Strona główna » Kolejna dieta bez efektu – co robić dalej?

Kolejna dieta bez efektu – co robić dalej?

przez Redakcja
dieta bez efektu

Wiosna to najwyższy czas, aby pomyśleć o spaleniu niepotrzebnych boczków, które nagromadziły się przez święta i długie zimowe wieczory pod kocem. Jednak coraz więcej osób boryka się z problemem doboru optymalnej diety. W samym Internecie jest ich tysiące, a co róg możemy spotkać gabinet dietetyczny. Niestety, samo wydrukowanie gotowego jadłospisu, czy wizyta u specjalisty nie jest rozwiązaniem. Kilkutygodniowe postne wyrzeczenia prowadzą jedynie do nieuniknionego efektu jojo, który spala dalszy zapał do gubienia kilogramów.

Włącz racjonalizm

Dlatego na początek należy wyrzucić wszelkie diety cud, gotowe dania z marketu i nauczyć się samodzielnie przygotowywać posiłki, znajdując w tym radość, a nie karę. Przecież ugotowanie brokułu i podanie go z lekkim sosem czosnkowym na bazie naturalnego jogurtu zajmuje co najwyżej kilka minut pracy, a zastąpi skutecznie chipsy, czy orzeszki do wieczornego filmu. Zrobienie samodzielnie sosu na bazie pomidorów nie trwa dłużej niż podgrzanie gotowej papki z niezdrowymi tłuszczami ze słoika, a tworzone z sezonowych warzyw zupy można zmieniać w niezliczonych wariacjach.

Dążenie do niższej wagi czy wymodelowania lepszej sylwetki nigdy nie powinno być wyrzeczeniem czy wręcz karą. Powinno natomiast odmienić nasze życie i stać się pasją. Na początek takiej drogi dobrze znaleźć siłownię w swoim mieście, która pomoże nam zrobić pierwsze kroki. Przykładem może być siłowania we Wrocławiu, w której trenerzy personalni pomogą wyznaczyć drogę do wymarzonego celu. Celu, którego nie osiągniemy wykupując półkę produktów fit w sklepie, a jedynie poprzez systematyczną zmianę nawyków.

Wszystko po kolei

Z pomocą trenerów i ludzi poznanych w siłowni, pierwsze zmiany, które należy wprowadzić do swojego życia, stają się łatwiejsze. Rozmowy przy marszobiegu na bieżni często podążają do nowej sałatki czy wyśmienitej owsianki. Otwierają się również oczy na składy wielu znanych produktów, które często górują w naszej lodówce, a poznanie ich alternatyw jest jak odkrywanie świata na nowo. Przyjemne rozmowy o nowym sposobie na życie, obok ćwiczeń fizycznych, są najlepszą formą odreagowania stresującego dnia w pracy, który wcześniej zajadało się słodyczami.

Ważne jest przy tym wszystkim, aby znaleźć odpowiednią siłownię. Praca na zmiany, czy w nienormowanym trybie, często może popsuć chęć ćwiczeń i zmiany siebie, ale na szczęście powstaje coraz więcej obiektów, jak siłownia we Wrocławiu, które są czynne całodobowo! Zatem nie ma już wymówek, że dziecko idzie spać o 19, a siłownia otwarta jest tylko do 20 i się nie opłaca; czy szef zatrzyma nas w pracy i karnet się zmarnuje. Ćwiczyć można o każdej porze, dobierając to do swojego własnego rytmu dobowego.

Nie tylko ćwiczenia na siłowni

Nie można również zapominać o aktywności całą rodziną na powietrzu. Nowoczesne place zabaw, które połączone są z siłowniami pod chmurką czy zabawkami dla dzieci od kilku lat do nieskończoności, wspólne wycieczki rowerowe, czy wyjazdy w góry. To tylko nieliczne aktywności, jakie powinny zagościć w codzienności każdej osoby dążącej do zgubienia kilogramów. Korzystanie z porad trenera personalnego na siłowni może otworzyć oczy, jak chęć ruchu można przelać na najbliższych, bo ich wsparcie i wspólne spędzanie czasu jest podporą w dążeniu do każdego celu.

Wsparcie można otrzymać również na zajęciach grupowych, gdzie wspólne pokonywanie własnych barier zbliża ludzi. Najlepszym rozwiązaniem są karnety, które oferują nam możliwość korzystania z siłowni w celu realizowania indywidualnych treningów, a jednocześnie pozwalają na uczestnictwo w zajęciach grupowych, które często mobilizują nas do dalszej pracy. Świadomość, że nie jesteśmy w walce ze sobą samotni, jest niezwykle motywująca! Jest to również odskocznia od obranego planu treningowego, pozwalająca na aktywność i pobudzenie partii mięśni, o których czasami zapominamy w treningach indywidualnych.

Zatem przed sięgnięciem po kolejną dietę cud, która często jest kosztowna i obostrzona wieloma wyrzeczeniami, czas zastanowić się nad swoją codziennością. Aktywność połączona ze zbilansowanym żywieniem to jedyny cud, który może odmienić życie na zawsze.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej