Strona główna » Jak wybrać odpowiednie obuwie do gry w piłkę nożną? Na co warto zwrócić uwagę?

Jak wybrać odpowiednie obuwie do gry w piłkę nożną? Na co warto zwrócić uwagę?

przez Redakcja
buty do piłki

Piłka nożna to sport uwielbiany głównie przez mężczyzn, chociaż obecnie widać również coraz większe zainteresowanie kobiet tymi rozgrywkami. Mecze piłki nożnej są bardzo widowiskowym i trzymającym w napięciu sportem. Dlatego bardzo dużo osób nie tylko gra w piłkę nożną ale jest również pierwszorzędnymi kibicami.

Jeśli chodzi o grę w piłkę nożną, każdy z zawodników musi mieć odpowiedni strój oraz obuwie, które zagwarantują mu bezpieczeństwo oraz wygodę. Odzież sportowa nie jest, aż tak istotna, najważniejsze są dobrze dobrane buty – korki. To właśnie w nich stopa piłkarza musi być dobrze ułożona i odczuwać komfort. Korki piłkarskie powinny uchronić zawodnika przed otarciami oraz poważniejszymi kontuzjami. Dodatkowo najlepiej, jak są przewiewne, a jednocześnie wykonane z solidnego materiału, który dostatecznie zabezpiecza stopę podczas uderzeń w piłkę. Dobrym przykładem są Nike buty piłkarskie , które w zależności od modelu przystosowane są do różnego rodzaju nawierzchni.

Decyzja o zakupie dobrych korków do gry w piłkę nożną musi być przemyślana. Na rynku obuwniczym dostępnych jest wiele przeróżnych modeli butów sportowych. Warto pamiętać, aby zawsze mierzyć wybrany model i ocenić go nie tylko pod względem stylistycznym, ale również technicznym.

Względy estetyczne butów do gry w piłkę nożną

Wygląd butów do gry w piłkę nie jest najważniejszy. Przede wszystkim buty powinny chronić i zabezpieczać stopę przed urazami. Podczas gry wielokrotnie stopa uderza w piłkę, ustawia się pod różnym kątem i przekręca, dlatego but musi być odpowiednio dopasowany do stopy, aby w każdym momencie właściwie ją zabezpieczał. Stopa nie powinna się obcierać, przesuwać w bucie oraz być narażona na skręcenia.

Jeśli chodzi o wygląd, to wiadomo, że zawsze chcemy posiadać modne i stylowe buty. Jednak na boisku ta cecha nie jest priorytetem. Nie powinniśmy kierować się wyłącznie kolorystyką lub kształtem i materiałem zastosowanym do wyprodukowania konkretnych butów. Materiał z jakiego wykonane są buty wpływa na wytrzymałość, ale ich kolor nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest wybór butów, które będą wygodne, funkcjonalne, a także estetyczne. Przykładem są Nike buty piłkarskie, czyli korki doceniane pod każdym względem. Marka Nike produkuje wygodne, użyteczne oraz modne buty piłkarskie. W asortymencie korków Nike znajdziemy wiele różnych modeli dostępnych w rozmaitych wzorach oraz kolorach. Wybór wybranego wariantu zależy tutaj głównie od upodobań osobistych.

Gdzie będziemy użytkować buty do gry w piłkę nożną?

Ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę podczas kupowania obuwia do gry w piłkę jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jakie jest ich przeznaczenie. Chodzi o rodzaj nawierzchni, na której mamy zamiar grać w piłkę nożną. Nike buty piłkarskie występują na rynku w różnych formach i są przeznaczone do poszczególnych nawierzchni. Jeżeli zdecydujemy się na wybór butów Nike, musimy sprawdzić na metce lub opakowaniu od jakiego rodzaju nawierzchni są przeznaczone i zdecydować się na model, którego potrzebujemy.

  •       buty piłkarskie na suchą naturalną trawę – obuwie, które jest przeznaczone na nawierzchnie naturalne. Nie polecane są na twarde boiska wykonane np. z betonu i grząskie murawy.
  •       buty piłkarskie na mokrą i naturalną trawę – świetnie odnajdują się w trudnych warunkach i mają dobrą przyczepność. Charakteryzują się stalowymi korkami umieszczonymi w podeszwie.
  •       buty piłkarskie na sztuczną trawę – odznaczają się wypustkami w podeszwie. Sprawdzają się na sztucznych boiskach oraz zmrożonych nawierzchniach.
  •       buty piłkarskie halówki – doskonałe do gry na parkiecie lub gumowych nawierzchniach.

Nike buty piłkarskie to świetny wybór dający pewność, że otrzymamy obuwie dopasowane do stopy, przewiewne, wygodne oraz estetyczne. Chciałbyś kupić wybrany model butów Nike? Znajdź na futbolsport odpowiedni wariant dla siebie.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej