Strona główna » Sprawdź ile kalorii spalisz podczas stosunku

Sprawdź ile kalorii spalisz podczas stosunku

przez Redakcja

Seks jest bez wątpienia przyjemny, ale to nie jedyne jego zalety. Zbliżenie wzmacnia związek, zwiększa poziom endorfin, redukuje stres i… pomaga zadbać o idealną sylwetkę. Ile kalorii spalamy podczas stosunku i jakie pozycje są najlepsze?

Seks jest bez wątpienia przyjemny i ważny – nie tylko dla relacji, ale i naszego zdrowia. Regularnie przeżywane chwile uniesienia mogą korzystnie wpłynąć na ogólny stan naszego ciała i psychiki oraz – co z pewnością doceni każda z pań, przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej! Jak wygląda kwestia seks a zdrowie i ile kalorii spalamy podczas orgazmu?

Seks a zdrowie – czy zbliżenia korzystnie wpływają na stan naszego organizmu?

Mówi się, że seks to zdrowie. Wynika to nie tylko ze względu na to, że podczas stosunku wydzielają się tzw. hormony szczęścia, czyli endorfiny, ale równocześnie spada poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Seks korzystnie wpływa również na ciśnienie i pracę układu krążenia. To z kolei przekłada się na odpowiednie dotlenienie organizmu. Jak wygląda związek seks a zdrowie psychiczne? Regularne zbliżenia z partnerem zwiększa nie tylko samoświadomość, ale również korzystnie wpływa na samoakceptację. Seks poprawia również relację, zbliżając do siebie partnerów. Poza przyjemnością, zbliżenia intymne to również spory wysiłek fizyczny, podczas którego pracują mięśnie całego ciała. Tego typu “trening” pozwala zatem zadbać nie tylko o kondycję, ale i zrzucić nadprogramowe kilogramy. Ile kalorii spalamy podczas stosunku?

Utrata kalorii podczas stosunku – ile spalamy podczas seksu?

Utrata kalorii podczas stosunku? To brzmi jak idealny plan treningowy! Ile kalorii spalamy podczas stosunku a ile kalorii spalamy podczas orgazmu? Wydawać by się mogło, że nie ma żadnej różnicy, a jednak! Również pozycja ma spore znaczenie, jednak zacznijmy od początku. Już sam namiętny pocałunek pozwala nam spalić ok. 12 kcal. Podczas klasycznego, 30 minutowego zbliżenia kobieta straci ok. 70 kcal, natomiast mężczyzna niewiele ponad 100.

Dlaczego rozkład jest inny ze względu na płeć?

Wynika to z różnic w masie ciała oraz tego, że zazwyczaj to właśnie mężczyzna przejmuje inicjatywę, a co za tym idzie, wkłada większy wysiłek fizyczny w stosunek. Jeśli taka utrata kalorii podczas stosunku Was nie satysfakcjonuje, zmieńcie pozycję! Ile kalorii spalamy podczas stosunku na stojąco? Odpowiedź brzmi: najwięcej! W takiej pozycji wszystkie mięśnie są napięte, a ich praca wzmożona. To skutkuje utratą nawet 50 kcal na minutę! Zbliżenie w takim wydaniu można porównać do intensywnego wykonywania przysiadów. O ile pieszczoty pozwalają nam poczuć się dobrze i spalić kalorie, to dopiero osiągnięcie pełni satysfakcji ze stosunku jest najbardziej pożądane – nie tylko ze względów oczywistych, ale i kalorycznych. Ile kalorii spalamy podczas orgazmu? Od 60 do 100 kcal, dodatkowo, zyskując poczucie spełnienia i dobry humor. Jak widać, seks to zdrowie i trening, który bez wątpienia należy do najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej.

Jeśli jednak chcecie spalić więcej kalorii i zastanawiacie się, jak to zrobić, odpowiedź jest prosta – zacznijcie eksperymentować. Dowiedziono, że “zakazany owoc” nie tylko lepiej smakuje, ale również wpływa na utratę kalorii podczas stosunku. Jeśli jesteście w stałym związku, a co za tym idzie, seks z nieznajomym lub nieznajomą jest wykluczony, zainwestujcie w dodatki w formie zabawek erotycznych. Wibratory klasyczne lub wibratory dla par bez wątpienia urozmaicą zbliżenie potęgując ekscytację – to z kolei przełoży się na większą utratę kalorii podczas stosunku. Utrata kalorii podczas stosunku to nie mit, podobnie jak to, że seks to zdrowie. Związek seks a zdrowie oraz seks a zdrowie psychiczne istnieje i wywiera spory wpływ na nasze ogólne samopoczucie.

Jeśli chcecie zadbać o własne zdrowie, dobre samopoczucie, relację z ukochaną lub ukochanym, a dodatkowo zastanawiacie się, ile kalorii spalamy podczas stosunku, w powyższych informacjach znajdziecie przydatne wskazówki i odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Dla lepszego efektu i nowych doznań zainwestujcie w wibratory dla par lub inne gadżety erotyczne i sprawdźcie, ile kalorii spalamy podczas orgazmu wynikającego z ekscytacji nowymi doznaniami.

Utrata kalorii podczas stosunku to nie mit, podobnie jak to, że seks to zdrowie. Związek seks a zdrowie oraz seks a zdrowie psychiczne istnieje i wywiera spory wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Jeśli chcecie zadbać o własne zdrowie, dobre samopoczucie, relację z ukochaną lub ukochanym, a dodatkowo zastanawiacie się, ile kalorii spalamy podczas stosunku, w powyższych informacjach znajdziecie przydatne wskazówki i odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Dla lepszego efektu i nowych doznań zainwestujcie w wibratory dla par lub inne gadżety erotyczne i sprawdźcie, ile kalorii spalamy podczas orgazmu wynikającego z ekscytacji nowymi doznaniami.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej