Strona główna » Kosmetyki bez parabenów

Kosmetyki bez parabenów

przez Redakcja

Laboratorium Kosmetyczne AVA rozpoczyna akcję promującą kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała nie zawierające parabenów ? “Bez parabenów”.

Parabeny to potoczna nazwa grupy związków chemicznych – estrów metyl-, etyl-, propyl-, izopropyl- ,izobutyl-, benzyl- kwasu PHB. Na tle burzliwych debat o tym, czy są bezpieczne, czy też nie, jedno jest pewne: parabeny są produktem ubocznym ropy naftowej i mogą gromadzić się w tkankach. Warto też pamiętać, że skóra to żywa tkanka i naturalny sposób pielęgnacji jest dla niej najbardziej wskazany. Stosując kosmetyki bez parabenów dbamy o swoją skórę.

Laboratorium Kosmetyczne AVA postanowiło wyraźnie zaznaczyć, iż zgodnie ze swoją misją tworzenia kosmetyków “W zgodzie z naturą”? dba o bezpieczeństwo swoich klientów. W ramach akcji Laboratorium Kosmetyczne AVA opracowało nowe formuły kosmetyków, dobierając indywidualnie rodzaj i ilość substancji konserwującej (tzw. challenge test). Nowe opakowania kosmetyków mają wyraźnie widoczną informację “Bez parabenów”. Laboratorium Kosmetyczne AVA, będąc pionierem na rynku kosmetyków naturalnych i organicznych potwierdzonych certyfikatem ECOCERT postanowiło i tym razem jako pierwsze rozpocząć proces promocji wśród Polek oferując im kosmetyki bez parabenów. Pomysł na akcję zrodził się w związku z coraz większym zainteresowaniem konsumentek bezpiecznymi kosmetykami.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej