Strona główna » Jak przerwać ciąg alkoholowy? – skuteczne porady i informacje

Jak przerwać ciąg alkoholowy? – skuteczne porady i informacje

przez Redakcja
Jak przerwać ciąg alkoholowy?

Alkoholizm jest chorobą postępującą. Charakterystycznym objawem tego schorzenia są ciągi alkoholowe. Zastanawiasz się jak przerwać ciąg alkoholowy i czy domowe sposoby są skuteczne? Mamy na to odpowiedź.

Jak wyjść z ciągu alkoholowego?

“Jak wyjść z ciągu alkoholowego?” to pytanie często pojawiające się na forach internetowych. Osoba doświadczająca ciągu wie, że w jego przebiegu nie ma nic przyjemnego. 

Alkohol jest wtedy spożywany po to, aby zapobiec objawom tak zwanego zespołu abstynencyjnego, który objawia się po nagłym odstawieniu alkoholu. Do jego objawów zalicza się: drżenie ciała, pocenie się, stany lękowe, niepokój o życie i bezsenność. Ten stan często przekreśla marzenia alkoholika o trzeźwości. Wielu uzależnionych od alkoholu, mimo dobrych chęci, nie potrafi przetrwać okresu po odstawieniu alkoholu. 

Fatalne samopoczucie po odstawieniu przekreśla szanse na abstynencję, dlatego tak wiele osób zastanawia się jak wyjść z ciągu alkoholowego.

Odtrucie alkoholowe – domowe sposoby i ich sens

Domowe sposoby na odtrucie alkoholowe są znane w świecie osób walczących z alkoholizmem. Samodzielne leczenie ma ograniczone możliwości w przypadku zaawansowanego alkoholizmu. Osoba uzależniona nie poradzi sobie sama z nieprzyjemnymi i zagrażającymi życiu objawami. 

Samodzielne wychodzenie z ciągu może być równie niebezpieczne, jak sam ciąg alkoholowy. Choremu w tym stanie grozi wiele rzeczy. Najczęstszym skutkiem samodzielnego odtruwania są urazy głowy w wyniku drgawek lub padaczki, wymioty i duszenie się treścią pokarmową oraz zaburzenia rytmu serca.

Samodzielne działania to nie najlepszy pomysł na odtrucie alkoholowe. Domowe sposoby nie są odpowiednie na wychodzenie z tak ciężkiego stanu. Nie należy zapominać, że nieleczony lub leczony w nieodpowiedni sposób ciąg alkoholowy, może spowodować nawet śmierć alkoholowa.

Jak odtruć organizm po ciągu alkoholowym poprawnie?

Istnieje jedna prawidłowa odpowiedź na pytanie “Jak przerwać ciąg alkoholowy?”. Wyłącznie z opieką medyczną. Aby poprawnie odtruć organizm po ciągu alkoholowym, należy zgłosić się po specjalistyczną pomoc. Jedynie wykształcona kadra medyczna przeprowadzi odtruwanie w prawidłowy sposób. 

Jak powinno wyglądać profesjonalne przerywanie ciągu alkoholowego? Aby przerwać ciąg alkoholowy należy udać się do miejsca, w którym specjaliści zapobiegną powstaniu alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Robi się to za pomocą specjalistycznych kroplówek detoksykujących z zawartością leków, witamin i elektrolitów. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze placówki medycznej?

Szczególnie poleca się centra medyczne specjalizujące się w leczeniu choroby alkoholowej, na przykład sieć przychodni Nasz Gabinet. Istnieje kilka zasad, które powinny zostać spełnione w profesjonalnej placówce. 

Zabieg przerywania ciągu alkoholowego powinien zostać wykonany po wcześniejszym wywiadzie lekarskim przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje. Lekarz powinien poznać wszystkie schorzenia pacjenta oraz leki przez niego przyjmowane.

Skład kroplówki detoksykującej powinien zostać dobrany do indywidualnych potrzeb. Lekarz powinien wykluczyć wszelkie działania niepożądane, które mogą pojawić się w wyniku połączenia właściwości kroplówki z lekami pacjenta. Dlatego na przykład cukrzyk nie powinien otrzymać kroplówki zawierającej glukozę. Tylko specjalista ma wiedzę umożliwiającą prawidłowe dobranie kroplówki na przerywanie ciągu alkoholowego.

Miejsce powinno zapewnić opiekę pielęgniarską. Wychodzenie z ciągu alkoholowego musi odbywać się pod okiem specjalistów. Kroplówka detoksykująca często trwa 12 lub 24 godziny, dlatego kadra medyczna powinna być dostępna także w nocy, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjenta. 

Podsumowanie jest proste. Specjalistyczne przychodnie wiedzą, jak przerwać ciąg alkoholowy, dlatego nie warto ryzykować z domowymi sposobami. Przerywanie ciągu alkoholowego to szok dla organizmu, a swoje zdrowie warto oddać tylko w ręce najlepszych.

Próbujesz wyjść z alkoholizmu? Odwiedź stronę przychodni leczenia alkoholizmu https://nasz-gabinet.pl/aby uzyskać więcej informacji i sobie pomoc.

Artykuł partnera

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej