Strona główna » Jakie meble łazienkowe wybrać do małej łazienki?

Jakie meble łazienkowe wybrać do małej łazienki?

przez Redakcja

Aranżacja małej łazienki stanowi ogromne wyzwanie, zwłaszcza, gdy ma z niej korzystać kilka osób. W pomieszczaniu musi znaleźć się wtedy miejsce na ręczniki, szlafroki, kosmetyki oraz liczne przybory wykorzystywane podczas codziennych zabiegów higienicznych. Z tego powodu istotne jest przemyślane wybieranie mebli łazienkowych.

Tam, gdzie każdy centymetr ma znaczenie

W łazience o powierzchni 2-3 m2 każdy centymetr powierzchni ma ogromne znaczenie. Nieprzemyślana aranżacja może sprawić, że funkcjonalność i estetyka pomieszczenia ulegną zaburzeniu. Na początek powinno się rozplanować umiejscowienie wanny lub prysznica, muszli klozetowej, umywalki, lustra, a także ewentualnej pralki. Jest to istotne ze względu na konieczność rozplanowania położenia odpływów i przyłączy ziemnej i ciepłej wody. Gdy zna się już umiejscowienie sanitariatów i ewentualnej pralki, można przystąpić do planowania, jakie meble łazienkowe znajdą się w pomieszczeniu.

W niedużej łazience najlepszym rozwiązaniem są meble podwieszane, które znajdują się na wysokości około 20-30 cm nad podłogą. Dzięki temu zwiększa się wrażenie przestrzeni, a ponadto zyskuje się dodatkową przestrzeń do przechowywania, na przykład na wagę łazienkową. Co więcej, zawieszenie mebli nad podłogą ułatwia sprzątanie, które jest tym trudniejsze, im mniejsza jest powierzchnia pomieszczenia.

Wybierając meble do małej łazienki, powinno się stawiać na szafki i półki o niewielkiej szerokości. Modna niegdyś szafka z lustrem jest w niedużym pomieszczeniu zbyt masywnym elementem, dlatego lepiej jest zastąpić ją dużym, płaskim lustrem umieszczonym bezpośrednio w płytkach. Ponadto szafki powinny być możliwie wąskie – zamiast jednej głębokiej szafki, powinno się zamontować na ścianie kilka szafek o mniejszej szerokości. Oprócz szafek można umieścić w łazience wąski i wysoki niemalże do sufitu regał, w którym znajdzie się miejsce na czyste ręczniki, środki czystości oraz wszelkie przedmioty, jakie chce się ukryć przed okiem osób odwiedzających.

Wykorzystaj światło

Aranżacja małej łazienki jest trudna nie tylko z powodu metrażu pomieszczenia. Zazwyczaj niewielka łazienka jest pozbawiona okna, przez co powinno się ją doświetlać. Aby zmniejszyć konieczność stosowania dużej liczny punktów oświetleniowych, można postawić na meble łazienkowe z połyskującymi frontami. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło odbija się i rozprasza, co sprawia, że dociera do każdego zakamarka i optycznie powiększa pomieszczenie.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej