Strona główna » Zimny lifting

Zimny lifting

przez Redakcja
cryodermie krioterapia

Leczenie zimnem to praktyka stosowana do poprawiania stanu zdrowia od wielu setek lat. Lekarze są zgodni, że zimno uśmierza ból, przyśpiesza proces gojenia ran i ma zbawienne działanie na skórę. Także w kilku gabinetach kosmetycznych w Polsce można korzystać już z zabiegów, których podstawą jest użycie chłodnych temperatur.

Pierwsze wzmianki o krioterapii odnotowano już 2500 lat p.n.e. Do chłodzenia ciała używano wtedy prymitywnych środków, jak śnieg, lód czy zimna woda. Uzdrawiające działanie zimna znał Hipokrates i Avicenna – ojcowie współczesnej medycyny.

Krioterapia

Ciekły azot – podstawowe narzędzie współczesnej krioterapii – zaczęto stosować w latach 70? XXw. To właśnie wtedy japoński naukowiec Toshiro Yamauchi skonstruował pierwszą komorę do krioterapii. W Polsce zabiegi z wykorzystaniem ciekłego azotu wykonuje się od lat 80.

Mroźnym azotem leczy się dolegliwości związane z reumatologią, ortopedią, neurologią. Jest używany przy leczeniu oparzeń i obrzęków. Wizyta w kriokomorze doskonale wpływa na poprawę samopoczucia, działa relaksująco i dodaje sił witalnych.

Ze zbawiennego działania krioterapii postanowiła skorzystać też medycyna estetyczna.

Lekarze dermatolodzy od dawna twierdzą, że zimno pod kontrolą ma zbawienny wpływ na cerę. Dogłębnie ją nawilża, ujędrnia i odżywia, stymuluje mikrokrążenie w skórze i przeciwdziała wolnym rodnikom.

Krioterapia w kosmetyce

Z siły chłodzenia korzysta zatem kosmetologia.
– Nawilżający i przeciwzmarszczkowy zabieg CRYODERMIE? jest bardzo popularny latem ? mówi Angelika Kondracka, kosmetyczka z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED, które jako jedno z niewielu w Polsce wykonuje już ten zabieg . W tej metodzie, chłodne temperatury wykorzystuje się do wprowadzania do skóry produktów opracowanych na bazie wód termalnych. Efektem jest nawilżona i ujędrniona skóra, wygładzenie zmarszczek i poprawa owalu twarzy. Po zabiegu CRYODERMIE? proces starzenia się skóry zostaje spowolniony, odnowa komórkowa pobudzona, a wolne rodniki zlikwidowane. Efekty CRYODERMIE? są widoczne natychmiastowo, dlatego często jest stosowany jako szybki lifting skóry.

Dawniej aby zachować piękną cerę kobiety stosowały kąpiele w zimnej wodzie. Na szczęście, w XXI wieku nie trzeba stosować tak drastycznych środków.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej