Strona główna » Taśma do rzęs – zastosowanie i rodzaje

Taśma do rzęs – zastosowanie i rodzaje

przez Redakcja
Taśma do rzęs – zastosowanie i rodzaje

Zarówno podczas przedłużania, jak i podkręcania rzęs warto dysponować produktem, który będzie je zabezpieczał. Początkowo funkcję taką pełniły przede wszystkim płatki żelowe. Ich stosowanie ograniczało jednak swobodę ruchów. Nic więc dziwnego, że dość szybko wyparła je taśma do rzęs. Jej funkcjonalność i prostota sprawiają, że dziś sięgają po nią tak profesjonaliści, jak i osoby wykonujące zabiegi kosmetyczne amatorsko. Warto zatem przyjrzeć się bliżej oferowanemu rozwiązaniu.

Taśmy izolujące i ich przeznaczenie

Nie każda taśma do rzęs ma takie samo przeznaczenie. Eksperci zwykle dzielą je więc na izolacyjne oraz pomocnicze. Te pierwsze odpowiadają za izolowanie dolnych rzęs od górnych tak, aby podczas pracy nie nachodziły na siebie. Choć na rynku można spotkać co najmniej kilka ich rodzajów, o największej popularności mówi się dziś w kontekście taśm piankowych. Są solidne, zapobiegają przebiciu się przez nie pęsetą, a przy tym dość długo trzymają się podłoża.

Podczas wyboru taśmy do rzęs, która ma je izolować, warto zwrócić uwagę na jej grubość. Grubsze taśmy dłużej trzymają się skóry. Niestety, ich nałożenie wymaga pewnej wprawy. Przynajmniej jedną taśmę warto więc potraktować jako rozwiązanie treningowe, jeśli nie chce się nadwyrężyć cierpliwości klientki.

Przegląd możliwości taśm pomocniczych

Choć pomocnicza taśma do rzęs – cienka i zwykle dość ostra – nie powinna być wykorzystywana do ich izolowania, posiada szereg innych atutów uzasadniających zainteresowanie się nią. Przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy rzęsy wymykają się spod taśmy zabiegowej, bo umożliwia ich szybkie ujarzmienie, a tym samym – większy komfort pracy. Można na nią liczyć także wtedy, gdy podczas naciągania kolejnych sektorów rzęs kosmetyczka zmaga się z nawisami skóry. Taśma przytrzymuje je po naciągnięciu, nie tylko ułatwiając pracę z rzęsami, ale i zwiększając jej precyzyjność.

Szukając pomocniczych taśm do rzęs, można pozytywnie zaskoczyć się dużym wyborem, jaki zapewniają dziś ich producenci. W sprzedaży dostępne są nie tylko taśmy papierowe, ale również te, które są wykonane z silikonu. Z ich bogatą ofertą można zapoznać się, korzystając choćby ze strony https://projectlashes.pl/kategoria-produktu/tasmy-do-rzes/. Trudno zresztą jednoznacznie określić, który rodzaj taśmy pomocniczej będzie bardziej skuteczny. Taśmy silikonowe są chwalone za swoją długą wytrzymałość oraz delikatność sprawiającą, że ich odrywanie nie wywołuje dolegliwości bólowych. Wiele osób sięga jednak także po taśmy papierowe – tanie, wydajne, a przy tym bardzo łatwe w użyciu

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej