Strona główna » Solarium kolagenowe

Solarium kolagenowe

przez Redakcja

Dotychczas solaria kojarzyły się przede wszystkim ze zdobywaniem opalenizny. Nadmierna ekspozycja na promienie UV i zbyt częste opalanie może przesuszać skórę i przyspieszać jej starzenie. Zmieniają to coraz częściej spotykane na rynku solaria kolagenowe. Czy możliwe jest zatem, by korzystanie z solarium nie tylko nie powodowało zmarszczek, ale i skutecznie je redukowało?

Jak działa solarium kolagenowe?

Solarium przeciwzmarszczkowe to dość nowa usługa na rynku Polskim. Często nie emituje promieni UV, jest natomiast wyposażone w lampy kolagenowe. Urządzenie emituje widoczne światło o długości fali 550 – 700 nm i stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu oraz elastyny. To właśnie białka kolagenowe są odpowiedzialne za właściwy poziom nawilżenia skóry, jej jędrność i elastyczność. Ta nowoczesna technologia sprawia więc, że seans w solarium z lampami kolagenowymi umożliwia efektywne redukowanie zmarszczek, spowalnia proces starzenia się, a także wpływa na wzmocnienie jędrności i sprężystości skóry, dając efekt liftingu.

Terapia na lampach kolagenowych odniesie najlepsze efekty jeśli będzie wzmocniona stosowaniem kosmetyków z zawartością hialuronu, kolagenu i elastyny, a także odżywczych i suplementacją witamin A, E i C Taki zestaw może naprawdę przynieść niesamowite efekty w walce z upływającym czasem.

Oczywiście solarium kolagenowe to nie skalpel lub laser i nie wystarczy jednorazowa sesja po której nasza skóra uzyska nowy wygląd. Aby móc się cieszyć widoczną zmianą aplikacja powinna się odbywać jako seria naświetlań, w której czas i częstotliwość pojedynczego zabiegu jest ściśle określony. Naświetlenia powinny być stosowane przez ok. 6-8 tygodni, po 3 sesje w tygodniu. Początkowo zaleca się 10 minutowy czas naświetlania, który następnie można wydłużyć do 20 minut.

Jak montować lampy w solarium kolagenowym

Pierwsza – kiedy montujemy lampy kolagenowe do całego urządzenia, i służy ono tylko do naświetlań zabiegowych – lampy kolagenowe nie zawierają promieniowania ultrafioletowego, a więc nigdy nie powodują opalenizny. Nie emitują promieniowania UVB, a więc nie powodują rozgrzewania skóry.
Druga kiedy montujemy je w solarium jako co druga lampa, pozostawiając opalacze halogenowe i połowę lamp opalających.

Zalety solarium kolagenowego:

  • Skuteczne zahamowanie procesu starzenia
  • Efekt liftingu – skóra staje się jędrna i sprężysta
  • Rozjaśnienie przebarwień
  • Zmniejszenie blizn, rozstępów, cellulitu
  • Skóra staje się odporniejsza i szybciej się goi
  • Łagodzenie objawów trądziku
  • Oczyszczanie i detoksykacja skóry
  • Leczenie alergii

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej