Strona główna » Liposukcja z przeszczepem tkanki tłuszczowej

Liposukcja z przeszczepem tkanki tłuszczowej

przez Redakcja
Liposukcja z przeszczepem tkanki tłuszczowej

Idealna kobieca sylwetka to taka, w której są zachowane odpowiednie proporcje pomiędzy obwodem w biuście, w talii i w biodrach. Nie bez znaczenia są także smukłe uda i ramiona oraz kształtne pośladki. Taki kanon piękna utrzymuje się od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miał się zmienić. Niestety nie wszystkie jesteśmy zadowolone ze swojej figury. Jej kształt jest uzależniony od naszego stylu życia, ale również od indywidualnych skłonności genetycznych i przemiany materii. Nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie zapanować nad przybywającymi kilogramami i pojawiającym się cellulitem. Jednocześnie często posiadamy kompleksy związane z rozmiarem biustu czy kształtem pośladków. Na szczęście medycyna estetyczna pozwala szybko i skutecznie uporać się z takimi problemami. Wystarczy zaledwie jeden zabieg!

Lipofilling, czyli liposukcja z przeszczepem tłuszczu

Lipofilling to zabieg składający się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to klasyczna liposukcja, w trakcie której tłuszcz zostaje odprowadzony z organizmu za pomocą specjalnych kaniul medycznych. W ten sposób lekarz medycyny estetycznej modeluje sylwetkę pacjenta w zakresie usunięcia nadmiaru tkanek z takich miejsc, jak brzuch, boczki, uda, kolana czy ramiona. Odsysanie tłuszczu może być poprzedzone rozbiciem go na drobniejsze fragmenty przy pomocy lasera lub ultradźwięków.

Drugi etap pracy to oczyszczenie materiału metodą filtracji i wszczepienie go do tych części ciała pacjenta, które mają zostać powiększone lub wypełnione. Najczęstsze cele zabiegu to:

 • powiększenie piersi,
 • powiększenie pośladków,
 • lifting twarzy,
 • wypełnienie zapadniętych policzków,
 • spłycenie doliny łez,
 • poprawa owalu twarzy,
 • spłycenie blizn,
 • redukcja cellulitu,
 • wypełnienie ubytków powypadkowych lub pourazowych.

Zabiegi z wykorzystaniem autologicznych komórek tłuszczowych w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Materiał do przeszczepu pobrany bezpośrednio od pacjenta jest naturalną i bardzo bezpieczną alternatywą dla implantów, a nawet dla syntetycznego preparatu kwasu hialuronowego. Przeszczep własnych tkanek nie zostanie nigdy odrzucony przez organizm, dlatego też ta metoda jest polecana szczególnie osobom wyjątkowo wrażliwym, m.in. alergikom.

Pobrany od pacjenta materiał stanowi bogate źródło komórek macierzystych. Są to niewyspecjalizowane komórki naszego ciała, które mają potencjał do przekształcania się w tkanki dowolnego typu.m W zabiegach medycyny estetycznej stosuje się je przede wszystkim w kuracjach przeciwstarzeniowych (anti-aging), w celu przyspieszenia wymiany komórkowej. W przypadku zabiegów nieco bardziej inwazyjnych (takich jak lipofilling) komórki macierzyste wspomagają regenerację ciała, znacząco skracając okres rekonwalescencji po zabiegu.

Liposukcja z przeszczepem tłuszczu – zalecenia i przeciwwskazania

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej muszą być poprzedzone konsultacją lekarską. W Klinice Miracki w Warszawie liposukcja z przeszczepem tłuszczu jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Kwalifikują się do niej pacjenci, u których nie występują następujące przeciwwskazania:

 • ciąża i laktacja,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • choroba nowotworowa,
 • stwardnienie rozsiane,
 • otwarte rany w okolicy zabiegowej,
 • infekcje wirusowe (np. opryszczka),
 • inne zmiany chorobowe skóry,
 • ogólny zły stan zdrowia.

Pacjent powinien zgłosić się na zabieg będąc na czczo lub po zjedzeniu niewielkiego, lekkostrawnego posiłku. Zalecenia pozabiegowe obejmują natomiast szczególną dbałość o higienę (m.in. przemywanie solą fizjologiczną ran po wprowadzeniu kaniul) i stosowanie łagodnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Należy również unikać przegrzewania organizmu – powstrzymać się od długotrwałego przebywania na słońcu czy podejmowania nadmiernej aktywności fizycznej.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej