Strona główna » Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

przez Redakcja

Niezwykle wygodne, prawie niewidoczne, a przy tym poprawiające wzrok jak klasyczne okulary – soczewki kontaktowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Równie chętnie sięgają po nie modne kobiety, które nie lubią opraw okularowych, jak i mężczyźni, którzy regularnie uprawiają sport i okulary w oprawkach mogłyby im jedynie przeszkadzać.

Dlaczego warto nosić soczewki

Osoby z wadami wzroku, które przez lata przyzwyczaiły się do noszenia klasycznych opraw okularowych, często niechętnie podchodzą do soczewek. Bardzo często pada wyjaśnienie, że soczewka przyklejona bezpośrednio do oka będzie niewygodna. Tymczasem dobrze dobrana , wykonana z odpowiednio nawodnionego materiału, jest przez oko prawie niewyczuwalna. Nawet po wielu godzinach spędzonych przez monitorem oko nie wysusza się, zatem nie pojawia się konieczność dodatkowego nawilżania oczu specjalnymi kroplami.

Soczewki kontaktowe nie ograniczają – można je nosić o każdej porze roku, a zimą, przy nagłych zmianach temperatur, nie ma również konieczności przecierania szkieł z powodu osadzania się na nich wody, co jest cechą charakteryzującą klasyczne szkła okularowe. Oprócz klasycznych, przezroczystych soczewek można również wybierać soczewki kolorowe, które mogą zmieniać kolor oczu. Takie soczewki są niezwykle popularne jako gadżet na imprezy.

Moda na soczewki nie mija tak szybko, jak moda na oprawy okularowe. Z drugiej strony noszenie soczewek kontaktowych wymusza posiadanie specjalnych pojemników do przechowywania soczewek, potrzebny jest również płyn do mycia soczewek, który jest również wykorzystywany do ich przechowywania. Taki zakup wiąże się z noszeniem soczewek kilkudniowych lub kilkutygodniowych, w przypadku soczewek jednodniowych nie ma potrzeby inwestowania w płyn do soczewek, bowiem po zakończonym dniu soczewki można wyrzucić. Soczewki zdejmowane i przechowywane zgodnie z zaleceniami producenta nie niszczą się ani nie rysują, co ma miejsce przy oprawach okularowych. Także soczewki korygują wady wzroku, coraz częściej są również dostępne jako soczewki dla astygmatyków.

Najczęściej po soczewki sięgają osoby, które nie chcą się przyznać, że mają wadę wzroku lub też z racji wykonywanego zawodu nie mogą nosić okularów ze względów bezpieczeństwa. Równie często soczewki noszą sportowcy i sportowcy amatorzy. Najczęściej noszą je osoby uprawiające sporty wodne, gdzie noszenie specjalnych gogli czy okularów jest koniecznością, zatem niewskazane jest noszenie opraw okularowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych opraw okularowych soczewki nie zawężają pola widzenia, zatem są wskazane także przy sportach kontaktowych oraz w grach zespołowych.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej