Strona główna » Kosmetyki – z SLS czy bez?

Kosmetyki – z SLS czy bez?

przez Redakcja
Kosmetyki bez SLS

Coraz częściej mówi się o tym, że każda kobieta powinna zwracać uwagę na skład stosowanych kosmetyków. To bardzo istotne, ponieważ dzięki temu można nie tylko wybrać zdecydowanie najlepszy produkt w dane cenie, ale także bardzo łatwo określić sposób jego działania.

Kosmetyki – z SLS czy bez?

Szczególnie w kosmetykach do pielęgnacji włosów można znaleźć składniki, które raczej nie są niezbędne, a jednak producenci decydują się na taki dodatek. To na przykład SLS, czyli substancja powierzchniowo czynna, która przyspiesza usuwanie tłustych substancji z powierzchni skóry i przyczynia się na przykład do tego, że kosmetyk się dobrze pieni. Widząc, jakie działanie ma ta substancja można pomyśleć, że bez niej nie da się stworzyć dobrego szamponu do włosów. Nie jest to jednak prawdą. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do mycia skóry głowy i włosów, które tej substancji nie posiadają.

Istotne jest to, że SLS ma pewien, niezbyt dobry wpływ na zdrowie, dlatego warto unikać tego składnika. Szczególnie w przypadku szukania szamponu dla dziecka, ale dorośli również powinni zrezygnować z kosmetyków, które to posiadają. Przede wszystkim SLS może wywoływać różne zmiany skórne, ponieważ działa podobnie do detergentu, czyli może doprowadzić do powstania zaczerwienienie skóry, podrażnienia, obrzęku czy łuszczenia. Szczególnie osoby ze skłonnością do alergii lub mające różnego rodzaju problemy skórne, jak np. nadmierne przetłuszczanie się włosów, powinny pamiętać o tym, jak zły wpływ ma SLS i z niego po prostu zrezygnować. SLS znajduje się również w mydłach do rąk oraz żelach pod prysznic.

Szampon z SLS – zły wybór nie tylko ze względów zdrowotnych

Warto to też wiedzieć, że w niektórych przypadkach stosowanie kosmetyków bez SLS jest szczególnie wskazane. Na przykład szampon bez sls powinien być używany przez osoby, które mają wykonany zabieg profesjonalnego keratynowego prostowania włosów. Dzięki temu efekt wygładzonych, miękkich, delikatnych, prostych i lśniących włosów utrzyma się zdecydowanie dłużej niż jakby używały innych kosmetyków do mycia głowy.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej