Strona główna » Jak wygląda badanie trychologiczne?

Jak wygląda badanie trychologiczne?

przez Redakcja
badanie trychologiczne trycholog

Problemy skórne, obejmujące także skórę głowy i włosy, zwykle leczymy u dermatologa. Czasem jednak problem może być na tyle złożony lub nawracający, że same dermokosmetyki nie wystarczą. W takiej sytuacji nie warto, nomen omen, rwać włosów z głowy.

Dobrym pomysłem, który może pomóc nam w wyjściu z trudnej sytuacji może być wizyta u trychologa oraz badanie skóry głowy za pomocą specjalnej kamery. Dzięki niemu zyskamy pełniejszy ogląd sytuacji i będziemy w stanie skuteczniej działać.

Kim jest trycholog?

Trycholog to specjalista zajmujący się tylko włosami i kondycją skóry głowy. Jego zadaniem jest pomagać pacjentom zmagającym się z uporczywymi przypadłościami, jak wypadanie włosów ze względu na stres, łojotok czy zapalenie w obrębie mieszków włosowych. Przeprowadza on także różne zabiegi mające na celu poprawić kondycję naszej fryzury oraz może doradzić w kwestii wykorzystywanych przez nas kosmetyków.

Jednym z najbardziej podstawowych badań przeprowadzanych przez trychologa jest badanie skóry głowy mikrokamerą.

Jak działa mikrokamera?

Urządzenie, przesuwane po głowie, pokazuje na ekranie obraz w powiększeniu, dzięki czemu można jasno określić stan skóry, mieszków włosowych, ilości włosów czy poziomu wydzielanego sebum. Badanie trychologiczne Kraków to podstawa w zdiagnozowaniu problemu, z jakim się zmagamy i na jego podstawie specjalista dobiera odpowiednie leczenie. Czasem badanie skóry głowy może być przyczyną, dla której zostaniemy skierowani na dodatkowe testy, np. na poziom niektórych hormonów. Wynika to z faktu, że cera i włosy są podatne na zmiany w ilości niektórych hormonów i problemy z nimi mogą oznaczać, że mamy problem np. z androgenami. Badanie skóry głowy Kraków może być również wykonane tylko celem dobrania odpowiedniej pielęgnacji do zdrowych włosów – dzięki temu jesteśmy bardziej świadomi, jakie szampony i odżywki będą nam służyć, a jakie wprost przeciwnie.

Badanie trychologiczne w Beauty For You w Krakowie jest przeprowadzane z wykorzystaniem bardzo czułej kamery, dzięki czemu daje ono pełny obraz kondycji naszych włosów i skóry głowy.

Wizyta u trychologa może okazać się przełomem w walce z problemami związanymi ze skórą głowy i włosami. Jeżeli porada dermatologa to za mało, by zwalczyć nasz problem, warto umówić się na badanie skóry głowy mikrokamerą. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się dokładnie, co i dlaczego odpowiada za obecny stan naszych włosów, a także jak wyleczyć skórę głowy i zapobiegać nawrotom nieprzyjemnych objawów w przyszłości.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej