Strona główna » Maski antysmogowe – czy konieczność może przerodzić się w modę?

Maski antysmogowe – czy konieczność może przerodzić się w modę?

przez Redakcja

Stonowane, eleganckie, a może bardziej odważne i kolorowe: w paski, pepitkę lub geometryczne wzory? Producenci w pierwszej kolejności zadbali o skuteczność i funkcjonalność masek antysmogowych. Bardzo szybko zrozumieli jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby oprócz funkcji ochronnej maski antysmogowe stanowiły również atrakcyjny element naszego ubioru.

Szybki i łatwy dostęp do informacji o aktualnym stanie jakości powietrza pozwala nam na bieżąco kontrolować stężenie pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10 w naszej okolicy. Niestety – przez większość roku – poziom zanieczyszczeń przekracza dopuszczalne normy. Na szczęście w walce ze smogiem nie jesteśmy bezbronni. Co więcej – chroniąc się przed zanieczyszczonym powietrzem możemy równocześnie podkreślić naszą osobowość i wyglądać jeszcze bardziej stylowo niż zazwyczaj. Maski antysmogowe, będące do niedawna tak zwanym trudnym elementem garderoby, coraz częściej stanowią bowiem dopełnienie naszego „look of the day”.

Maski antysmogowe i moda

Po raz pierwszy pojawiły się na wybiegu podczas Fashion Week w Pekinie. Transparentne, z delikatnym wzorem, futurystyczne, przypominające owadzie odwłoki oraz eleganckie, w czarną kratkę – takie maski antysmogowe zaprojektował, w ramach kolekcji ubrań dla marki Qiaodan, chiński projektant Yin Peng. W ślad za nim poszedł jego rodak, Masha Mak, który na Paris Fashion Week zaprezentował maski antysmogowe w wersji luksusowej – przyozdobione kryształkami Swarovskiego.

Kolejnym wydarzeniem, dzięki któremu maska antysmogowa zaczęła być postrzegana nie tylko jako smutna konieczność, ale również – modne akcesorium, była kampania Max Factor. Konkurs na najlepsze selfie w masce antysmogowej, zorganizowany przez tę znaną markę kosmetyczną, odniósł światowy sukces. Zdjęcia kobiet z uroczymi oczami, podkreślonymi perfekcyjnym makijażem oraz maskami antysmogowymi na twarzach, stały się symbolem piękna na miarę naszych czasów.

Konieczność? Tak, ale w dobrym stylu

Oczywiście w pogoni za najnowszymi trendami nie możemy zapominać o tym, że maska antysmogowa przede wszystkim powinna zapewnić nam skuteczną, najlepiej potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami ochronę – zarówno przed smogiem, jak i spalinami samochodowymi, bakteriami, wirusami oraz alergenami.

Czy oznacza to jednak, że funkcjonalna i wygodna maska antysmogowa nie może być równocześnie stylowa i modna? Absolutnie nie. Najlepszym dowodem na to są maski antysmogowe U-mask – unikatowe połączenie włoskiego designu, szwajcarskiej technologii oraz wiedzy amerykańskich producentów. Dostępne w wielu wzorach i kolorach maski wyposażone zostały w bioaktywny (biotechnologiczny) filtr, przechwytujący i neutralizujący aż 99,9% zanieczyszczeń. Filtr bioaktywny (biotechnologiczny) niczym magnez przyciąga zanieczyszczenia, pyłki roślin, wirusy, bakterie, grzyby i niszczy je.

Na tym przykładzie widać, że maski antysmogowe mogą idealnie spełniać swoją podstawową funkcję, będąc niezawodnym orężem w walce przeciwko fatalnej jakości powietrza, a przy okazji – umożliwiać nam dbałość o zdrowie komfortowo i z klasą. Wystarczy wybrać model, który będzie jak najlepiej dopasowany do naszego stylu ubierania, aby wyróżnić się spośród anonimowego tłumu na spacerze, podczas biegania lub w drodze do pracy.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej