Strona główna » Włosy doczepiane metodą clip in: Szybki sposób na spektakularną zmianę fryzury

Włosy doczepiane metodą clip in: Szybki sposób na spektakularną zmianę fryzury

przez Redakcja
Doczepiane włosy metodą clip-in

Przedłużanie włosów w ostatnim czasie jest bardzo popularnym zabiegiem, na który decydują się kobiety z różnymi potrzebami. Metod na przedłużenie pukli jest sporo, jednak do najpopularniejszej należy clip in. Nie da się ukryć, że jest to skuteczna i szybka metoda na ekspresową metamorfozę przed ważnym wyjściem. Nie ma potrzeby  udawać się do fryzjera na kosztowną wizytę. Jeśli kobieta nabierze wprawy, takie doczepiane włosy może zrobić sobie w domu w pełni samodzielnie. Warto jednak poznać sposoby pielęgnacji doczepianych włosów, aby nie popełnić żadnej gafy i wyglądać obłędnie. Włosy doczepiane metodą clip in to niesamowicie szybki sposób na rewelacyjną zmianę fryzury.

  1. Doczepy clip in — co to jest?
  2. Jaką trwałością odznacza się ta metoda?
  3. Pielęgnacja włosów clip in — jak dbać?
  4. Jak często myć doczepiane włosy?
  5. Kosmetyki, które można stosować przy doczepianych włosach?
  6. Jak przechowywać doczepy?
  7. Stylizacja doczepianych włosów — fantastyczna opcja dla kobiet, które chcą się wyróżnić!

Doczepy clip in — co to jest?

Clip in to doczepy stworzone z pasm naturalnych bądź syntetycznych włosów, które sytuowane są na dość szerokiej taśmie. Ta z kolei zakończona jest specjalnymi klipsami, które służą do doczepienia pasm do naturalnych kobiecych włosów. Taśmy te zazwyczaj umieszcza się z tyłu oraz po bokach głowy. Wiele zależy od tego, jakiej gęstości oczekuje kobieta i jak naturalny efekt chce uzyskać. Zazwyczaj wykorzystuje się od 3 do 7 taśm z włosami.

Jaką trwałością odznacza się ta metoda?

Warto od razu zaznaczyć, że metoda przedłużania włosów clip in nie jest permanentna. Chodzi tutaj o założenie doczepów na jeden  dzień. Przed pójściem spać należy je ściągnąć, aby pasma się nie zniszczyły. Jeśli z jakiegoś powodu zdjęcie doczepów nie jest możliwe, należy je maksymalnie zabezpieczyć. Można tego dokonać poprzez splecenie ciasnego warkocza. Jeśli włosy będą odpowiednio pielęgnowane i przechowywane, mogą realnie posłużyć kilka dobrych lat. Warto więc unikać błędów, a przed zamówieniem konkretnych włosów, zapoznać się z dostępnymi metodami pielęgnacji najlepszymi dla danego typu pasm.

Pielęgnacja włosów clip in — jak dbać?

Doczepy clip in wykonywane są z martwych włosów. Warto zaznaczyć tutaj, że mają one tendencję do bardzo szybkiej utraty wilgoci oraz przesuszania. Z tego powodu pielęgnacja powinna opierać się przede wszystkim na delikatnym, ale regularnym nawilżaniu. 

Jak często myć doczepiane włosy?

Nie da się wykluczyć, że włosy clip in doczepiane, podobnie jak naturalne, gromadzą na sobie brud. Może nie jest go zbyt dużo i codziennie mycie nie jest konieczne, jednak warto pamiętać o regularnej pielęgnacji. Jeśli wykorzystujesz swoje doczepy praktycznie codziennie, warto poddać je myciu co 6-7 dni. Mycie raz w miesiącu wystarczy wtedy, gdy używasz ich od czasu do czasu. 

Eksperci zgodnie twierdzą, że mycie doczepów to konieczność, jeśli robią się ciężkie i zaczynają nieładnie pachnieć. Poza kurzem i brudem włosy chłoną przecież aromaty posiłków, czy zapach papierosów. 

Podczas mycia włosów doczepianych warto unikać zbyt długiego moczenia samych taśm, ponieważ wtedy zwiększa się podatność na wypadanie włosów.

Kosmetyki, które można stosować przy doczepianych włosach?

Zanim przystąpisz do mycia doczepianych włosów, rozczesz porządnie każde pasmo po kolei. W ten sposób usuniesz przeszkadzające kołtuny, które podczas mycia i tak nie zostałyby odpowiednio odświeżone. W sytuacji, kiedy włosy są splątane, nie można ciągnąć ich na siłę. Lepszym pomysłem będzie wykorzystanie do rozczesania płynnego jedwabiu, który znacznie ułatwi proces rozczesywania. Jeśli chcesz, aby Twoje doczepiane włosy utrzymały świetną kondycję, nie straciły koloru ani blasku, zdecyduj się na dobrej jakości kosmetyki, w tym szampony bez SLS.

Ciekawym wyborem mogą okazać się kosmetyki do włosów zniszczonych bądź suchych, które świetnie nawilżają i poprawiają kondycję włosów. Podczas mycia doczepów należy szczególną uwagę zwrócić na to, aby usunąć wszystkie oznaki szamponu. Dokładne płukanie to klucz do sukcesu. Po myciu warto nanieść na włosy porcję odżywki i wczesać ją w pasma. Kolejnym krokiem jest jej dokładne spłukanie, podobnie jak w przypadku szamponu. Od czasu do czasu możesz skusić się na olejowanie włosów.

Jak przechowywać doczepy?

Nie tylko pielęgnacja, ale również sposób przechowywania ma ogromny wpływ na kondycję pasm. Doczepy warto przetrzymywać w specjalnym woreczku, pudełku lub etui. W ten sposób nie będą narażone na plątanie czy zbieranie niepotrzebnego kurzu.

Stylizacja doczepianych włosów — fantastyczna opcja dla kobiet, które chcą się wyróżnić!

Doczepy wykonane na naturalnych włosach można w dowolny sposób stylizować. Nie ma przeciwwskazań przed prostowaniem, farbowaniem czy kręceniem. Koniecznością jest ich zabezpieczenie, jeśli stylizujesz je w wysokich temperaturach. Najlepiej wykorzystać do tego specjalny preparat ochronny. W ten sposób pasma nie stracą swojego blasku. Uważność podczas stylizacji zaowocuje brakiem rozdwojonych końcówek. 

Jak widać, metoda przedłużania clip in jest bardzo popularna, a do tego niezwykle łatwa. Może z niej skorzystać każda kobieta, która czuje taką potrzebę, zwłaszcza że nie jest to jednorazowy sposób na dłużej włosy!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej