Strona główna » Jak zadbać o porządek w domu w skuteczny i tani sposób?

Jak zadbać o porządek w domu w skuteczny i tani sposób?

przez Redakcja
Tanie sprzątanie

Czy efektywne sprzątanie domu bez wydawania ogromnych sum na środki do usuwania zabrudzeń jest możliwe? Postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Obserwując rosnące ceny produktów zapewne znaczna część z Was zastanawia się czy tanie porządki w domu są możliwe? Odpowiedź na to pytanie może być twierdząca pod warunkiem, że odpowiednio podejdziemy do tematu sprzątania i zakupu produktów do usuwania zabrudzeń.

Przeglądając dział z produktami do dbania o dom, możemy przekonać się o ich rosnącej specjalizacji, co w konsekwencji przekłada się na większe wydatki na produkty do sprzątania. Przecież posprzątać dom „na błysk” możemy taniej, bezpieczniej dla środowiska i równie skutecznie stosując sprawdzone i tradycyjne metody.

Ekologiczne produkty do sprzątania

Znane już naszym babciom i prababciom sposoby na utrzymanie czystości były (i są!) na tyle skuteczne, że warto po nie sięgnąć również w obecnych czasach. Sprawdzone domowe sposoby naszych babć nie muszą być kojarzone z zacofaniem czy niewiedzą, a wręcz przeciwnie – ze świadomością ekologiczną. Bycie eko nie oznacza tylko kolejnych i często drogich zakupów, a raczej redukcję wszystkich zbędnych środków.

Tanie sprzątanie to nie mit

Samodzielne przygotowanie ekologicznych środków do sprzątania, z jakich korzystały nasze mamy i babcie to nic trudnego. Dzięki nim nie tylko zadbacie o zdrowie, ale również zredukujecie wydatki w domowym budżecie.

Zamiast kupować w hipermarketach kolejne kosztowne produkty, proponujemy zapoznać się z poniższą listą ekologicznych środków do utrzymania czystości, dzięki którym będziecie mogli cieszyć się z czystego domu.

W roli ekologicznych preparatów do usuwania zabrudzeń świetnie sprawdzą się: soda oczyszczona, ocet, kwasek cytrynowy, sok z cytryny czy też sól. Pierwsze miejsce na tej liście zasłużenie zajmuje soda oczyszczona ze względu na swoją skuteczność i uniwersalność. Wystarczy połączyć ją z cytryną, octem, solą czy wodą, aby sprawić, że Wasz dom będzie tanio i skutecznie posprzątany.

Niezwykła moc sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest niezastąpionym produktem w każdym gospodarstwie domowym, które stara się być bardziej eko. Stanowi ona bazę do wykonania skutecznych produktów do usuwania zabrudzeń. Jest przede wszystkim bezpieczna dla środowiska i zdrowia. Posiada właściwości neutralizujące i odświeżające. Soda oczyszczona usunie kamień z czajnika, osad w toalecie, zabrudzenia na blacie płycie indukcyjnej.

Za sprawą sody oczyszczonej będziesz mógł cieszyć się pachnącą drewnianą deską do krojenia, lśniącymi płytkami w łazience oraz blatem kuchennym bez smug. Pozbędziesz się również nieprzyjemnych zapachów w lodówce czy też z opakowań szklanych. Co istotne, sodę oczyszczoną można zakupić w dużych i ekonomicznych opakowaniach. Dlatego też soda oczyszczona Sobic Home pozwoli Wam w tani sposób utrzymać czystość w domu.

Domowe sposoby na tanie sprzątanie

Domowe środki czystości jak wspominaliśmy wcześniej opierają się na kilku produktach, które są tanie i łatwo dostępne. Co najważniejsze są one również bardzo skuteczne w usuwaniu zabrudzeń czy też pozbywaniu się przykrych zapachów. Stworzone w domowym zaciszu specyfiki do utrzymania mieszkania w czystości stanowią oszczędną i dobrą alternatywę dla osób z alergią ora rodzin z małymi dziećmi, które należy chronić przed szkodliwym wpływem środków chemicznych.

Proces przejścia od wygodnych w zastosowaniu tradycyjnych środków chemicznych na domowe i ekologiczne środki czystości może okazać się początkowo trudny, szczególnie dla zabieganych osób, które na pierwszym miejscu stawiają wygodę. Musimy Was jednak zapewnić, że już po krótkim czasie docenicie zalety domowych środków do utrzymania porządku. Zamiast kupować w hipermarketach kolejne kosztowne produkty proponujemy stosowanie poniższych sposobów na tanie sprzątanie. Za parę złotych będziesz miał czysty i lśniący dom.

Czysty kran bez kamienia

Jeżeli chcesz pozbyć się kamiennego osadu, który zbiera się u wylotu kranu to nasyp sody oczyszczonej do plastikowej torebki i połącz z wodą, a następnie umocuj tak, aby część wylotu kranu była zanurzona w wodzie. Pozostaw na kilka minut. A następnie obficie spłucz wodą.

Nabłyszczone szklanki

Jeżeli chcesz aby kieliszki i szklanki pięknie błyszczały wcale nie musisz wydawać kroci na tabletki nabłyszczające do zmywarki. Wystarczy do zmywarki włożyć pojemniczek z dziurkami, w którym znajdą się skórki z cytryny. Zawarte w cytrynie olejki sprawią, że Twoje szklanki i kieliszki będą lśnić jak nigdy!

Oszczędzaj i dbaj o środowisko

Jeżeli dbanie o finanse gospodarstwa domowego można połączyć z jednoczesną troską o środowisko i zdrowie bliskich to wydaje nam się to słusznym kierunkiem. Nie bez przyczyny idea zero waste staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Zachęcamy zatem do próby zmiany stylu życia, całościowego przebudowania codziennych zwyczajów i podejścia do używanych produktów. Domowe środki do usuwania zabrudzeń to pierwszy krok na drodze do poprawienia stanu środowiska naturalnego.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej