Nie jest tajemnicą, że nadużywanie alkoholu rujnuje wygląd zewnętrzny. Ten, kto regularnie pije dużo różnych trunków po pewnym czasie nie będzie mógł tego ukryć.
To, o czym już wszyscy wiedzą, to czerwony nos. Ludzie kojarzą pijaka właśnie z czerwonym nosem, jednak nie wszyscy wiedzą skąd się bierze taki objaw. Otóż alkohol upośledza krążenie krwi i niszczy żyły. Uszkodzone żyłki pękają, a nos czerwienieje. Jednak trzeba mieć świadomość, że to objaw ten nie zawsze sugeruje chorobę alkoholową. Czasem upośledzenie krążenia wywołane jest innymi skutkami. Generalnie można powiedzieć, że nadużywanie alkoholu niszczy cerę, co jest od razu widoczne.
Picie alkoholu przez kobiety, a ich troska o wygląd
Kobiety zwracają szczególną uwagę na swój wygląd zewnętrzny. Wydają mnóstwo pieniędzy w gabinetach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych po to, aby zachować młodą skórę i opóźnić proces powstawania zmarszczek. Na co dzień stosują drogie dermokosmetyki. Wszystko po to, aby cera wyglądała zdrowo i promiennie. Tymczasem klucz do pięknej cery leży w profilaktyce i unikaniu pewnych złych nawyków. Otóż nie wiele pań zdaje sobie sprawę z tego, że picie dużych ilości alkoholu postarza cerę. Alkohol zawiera mnóstwo cukru. Gram alkoholu ma prawie tyle samo kalorii co tłuszcz. Powoduje to powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają DNA i upośledzają produkcję kolagenu. W efekcie skóra wiotczeje i powstają zmarszczki. Co więcej alkohol ma działanie odwadniające, co też wpływa fatalnie na cerę. Odwodniona skóra staje się szara i szybko wiotczej, co brzydko wygląda. Jest też bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Alkohol nasila objawy trądziku różowatego, przez co staje się on bardziej widoczny. Powoduję również pękanie naczynek, więc panie z cerą naczynkową także powinny go unikać.
Alkohol niszczy cerę, i to jest jego główny negatywny skutek. Wcale nie trzeba być alkoholiczką, żeby odbiło się to fatalnie na skórę twarzy. Wystarczy pić kilka drinków dziennie, aby szkodliwe zmiany były już zauważalne.
Pomoc dla kobiet z problemami alkoholowymi szukaj w szpitalu leczyc.pl – NZOZ