Strona główna » Mikrodermabrazja laserowa

Mikrodermabrazja laserowa

przez Redakcja
mikrodermabrazja

Jak osiągnąć efekt odmłodzenia skóry od razu po zabiegu? Czy działania medycyny estetycznej muszą być inwazyjne? Czy zabieg mikrodermabrazji laserowej jest bezbolesną alternatywą dla skóry?

Dla kogo mikrodermabrazja laserowa?

Zabieg mikrodermabrazji laserowej wskazany jest przede wszystkim dla osób, mających problem z trądzikiem, łojotokiem czy rozszerzonymi porami, zaskórnikami. Na pomoc z problemami skórnymi mogą również liczyć osoby z uszkodzeniami posłonecznymi czy przebarwieniami skóry. Jeśli Twoja skóra jest wiotka, mikrodermabrazja przyjdzie jej z pomocą. Jeśli nie możesz stosować peelingów chemicznych, docenisz działanie tego zabiegu.

Jak to działa?

Do kwestii zabiegów mikrodermabrazji można podejść na dwa sposoby. Najbardziej popularnym jest zastosowanie urządzeń wyposażonych w głowice ścierające pokryte kryształkami diamentu lub wyrzucające kryształki korundu. Osoba wykonująca zabieg korzystająca z własnego doświadczenia i obserwacji skóry decyduje jak głęboko wniknąć urządzeniem w skórę. Dużo bezpieczniejszym zabiegiem jest mikrodermabrazja laserowa polegająca na ultra precyzyjnej mikroablacji naskórka. Klinika Ars Estetica z Wrocławia opracowała ten system wykorzystując pracę lasera frakcyjnego CO2 na niskiej mocy, co daje pełną kontrolę nad ilością odparowywanego naskórka. Lekarz programując komputer urządzenia określa, na jaką głębokość skierować działanie lasera. Można również w ten sposób kontrolować czas trwania oraz gęstość generowanych impulsów. Żadna metoda do tej pory nie dawała takiej precyzji. Minimalizuje to praktycznie do zera kwestię efektów ubocznych. Zabieg mikrodermabrazji laserowej jest bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Skutecznie odmładza, przyspieszając regenerację skóry.

Efekty

Po kilku zabiegach, czasem nawet po jednym, uzyskujemy zaskakujące efekty. Po pierwsze skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny, co poprawia jej elastyczność i napięcie. Wyeliminowane jest nadmierne rogowacenie skóry, jej suchość oraz uszkodzenia, szczególnie te posłoneczne. Poprawia się krążenie i zwężają się rozszerzone pory. Za pomocą zabiegu mikrodermabrazji laserowej zredukujemy nierówności i drobne zmarszczki.

Zabieg mikrodermabrazji laserowej jest o tyle bezpieczny, że może być stosowany wielokrotnie, stanowi alternatywę dla peelingów chemicznych. Zabieg może być przeprowadzony o każdej porze roku, nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami wykonywanej pracy czy aktywności życiowej. Odmładza skórę i może być wykorzystywany jako zabieg odrębny lub wzmacniający działanie innych zabiegów.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej