Start Uroda Czym jest laminacja brwi? Kto może z niej skorzystać?

Czym jest laminacja brwi? Kto może z niej skorzystać?

przez Redakcja
laminacja brwi

Laminowanie brwi to bardzo nowoczesny zabieg, który sprawdza się przede wszystkim w przypadku osób, które mają niesforne brwi, niepoddające się prostej stylizacji. Jeśli chcesz nadać swoim brwiom idealny kształt – laminacja to zabieg dla ciebie. 

Na czym polega laminacja brwi?

Laminacja brwi – jak przebiega zabieg krok po kroku?

Dla kogo wskazana jest laminacja brwi?

Jakie opinie ma laminowanie brwi?

Na czym polega laminacja brwi?

Laminowanie brwi to zabieg, który przede wszystkim dyscyplinuje niesforne włoski i pozwala nad nimi zapanować, a tym samy nadać im wymarzony, idealny kształt. Na pytanie, czym jest laminacja brwi, odpowiedź jest stosunkowo prosta: 

  • jest to zabieg oparty na kwasie tioglikolowym,
  • polegający na otwarciu łuski włosa, a przez to zmianie kształtu oraz kierunku wzrostu włosków, 
  • ważnym jego etapem jest regeneracja, przy której używa się m.in. kreatyny oraz olejków roślinnych, 
  • dodatkowo podczas zabiegu wypełniane jest spoiwo między łuskami, dzięki działaniu okluzyjnemu poszczególnych składników poprawia się kondycję i elastyczność włoska,
  • głęboka regeneracja podczas zabiegu sprawia, że włoski odzyskują odpowiednie natłuszczenie oraz blask,
  • zabieg może zostać uzupełniony o hennę brwi z regulacją. 

Ważnym elementem zabiegu jest regeneracja, którą warto kontynuować także podczas domowej pielęgnacji. Bez problemu można w tym celu zakupić odpowiednie preparaty, które zapewnią długotrwałą regenerację brwi. Odpowiednio regularnie stosowane produkty do brwi sprawią także, że wzmocnione zostaną cebulki włosa, a co za tym idzie wyrastać z nich będą zdrowe i silne włoski. Laminowanie brwi to więc zabieg, który łączy w sobie stylizację brwi, regulację kierunku ich wzrostu, kształtu oraz głęboką regenerację i odżywienie włosków. 

Laminacja brwi – jak przebiega zabieg krok po kroku?

  • Wstępny etap laminacji brwi to dokładne odtłuszczenie włosków. Stosuje się w tym celu dedykowany do rzęs i brwi szampon. 
  • Podstawowym etapem laminacji jest nałożenie na brwi produktu z kwasem tioglikolowym oraz okrycie ich folią. Kwas wpływa na wiązania dwusiarczkowe we włoskach, najpierw rozrywa je, a potem tworzy nowe. To sprawia, że podczas zabiegu zostaje otwarta łuska włosa. W efekcie tego zabiegu włosy stają się podatne na układanie. Jednocześnie stają się bardziej “chłonne” i lepiej absorbują substancje odżywcze, znajdujące się w nakładanych później produktach. 
  • Po zdjęciu folii, brwi się odpowiednio układa, nadaje im pożądany kształt, a następnie nakłada na nie kreatynę. W ten sposób utrwalone zostają one w optymalnym ułożeniu. Jednocześnie kreatyna działa odżywczą na strukturę włosów, pomaga w ich odbudowie. W ten sposób zabieg łączy stylizację i głębokie odżywienie brwi. Po nałożeniu kreatyny brwi ponownie okrywa się folią. Nałożenie kreatywny często poprzedza odżywienie włosków roślinnym botoksem bogatym w witaminy A, B, E, F oraz przeciwutleniacze. Na potok składają się najczęściej olejek jojoba, z czarnuszki, jedwab, proteiny soi oraz  pszenicy, a także kwas mlekowy. Potok to dodatkowe wsparcie w odbudowie struktury włosa. Zabieg ten nawilża włoski. 
  • Po upływie odpowiedniego czasu kosmetyczka przechodzi do ostatniej fazy, która polega na regulacji włosków i ewentualnej ich koloryzacji. Henna nie jest koniecznością, natomiast wiele kobiet, które decydują się na laminowanie brwi, łączy te dwa zabiegi w kompleksową pielęgnację brwi. Podczas regulacji rysuje się na twarzy symetryczne linie, które pozwalają ustalić najbardziej optymalny kształt brwi dla danej twarzy.

Warto pamiętać, że po zabiegu przez 24 godziny nie należy wykonywać demakijażu brwi, nie powinno się także korzystać z basenu czy sauny. Lepiej także przez jeden dzień wstrzymać się z myciem głowy. 

Dla kogo wskazana jest laminacja brwi?

Laminacja brwi to rozwiązanie, z którego przede wszystkim skorzystać powinny osoby, które mają problem z zapanowaniem nad swoimi brwiami. Jeśli irytuje cię to, jak układają się twoje brwi, jak trudno ułożyć je zgodnie z oczekiwaniami, laminacja to zabieg dla ciebie. Tutaj nie ma podziału na płeć. Z rozwiązania tego skorzystać mogą oczywiście panie, natomiast decyduje się na laminację także coraz więcej mężczyzn, których irytują niesforne włoski. 

Chętniej zainteresowanie zabiegiem wyrażają osoby, które wcześniej miały wykonywany np. lifting lub laminowanie rzęs i miały okazję przekonać się, jak bardzo ciekawy i długo utrzymujący się jest efekt takiego zabiegu. Efekt po laminowaniu utrzymuje się mniej więcej przez około miesiąc, czasem nawet półtora miesiąca. Warto pamiętać jednak, że nie tylko o stylizację tutaj chodzi, ale o nasycenie kreatyną, która wpływa na pogrubienie włosów, stymuluje pracę cebulek, co sprawia, że brwi są gęstsze i bardziej błyszczące. Tworzą więc piękną oprawę dla oczu.

Jakie opinie ma laminowanie brwi?

Laminowanie brwi nie jest jeszcze tak popularne, jak na przykład laminowanie rzęs, natomiast z każdym miesiącem zyskuje ono kolejnych zwolenników. Przede wszystkim do kontynuowania tego typu zabiegów zachęca natychmiastowy efekt po wykonaniu laminacji i długo utrzymujące się efekty. Zanim jednak zdecydujesz się na laminację w konkretnym miejscu, koniecznie sprawdź opinie klientów i klientek o danym miejscu, sposobie wykonania usługi, jak i uzyskanych efektach. 

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej