Strona główna » Jak przebiega proces starzenia się skóry i czy można go opóźnić?

Jak przebiega proces starzenia się skóry i czy można go opóźnić?

przez Redakcja
Jak przebiega proces starzenia się skóry i czy można go opóźnić?

Proces starzenia dotyka nas wszystkich, ale u każdego przebiega indywidualnie. U niektórych oznaki starzenia się skóry pojawiają się szybko, a u innych osób nieco później. Starzenie to proces postępujący, który może potrwać nawet kilkadziesiąt lat.

Jak przebiega starzenie się skóry?

Starzenie się skóry to jeden z procesów biologicznych. Zmiany objawiają się zmniejszeniem aktywności biologicznej komórek, wolniejszą regeneracją, mniejszą odpowiedzią na stres oksydacyjny oraz obniżeniem odporności. Maksymalna regeneracja możliwa jest do 25. roku życia. Z upływem kolejnych lat wydolność organizmu spada, a tym samym zmniejsza się gęstość skóry. Starzenie wewnętrzne to rezultat upływającego czasu, który determinują geny, fizjologia i przebyte choroby. Z kolei starzenie zewnętrzne uzależnione jest od trybu życia, ekspozycji na promienie słoneczne, poziomu stresu i zanieczyszczeń w powietrzu.

Przyczyny starzenia się skóry

Za główną przyczynę starzenia się skóry uznaje się zmiany hormonalne. Za jej regenerację odpowiada hormon DHEA, wytwarzany przez nadnercza. Wpływa on na produkcję estrogenu i testosteronu, które oddziałują na rozpad włókien kolagenu i elastyny. Ponadto zmniejszająca się wraz z upływem lat aktywność gruczołów łojowych nie zabezpiecza odpowiednio skóry przed wpływem czynników zewnętrznych i przesuszeniem. Po 30. roku życia spada także poziom komórek pigmentacyjnych, czyli melanocytów. Pojawiają się wówczas przebarwienia i dodatkowo proces starzenia się skóry przyczynia się do tzw. ścieńczenia naskórka, przy jednoczesnej jego keratynizacji.

Jak opóźnić proces starzenia się skóry?

Dla zachowania młodości skóry istotna jest dbałość o ogólny stan zdrowia. Kluczową kwestią jest tutaj odpowiednia dieta, wysypianie się oraz aktywność fizyczna. Warto wyrobić sobie także nawyk systematycznej pielęgnacji skóry. Podstawą pielęgnacji skóry dojrzałej jest stosowanie produktów nawilżających i odżywiających. Warto także codziennie sięgać po kremy z filtrem UV. Dużą rolę odgrywają antyoksydanty wymiatające wolne rodniki. Dlatego pielęgnacja antystarzeniowa powinna je uwzględniać, by spowolnić proces starzenia, ujędrniać skórę i przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek. Zatem sam kosmetyk to za mało by efektywnie spowalniać procesy starzenia, dla pełnego efektu należy dbać o siebie w sposób holistyczny.

Zatrzymaj młodość i urodę na dłużej z produktami DABI’A

Marka DABI’A dla kobiet po 40. roku życia stworzyła specjalny program, który ma na celu opóźnienie procesów starzenia, poprawę wyglądu skóry i przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek. Prezentowane produkty gwarantują skuteczne wsparcie organizmu z dwóch stron, zgodnie z zasadą INNER OUTER CARE.

Od wewnątrz działa Suplement diety na skórę DABIA AGE DELAY ANTIOXIDANT FORMULA. W swoim składzie zawiera SkinAx²™ – specjalną formułę̨, która w badaniach klinicznych wykazała zwiększenie produkcji kolagenu, poprawę̨ blasku skóry, redukcję plam skórnych i zmniejszenie cieni pod oczami. Obecność witaminy C i Cynku pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, a Winorośl właściwa wspiera naturalną obronę przed wolnymi rodnikami.

DABIA AGE DELAY PEPTIDE FACE SERUM

Suplementację wspiera od zewnątrz Serum peptydowe do twarzy DABIA AGE DELAY PEPTIDE FACE SERUM. Kosmetyk zawiera w składzie C-Pep™ TriColl o potwierdzonym badaniami działaniu, który stymuluję syntezę kolagenu, wzmacnia tkankę łączną i dzięki temu zapobiega powstawaniu zmarszczek. Połączenie ekstraktu z Tremelli, niskocząsteczkowego Kwasu Hialuronowego i Betainy poprawia nawilżenie skóry, zwiększając jej napięcie i pozostawiając efekt wygładzenia. Z kolei ekstrakt z korzenia Żeń-Szenia działa antyoksydacyjnie, a ekstrakt z Wąkroty Azjatyckiej i sok z liści Aloesu wspomaga regenerację naskórka, łagodzi podrażnienia i niweluje drobne zaczerwienienia.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej