłużej zachowują dobry wygląd i są wygodniejsze w konserwacji. Podobnie jak poszewki na poduszki dekoracyjne, kieruj się zasadą kontrastu. Pamiętaj też, że dywan musi być na tyle duży, aby co najmniej przednie nogi kanapy i foteli się na nim mieściły. Jeśli znudził ci się wygląd twojej starej kanapy, możesz osłonić ją nową, ciekawą kapą. Zaoszczędzi ci to również sprzątania, gdyż kape łatwo wypierzesz w pralce. Zastanów się też, czy nie możesz wymienić innych tekstyliów – na przykład podkładek materiałowych, obrusów lub serwetek czy zasłon.

Drobne elementy dekoracyjne

Odświeżenia można też wnieść do wnętrza poprzez małe elementy ozdobne. Mogą to być nowoczesne wazony lub elementy roślinne w ciekawych doniczkach. Jeśli dysponujesz nieco większym budżetem, możesz zastanowić się nad nową lampą stojącą, która wpasowuje się w jeden z obecnych trendów designerskich.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej