Strona główna » Jak wzmocnić paznokcie?

Jak wzmocnić paznokcie?

przez Redakcja
Jak wzmocnić paznokcie?

Co zrobić, aby stały się twardsze, bardziej wytrzymałe i przestały się łamać? Poznaj najlepsze sposoby na wzmocnienie paznokci.

Dlaczego paznokcie stają się słabe?

Powodów, dla których Twoje paznokcie są miękkie, łatwo się łamią czy rozdwajają może być wiele. Oto kilka najpowszechniejszych:

  • Niedobory w diecie – źle zbilansowana dieta czy niedobory niektórych ważnych składników odżywczych mogą być powodem pogorszenia się stanu Twoich paznokci.
  • Problemy zdrowotne – różne schorzenia także sprzyjają słabości paznokci. Należą do nich na przykład zaburzenia hormonalne, w tym zaburzenia hormonów tarczycy.
  • Uszkodzenia mechaniczne – paznokcie mogą być suche czy osłabione przez detergenty, zbyt agresywne produkty do paznokci czy nawet przez zbyt mocne uderzenie w klawiaturę. Przyjrzyj się, czy paznokcie, które najbardziej się łamią, nie są właśnie na palcach, których używasz do pisania. Rozdwajaniu paznokci może też sprzyjać ich nieprawidłowe piłowanie czy obcinanie, lub piłowanie ich zbyt agresywnymi pilnikami.
  • Zbyt często lub nieprawidłowo robiona hybryda – także może ona osłabiać paznokcie, podobnie jak żel.

Jak skutecznie wzmocnić paznokcie?

Sprawdź, co zrobić, aby paznokcie były twardsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

  • Zadbaj o ogólną kondycję organizmu. Bądź na bieżąco z badaniami profilaktycznymi i staraj się, aby w Twojej diecie nie brakowało warzyw, owoców, mięsa lub ryb, jajek oraz pełnoziarnistych zbóż.
  • Unikaj osłabiania paznokci – do mycia naczyń czy sprzątania używaj delikatnych detergentów o naturalnych składach albo stosuj rękawiczki ochronne. Naucz się też prawidłowo piłować paznokcie. Rób to zawsze w jednym kierunku, jak najdłuższymi ruchami. Unikaj piłowania wilgotnych paznokci oraz w krótkim odstępie po myciu rąk. To sprzyja ich łamliwości.
  • Wzmacniaj paznokcie – jeśli są suche i delikatne, zwłaszcza po hybrydzie, stosuj nawilżające kremy czy oliwki do ich nawilżania. Jeśli bardzo się łamią, nakładaj też na nie wzmacniające i utwardzające odżywki do paznokci.
  • Stosuj suplementy – skutecznie działają zwłaszcza suplementy z kolagenem, takie jak Reme. Pomagają zmniejszać częstotliwość występowania odprysków oraz pęknięć na paznokciach.

Kolagen Reme – jak należy go stosować?

Kolagen do picia Reme jest niezwykle prosty do włączenia do codziennej rutyny. Jest w formie proszku, który możesz łączyć z dowolnym napojem: kawą, koktajlem, owsianką czy po prostu wodą. Reme kolagen do picia wystarczy pić tylko raz dziennie, przed posiłkiem albo po nim, rano lub wieczorem.

Oprócz na paznokcie, Reme kolagen działa też dobrze na Twoją skórę i włosy. Poprawia kondycję włosów, jędrność skóry oraz zmniejsza widoczność cellulitu. Reme warto pić jednak także wtedy, gdy nie masz problemu z paznokciami czy skórą. Naturalnie tracą one kolagen wraz z wiekiem, a Reme kolagen do picia pomaga go uzupełniać. Ważna jest jednak regularność. Reme przynosi widoczne efekty zazwyczaj po kilku tygodniach stosowania, dlatego staraj się go włączyć do swojej codziennej diety, a nie pić tylko okazjonalnie.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej