Strona główna » Olej rybi – jakie ma właściwości?

Olej rybi – jakie ma właściwości?

przez Redakcja
Olej rybi

Wśród najczęściej wybieranych suplementów diety są te, zawierające kwasy omega-3. Ich najważniejszym źródłem jest t olej rybi. Gdzie dokładnie można go znaleźć? Jakie ma właściwości? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak działa olej rybi?

Olej rybi bywa niedoceniany, a jednak to bardzo istotny składnik dla naszego zdrowia. Przyczynia się on do utrzymania prawidłowego funkcjonowania serca. Ponadto jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, w tym kwasu eikozapentaenowego (EPA) i dokozaheksaenowego (DHA), który przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu i utrzymania prawidłowego widzenia. Mitem jest, że olej rybi powinny spożywać wyłącznie osoby starsze. Suplementy diety, zawierające ten składnik mogą być korzystne dla osób w różnym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przed jego zastosowaniem warto skonsultować się ze swoim lekarzem, a także przeczytać ulotkę, dołączoną do produktu.

Czym właściwie jest olej rybi?

A czym właściwie jest olej rybi? To substancja pozyskiwana z tłustych ryb morskich. W jej składzie znajdziemy przede wszystkim wspomniane wcześniej kwasy omega-3, w tym kwas eikozapentoenowy oraz kwas dokozaheksaenowy. To właśnie one efektywnie wspomagają pracę mózgu, oraz serca. Oczywiście oleju rybiego nie znajdziemy jedynie w suplementach diety. Występuje on również w odpowiedniej diecie, bogatej w tłuste ryby morskie. Na co dzień warto zatem sięgnąć chociażby łososia. Świeża ryba może być spożywana zarówno na surowo, w tym w formie sushi, jak i po odpowiedniej obróbce. Łosoś zachowuje wiele cennych składników, nawet w procesie gotowania, smażenia lub pieczenia. Można go komponować z ryżem, makaronem, warzywami, przyrządzić orientalnie lub nieco bardziej tradycyjnie.

Czy warto stawiać na olej rybi?

Warto spożywać produkty bogate w olej rybi. Statystyki pokazują bowiem, że choroby serca są dzisiaj częstą przyczyną zgonów w Polsce. Wiele osób boryka się z rozmaitymi schorzeniami, związanymi z tym cennym i kluczowym narządem. Olej rybi ma zatem za zadanie wzmocnić serce, a także układ nerwowy. One z kolei mają niebagatelne znaczenie dla dobrej kondycji całego organizmu. Wspierane suplementami diety, a także odpowiednim jedzeniem i ćwiczeniami fizycznymi, mogą zapewnić nam długie życie. Preparaty z olejem rybim występują najczęściej w formie przystępnych kapsułek – przykładem może być Omecardin od Biofarm, o którym można się dowiedzieć więcej na stronie: https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/suplementy-diety/omecardin. Należy je stosować zgodnie z zaleceniami, umieszczonymi na opakowaniu produktu. Z reguły przyjmuje się jedną kapsułkę dziennie, podczas posiłku i popijając ją wodą.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej