Strona główna » Zjawiskowe brwi – zdradzamy sposoby, by wyglądać jak gwiazda

Zjawiskowe brwi – zdradzamy sposoby, by wyglądać jak gwiazda

przez Redakcja

Uroda nie zastąpi tego, co sobą reprezentujemy, ale bez wątpienia jest dodatkiem przyciągającym uwagę. Wystarczy spojrzeć na gwiazdy, które za każdym razem, kiedy pojawią się publicznie – zachwycają swoim nienagannym wyglądem. Gdy przyglądamy się celebrytom z pierwszych stron gazet niejednokrotnie zastanawiamy się, w czym tkwi sekret ich znakomitego wyglądu?

Otóż wcale nie bez powodu mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Brwi to bardzo ważny element urody, którego nie można lekceważyć. Jest to rama naszych oczu, a zadbane, odpowiednio podkreślone nadadzą spojrzeniu wyrazistości, głębi i wydobędą naturalne piękno z każdej kobiety.

Regulacja brwi a kształt twarzy

Aby mieć idealne brwi, trzeba je dopasować do kształtu twarzy. Jednak bez względu na kształt pamiętajmy, że już od kilku sezonów panuje moda na naturalne, a wręcz bujne brwi. Zbyt mocno wyskubane brwi już dawno odeszły w zapomnienie. Łuk brwiowy przypominający kształt cienkiej kreseczki wygląda groteskowo i sztucznie, a te krzaczaste i całkowicie niewyregulowane brwi często odbierane są jako wynik zaniedbania.

Twarz owalna

W przypadku twarzy owalnej najlepiej sprawdzi się naturalna linia brwi przypominająca kształtem łagodny i delikatnie zaokrąglony w kierunku skroni łuk. Należy pamiętać, aby łuk był jedynie lekko zagięty po to, by dodatkowo nie zaokrąglił naszej twarzy. Z kolei zbyt cienkie brwi wyostrzą rysy i dodadzą lat.

Twarz okrągła

Jeśli mamy twarz okrągłą, przede wszystkim należy ją optycznie wydłużyć. Zdecydowanie zarysowane wygięcie łuku brwiowego doda twarzy ostrości, co odwróci uwagę od krągłości naszej buzi. Panie z okrągłymi twarzami koniecznie muszą unikać zaokrągleń.

Twarz kwadratowa

W tym wypadku makijaż brwi powinien być wykonany w taki sposób, aby kształt naszej buzi stał się bardziej łagodny i subtelny. Aby zrównoważyć szerszy dół szczęki, warto zaakcentować początek brwi, zawężając je ku skroni. Linia brwi nie powinna być zbyt długa.

Twarz trójkątna

W przypadku twarzy trójkątnej najlepiej postawić na długie, proste i pełne brwi, które zachowają naturalny wygląd. Aby zatuszować zbyt szerokie czoło, można również poprowadzić łuk brwiowy delikatnie ku górze w kierunku skroni.

Makijaż permanentny brwi

Matka natura nie każdą z nas obdarzyła bujnymi i naturalnie ładnymi brwiami, dlatego sama regulacja brwi nieraz może okazać się niewystarczająca. Na rynku istnieje wiele paletek cieni, ołówków modelujących brwi czy pisaków do brwi, ale efekt, który możemy za ich pomocą uzyskać, jest krótkotrwały. Alternatywą są zabiegi makijażu permanentnego brwi, które w ostatnim czasie robią prawdziwą furorę na rynku kosmetycznym, ponieważ pozwalają na trwałe podkreślenie oprawy oczu. Zły wygląd naszych brwi i ich nieodpowiedni wygląd można szybko i bezpiecznie skorygować odpowiednio dobraną techniką makijażu permanentnego, którego efekt utrzymuje się nawet do 5 lat. Nowoczesne techniki dopasowane do typu urody i karnacji pozwalają na uzyskanie naturalnego wyglądu.

Metoda cieniowania

Makijaż permanentny wykonywany metodą cienia polega na zabarwieniu naturalnego łuku brwiowego. Ta metoda polecana jest zwłaszcza tym osobom, które oczekują zmiany kształtu brwi lub chcą ukryć mankamenty urody, jak na przykład asymetrię. Technika cieniowania nie do końca sprawdzi się w przypadku osób z bardzo rzadkimi brwiami, ponieważ zyskujemy jedynie zabarwienie, a nie wypełnienie gęstości brwi. Makijaż permanentny metodą cienia pozwala zaakcentować kolor brwi w zależności od intensywności koloru pigmentu, który wybiera wykwalifikowana linergistka.

Metod włoskowa

Metoda włoskowa polega na rysowaniu włoska specjalną maszynką wyposażoną w pojedynczą igłę zgodnie z kierunkiem rośnięcia i kształtem brwi naturalnych. Ma to na celu odwzorować naturalny wyglądu brwi. Metoda włoskowa makijażu permanentnego daje długotrwałe efekty, które z czasem mogą delikatnie blednąć, dlatego wskazane jest odświeżenie makijażu trwałego raz do roku. Aby metoda włoskowa wygląda naturalnie, musi być wykonana bardzo precyzyjnie.

Metoda ombre

Maszynowa metoda pudru, czyli ombre pozwala uzyskać efekt delikatnego rysunku na skórze poprzez konturowanie i cieniowanie 2 lub 3 kolorami, dzięki którym można uzyskać naturalny efekt przejścia od jasnego po ciemny.

Microblading brwi

Najnowszą techniką makijażu permanentnego brwi jest microblading. Makijaż permanentny metodą microbladingu pozwala nadać włosom naturalny wygląd poprzez precyzyjne rysowanie ich na skórze. W przeciwieństwie do metody włoskowej microblading wykonywany jest ręcznie. Ręczna pigmentacji brwi polega na zrekonstruowanie łuku brwiowego tak, by prezentował się możliwie jak najnaturalniej. Microblading brwi zaliczany jest do makijażu półpermanentnego, efekty utrzymują się krócej niż w przypadku tradycyjnego makijażu permanentnego (średnio 12 miesięcy). Ta metoda polecana jest przede wszystkim tym, którym zależy na naturalnym podkreśleniu i korekcji brwi.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej