Strona główna » Sztuczne rzęsy – jak wybrać najlepsze?

Sztuczne rzęsy – jak wybrać najlepsze?

przez Redakcja
sztuczne rzęsy - jakie wybrać

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, a zatem nic dziwnego, że chcemy zadbać o ich jak najlepszą oprawę i rzucać na prawo i lewo spojrzenie spod gęstej firany długich i gęstych rzęs. Nie każdy niestety jest tak hojnie obdarowany przez naturę i tutaj z pomocą przychodzą sztuczne rzęsy. Zobaczmy, jak wybrać te najlepsze.

Sztuczne rzęsy na pasku czy kępki?

Pierwsze pytanie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć przy wybieraniu sztucznych rzęs, dotyczy ich formy. W ofercie znajdziemy sztuczne rzęsy na pasku i sztuczne rzęsy kępki. Wybierając te pierwsze możesz uzyskać efekt bardzo znacznego i widocznego pogrubienia i zagęszczenia rzęs. Niektórym jednak nie zależy na aż tak widocznym efekcie, dlatego im polecamy rzęsy kępki. Dokleja się je do naturalnych rzęs tylko w niektórych miejscach, co daje efekt zagęszczenia i przedłużenia, ale nie rzuca się tak w oczy, jak przyklejenie rzęs na pasku.

Sztuczne rzęsy – grubość

Sztuczne rzęsy różnią się pomiędzy sobą również grubością. Najcieńsze mają 0,03 mm, a najgrubsze 0,15 mm. Nie można jednak powiedzieć jednoznacznie, które z nich są najlepsze, gdyż to zależy przede wszystkim od efektu, jaki chcemy osiągnąć i od tego, jak grube są nasze naturalne rzęsy. Jeśli naturalne rzęsy są cienkie i delikatne, to wybór najgrubszych z dostępnych rzęs wcale nie będzie prezentował się dobrze. Uzyskamy efekt przytłoczenia i przeciążenia, co na pewno nie doda nam urody. Lepiej wybierać rzęsy zbliżone grubością do naturalnych rzęs lub ciut od nich grubsze, bo to przełoży się na najbardziej naturalny efekt.

Sztuczne rzęsy – długość

Drugim parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest długość rzęs. W sprzedaży znajdują się sztuczne rzęsy o długości od 0,6mm do nawet 22mm, choć te ostatnie są używane niezwykle rzadko. Wybór długości zależy od długości naturalnych rzęs oraz od efektu, jaki chcemy uzyskać. Najbardziej naturalnie wygląda przedłużenie o ok. 30%, a wybór sztucznych rzęs dłuższych o 50% od naturalnych, da zdecydowanie bardziej widoczny efekt.

Sztuczne rzęsy – skręt

Przeglądając ofertę sztucznych rzęs z pewnością zauważymy jeszcze jeden parametr, którym się one od siebie różnią. Jest nim skręt, który jest oznaczany literami od A do L, przy czym A są najbardziej proste, a L najbardziej podkręcone do góry. Wybór jest zależny od efektu, który chcemy uzyskać oraz od tego, jak mamy osadzone oczy. Najbardziej zbliżony do naturalnego jest skręt B i C, choć panie o oczach głęboko osadzonych uzyskają naturalny efekt wybierając skręt D.

Jaki kolor wybrać?

Zdecydowaną większość wśród oferowanych sztucznych rzęs stanowią rzęsy w kolorze czarnym. Nie znaczy to jednak, że to jedyny słuszny wybór, bo osoby, którym zależy na naturalnym efekcie mogą sięgnąć również po sztuczne rzęsy w kolorze brązowym, lepiej dopasowane do osób o jasnej oprawie oczu. Wśród sztucznych rzęs znajdą się również rzęsy we wszystkich kolorach tęczy, które są chętnie wybierane na większe wyjścia i imprezy. Doklejenie sztucznych rzęs w kolorze czerwonym, niebieskim czy zielonym może dać ciekawy efekt szczególnie wtedy, gdy chcemy zwrócić na siebie uwagę.

Jaki efekt chcesz uzyskać?

Pierwsze pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć zanim wybierzesz sztuczne rzęsy dla siebie, dotyczy efektu, jaki chcesz uzyskać. Czy ma to być efekt delikatnego podkreślenia i przedłużenia rzęs, czy może mocne ich pogrubienie, żeby osiągnąć efekt prawdziwie kociego spojrzenia. Dzięki szerokiej ofercie rynkowej możesz bez przeszkód uzyskać jeden i drugi, ale Twój wybór będzie determinował kolejne decyzje związane z wyborem konkretnego rodzaju rzęs.

Jakie sztuczne rzęsy dla efektu naturalnego?

Jeśli zdecydujesz się na delikatną i nierzucającą się za bardzo w oczy ingerencję w Twoje naturalne rzęsy, to powinnaś wybrać rzęsy w kępkach, które w odróżnieniu od rzęs na pasku dają zdecydowanie bardziej naturalny efekt. Przyglądając się rzęsom pod kątem innych parametrów powinnaś wybrać rzęsy jak najbardziej zbliżone długością i grubością do Twoich rzęs naturalnych. Mogą być delikatnie grubsze niż Twoje naturalne rzęsy, ale nie powinny być dłuższe od nich więcej niż 30%.

Zwróć uwagę również na skręt, który jest oznaczany literami od A do L. Najbardziej naturalny będzie skręt B i C i to właśnie ten jest najczęściej wybierany przez klientki salonów kosmetycznych decydujące się na doklejenie sztucznych rzęs.

Szukając sposobu na uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu przedłużania rzęs, weź pod uwagę również ich kolor. Jeśli masz jasną karnację i oprawę oczu i nie malujesz się na co dzień, a chcesz mieć naturalnie wyglądające długie i gęste rzęsy, to wybierz sztuczne rzęsy w kolorze brązowym. Będą wyglądać znacznie lepiej niż rzęsy czarne.

Jakie sztuczne rzęsy, gdy chcesz uzyskać efekt WOW?

Nie zawsze jednak najbardziej pożądanym efektem, jaki chcemy uzyskać przy użyciu sztucznych rzęs, jest efekt naturalny. Niejedna z nas marzy o tym, by zaszaleć i swoje naturalne rzęsy przedłużyć i zagęścić tak mocno, by nikt nie przeoczył tej zmiany. W takich sytuacjach lepiej sprawdzą się rzęsy grubsze, dłuższe i mocniej skręcone od rzęs naturalnych.

Mimo chęci uzyskania efektu WOW należy jednak pamiętać, by nie przesadzić z długością rzęs, bo zbyt długie rzęsy będą po prostu niewygodne. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy nosisz okulary i zbyt długie rzęsy zahaczałyby o szkło podczas mrugania, co znacznie utrudniałoby codzienne funkcjonowanie.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej