Strona główna » Rozstępy w ciąży – jakie kosmetyki wybrać? Czego unikać?

Rozstępy w ciąży – jakie kosmetyki wybrać? Czego unikać?

przez Redakcja
Rozstępy w ciąży – jakie kosmetyki wybrać? Czego unikać?

Intensywne rozciąganie się skóry i zmiany hormonalne towarzyszące ciąży sprawiają, że kobiety w tym czasie są szczególnie narażone na występowanie rozstępów. Włókna kolagenu i elastyny wymagają wtedy wyjątkowo starannej pielęgnacji. Dzięki temu można uniknąć pojawienia się charakterystycznych śladów na skórze. Poznaj tajniki pielęgnacji skóry w ciąży i zapomnij o rozstępach!

Krem na rozstępy w ciąży – bezpieczeństwo i skuteczność

Tak jak wszystkie inne kosmetyki stosowane przez przyszłe mamy, również krem przeciw rozstępom w ciąży musi być specjalistycznym produktem. Najważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa. Preparat nie może mieć w składzie substancji powodujących podrażnienia lub niekorzystne działanie dla kobiety i płodu. W okresie ciąży skóra kobiet staje się wyjątkowo wrażliwa. Zmienia się też zmysł powonienia, w związku z czym produkty do pielęgnacji przeznaczone dla ciężarnych powinny być bezwonne lub mieć jedynie delikatny zapach.

Równie istotna jest skuteczność kremu lub balsamu. Substancje aktywne zawarte w produkcie muszą być tak dobrane, by ich skuteczność i bezpieczeństwo gwarantowały dobre efekty. Składniki te powinny występować w odpowiednim stężeniu. Dlatego sięgaj tylko po kosmetyki przeznaczone dla kobiet w ciąży. Najczęściej zawierają substancje wspomagające syntezę kolagenu i elastyny, a także naturalne ekstrakty (np. z jemioły, która przyspiesza regenerację skóry).

Jakie kosmetyki dla kobiet w ciąży pomagają zwalczyć rozstępy?

Kremy i balsamy to podstawowe produkty pielęgnacyjne, które wykazują dużą skuteczność podczas walki z rozstępami. Dobre kosmetyki dla kobiet w ciąży zwiększają elastyczność skóry oraz pomagają w nawilżeniu. Doskonale działają kremy wielozadaniowe oraz olejki, które warto nakładać na wilgotne ciało jeszcze pod prysznicem. W czasie mycia możesz stosować delikatne, kremowe peelingi lub złuszczające serum takie jak BIOENERGY BELLY FOCUS z glukonolaktonem i hydroksyproliną od Diego dalla Palma.

Pielęgnacja skóry przyszłej mamy – najważniejsze wskazówki

W okresie oczekiwania na dziecko warto zwrócić szczególną uwagę na niektóre partie ciała. Powiększający się brzuszek wymaga czułej pielęgnacji. Nie można też zapomnieć o piersiach przyszłej mamy. Krem do biustu w ciąży pomoże złagodzić uczucie ściągnięcia, które czasami towarzyszy kobietom przed rozpoczęciem laktacji oraz w trakcie karmienia piersią. Zwiększa też elastyczność skóry w tym obszarze, dzięki czemu zapobiega pojawieniu się rozstępów. Warto pamiętać o tym, by delikatnie masować biust ruchami kolistymi, a bezpośrednio przed karmieniem usunąć preparat z brodawek. Dobry balsam przeciw rozstępom należy nakładać też na inne problematyczne części ciała – przede wszystkim na uda i pośladki.

Jakich kosmetyków unikać w ciąży?

W ciągu 9 miesięcy ciąży należy bardzo starannie wybierać produkty stosowane do codziennej pielęgnacji. Na opakowaniach specjalistycznych kremów dla kobiet ciężarnych możesz sprawdzić, od którego etapu ciąży można ich używać. W składzie takich produktów nie znajdziesz kofeiny, kwasów AHA, silikonów i kwasu salicylowego. Podczas nakładania preparatów pamiętać o delikatności. Nie pocieraj ani nie ugniataj skóry na brzuchu, chyba że stosujesz krem na rozstępy po ciąży.

Intensywna pielęgnacja skóry kobiet ciężarnych ma na celu wzmocnienie włókien kolagenu i elastyny w skórze. Rozpoczęcie stosowania specjalistycznych kremów i balsamów jeszcze na etapie planowania ciąży i kontynuowanie tego po porodzie pozwoli zminimalizować ryzyko powstania zmian skórnych. Wybierz profesjonalną pielęgnację i zadbaj o swoją skórę – zrelaksuj się w swoim domowym SPA!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej