Strona główna » Jak rozpoznać zakochanie u mężczyzny?

Jak rozpoznać zakochanie u mężczyzny?

przez Redakcja
Jak rozpoznać zakochanie u mężczyzny?

Kobiety pragną podziwu oraz adoracji. Jednak nie zawsze są w stanie ocenić czy dany mężczyzna jest w nich zakochany. Czy zastanawialiście się kiedyś, czy da się rozpoznać zakochanie u mężczyzny? Jakie są objawy stanu zakochania? Czy mężczyźni są na tyle skryci, że nam kobietom nie uda się odkryć ich prawdziwych uczuć? Czy istnieje coś takiego jak zagrywki zakochanego faceta?

Z pewnością uważna i inteligentna kobieta jest w stanie ocenić, czy mężczyzna jest nią zainteresowany. Poznajcie kilka oznak zakochania u mężczyzn.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak rozpoznać stan zakochania u mężczyzny
  • co warto wiedzieć na temat zakochanego mężczyzny

Każda kobieta chce być kochana. Jednak nieraz zdarzyło się każdej z nas ulokować swoje uczucia niewłaściwie. Czy da się rozpoznać czy dany mężczyzna jest z nami zainteresowany? Jak się okazuje mężczyźni może i na co dzień są skryci i mało rozmowni, ale zakochany mężczyzna nie jest w stanie ukryć swoich uczuć

Zagrywki zakochanego faceta: chce z tobą rozmawiać i spędzać czas

Czy istnieje coś takiego jak zagrywki zakochanego faceta? Oczywiście. Przepełniony uczuciami do kobiety mężczyzna jest w stanie zrobić wiele by spędzać z nią dużo czasu. Będzie proponował spotkania, wspólne spędzanie czasu. Inteligentna kobieta dostrzega, że osobnik płci męskiej jest nią zainteresowany, kiedy ten będzie często proponował jej spotkanie lub zapraszał na ciekawe wydarzenia np. seans filmowy, do teatru, na spacer itd.

Będzie również chciał podzielić się swoimi zainteresowaniami – to także charakterystyczne dla zakochanego mężczyzny, który chce by kobieta wiedziała o nim jak najwięcej. Dlatego często chwali się swoim hobby, sposobem spędzania czasu i próbuje to połączyć ze światem ukochanej kobiety.

Zagrywka numer 2: zakochany mężczyzna jest otwarty i chętnie będzie z tobą rozmawiał

Zakochany mężczyzna nie tylko będzie dzielił się z tobą swoim światem, będzie miał ochotę na spędzanie z tobą jak największej ilości czasu i to najchętniej w taki sposób, byś była zadowolona. Będzie chciał też z tobą rozmawiać, opowiadać o tym co go interesuje, co go śmieszy, cieszy. Będzie także pytał o twoje odczucia, spostrzeżenia i przeżycia. Będzie empatyczny, czuły i wyrozumiały, dyskretnie dając ci do zrozumienia, że jesteś dla niego kimś ważnym.

Zwykle mężczyźni są dość oszczędni w słowach. Niespecjalnie szybko dzielą się z nowo poznanymi osobami swoimi przeżyciami czy uczuciami. Jednak, jeśli spotkają kobietę, na której im zależy, stają się o wiele bardziej otwarci niż zwykle i chętniej wdają się w rozmowy i słuchają ukochanej kobiety. Przy okazji jest to szansa dla kobiety by poznać ukochanego mężczyznę i dowiedzieć się o nim w najwięcej. Wtedy będziesz mogła przekonać się czy do siebie pasujecie.

Co w sytuacji, gdy nie jesteśmy pewne uczuć mężczyzny? Zwracajmy uwagę na jego gesty

Jeśli nie do końca jesteśmy pewne co mężczyzna do nas czuje i nie jesteśmy w stanie zinterpretować jego zachowania możemy umiejętnie pociągnąć go za język i zapytać, np. o jego ideał kobiety, zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu. Może wtedy mężczyzna zacznie się otwierać i wysyłać nam sygnały dotyczące swojego zainteresowania. Powinnyśmy również obserwować jego mowę ciała, poszerzone źrenice, chęć utrzymywania bliskości to także niektóre z oznak zakochanego faceta.

Zakochany mężczyzna lubi być blisko. Jeśli będzie szukał z tobą kontaktu fizycznego, a jest nieśmiały i mało rozmowny, może to być właśnie oznaka zakochania. Warto mu dać szansę i poczekać dłuższy czas by się otworzył. Z pewnością niełatwo jest rozpoznać stan zakochania u mężczyzny, choć na pewno intuicja też wiele nam w tym pomoże.

Jeśli chcemy poznać więcej oznak zakochania u mężczyzny, warto zajrzeć na stronę abcnet.com.pl i zapoznać się z poradami tam znajdującymi się. 

Gdy mężczyzna ukrywa zakochanie, być może czeka na Twój ruch

Nawet gdy jesteśmy niemal pewne, że mężczyzna jest w nas zakochany, nasze wątpliwości może budzić brak działania z jego strony. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy zakochany facet nie czeka na nasz ruch. Ma przeświadczenie, że dał wystarczające sygnały o swoich uczuciach i czeka na reakcję ze strony kobiety. Co powinna wtedy zrobić jego wybranka?

Kiedy facet czeka na Twój ruch możemy czuć presję. Co zrobić, aby wyeliminować stres i zapanować nad sytuacją? Istnieją różne możliwości. Czekając na twój ruch zakochany mężczyzna stara się pokazać swoje prawdziwe uczucie i zainteresowanie. Gdy wiemy, że mężczyźnie zależy na nas, możemy same stworzyć sytuację, w której będzie on oczekiwał naszego ruchu.

Przede wszystkim, mając pewność, że mężczyzna jest zakochany, powinnaś być otwarta i szczera w swoim zachowaniu. Musisz pokazać mu, że to on jest dla ciebie ważny i nie jest tylko kolegą.  Wpływ na to, czy mężczyzna będzie czekał na twój ruch może mieć również twoja osobowość, pozycja społeczna i samopoczucie.  Jeśli chcesz, żeby przejął inicjatywę, powinnaś wysyłać mu subtelne sygnały, aby mężczyzna zdał sobie sprawę, że to ty czekasz na jego ruch. Mogą to być gesty werbalne lub niewerbalne, ale najważniejsze jest, aby wysłać je w odpowiednim momencie. Jeśli nie zareaguje na twoje sygnały, powinnaś odbyć z nim szczerą rozmowę i zapytać go bezpośrednio, aby mógł ci odpowiedzieć i zrozumieć twoje intencje. Dzięki temu obie strony będą mogły wyrazić jasno swoje uczucia i intencje.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej