Nowoczesne i popularne środki transportu takie jak samochody, autokary, pociągi czy samoloty znacznie ułatwiają podróżowanie po całym świecie. Umożliwiają bowiem pokonywanie w błyskawicznym tempie ogromnych odległości, zwiedzanie innych krajów, odkrywanie odmiennych kultur i tradycji, poszerzanie horyzontów czy poznawanie zupełnie nowych, fascynujących osób.
Objawy i przyczyny choroby lokomocyjnej
Niestety, podróżowanie samochodem, autokarem, pociągiem lub samolotem może jednak wiązać się z pewnymi, dosyć nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi w postaci zespołu dolegliwości, zwanych powszechnie chorobą lokomocyjną, znaną również jako kinetoza. Choroba najczęściej występuje u małych dzieci oraz młodzieży szkolnej, ale często zdarza się również u osób dorosłych. Do najbardziej charakterystycznych objawów kinetozy należą przede wszystkim: zawroty i bóle głowy, nudności, znużenie, senność, złe samopoczucie ogólne, wymioty, suchość w jamie ustnej lub ślinotok, a nawet zaburzenia oddychania. Główną przyczyną dolegliwości jest natomiast brak zgodności pomiędzy wzrokowym postrzeganiem ruchu a sygnałami, które odbiera błędnik odpowiedzialny za zmysł równowagi.
Skuteczne leki na chorobę lokomocyjną
Choroba lokomocyjna nie stanowi wprawdzie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia czy życia człowieka, ale w większości przypadków uniemożliwia bądź znacznie utrudnia pokonywanie większych odległości nowoczesnymi środkami transportu. Należy pamiętać, że w skrajnych przypadkach może jednak prowadzić do niebezpiecznego odwodnienia organizmu spowodowanego wielofalowymi wymiotami. Na szczęście, dzięki szerokiej i bogatej ofercie ogólnodostępnych na rynku środków farmaceutycznych dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe cierpiące z powodu kinetozy nie muszą rezygnować z odległych podróży. Do najpopularniejszych leków na chorobę lokomocyjną należą obecnie środki zawierające w swoim składzie dimenhydrynat, jak chociażby doskonale znany Aviomarin dostępny w tabletkach, który można podawać również dzieciom powyżej szóstego roku życia. Leki na chorobę lokomocyjną, w odpowiedniej dawce dostosowanej do wieku i masy ciała, pozytywnie wpływają na działanie układu nerwowego człowieka, eliminując klasyczne objawy kinetozy, głównie nudności i wymioty, zarówno u dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Aviomarin, posiadający dodatkowo właściwości uspokajające i przeciwalergicznie, działa maksymalnie nawet do sześciu godzin od momentu zażycia tabletki.
Sprawdź: http://aviomarin.com.pl/
Inne sposoby na chorobę lokomocyjną
Leki na chorobę lokomocyjną wprawdzie doskonale radzą sobie z charakterystycznymi dolegliwościami kinetozy, ale warto również zadbać o odpowiednie warunki w trakcie podróży samochodem, autokarem, pociągiem lub samolotem. Osoby ze skłonnościami do choroby lokomocyjnej powinny przede wszystkim siedzieć przodem do kierunku jazdy, najlepiej w środkowej części pojazdu z dala od osi kół, unikać obfitych posiłków obciążających wrażliwy żołądek oraz spożywania napojów gazowanych przed podróżą, wybrać w czasie jazdy pozycję półleżącą ze stabilnym oparciem głowy. Dzięki przestrzeganiu tych zasad oraz zażyciu odpowiednich preparatów farmaceutycznych osoby ze skłonnościami do kinetozy mogą bez obaw zwiedzać świat i cieszyć się beztroską podróżą.