Strona główna » Pędzel czy gąbeczka – czym nakładać podkład?

Pędzel czy gąbeczka – czym nakładać podkład?

przez Redakcja
podklad

Rozświetla twarz, wyrównuje i poprawia koloryt skóry, tuszuje niedoskonałości – podkład to jeden z najważniejszych kosmetyków. Korzystasz z niego niemal codziennie. Zastanawiasz się, co zrobić, aby efekty jego stosowania były jak najlepsze? Istotna jest oczywiście sama jakość produktu oraz odpowiedni dobór jego koloru do tonacji skóry. Jest jednak jeszcze jeden ważny element: sposób jego aplikacji. Sprawdź, czym najlepiej go nakładać.

Dlaczego sposób, w jaki nakładasz podkład na twarz ma tak duże znaczenie? Ponieważ od zastosowanego narzędzia oraz techniki zależy to, czy:

  • zostanie równomiernie rozprowadzony na całej twarzy (nie zapomnij również o szyi!), czy też na skórze pozostaną nieestetyczne plamy i zacieki,
  • dobrze „przyczepi się” do skóry – tak, aby pozostał na twarzy przez wiele godzin, zachowując obiecaną przez producenta trwałość, zamiast np. zbrylić się już po kilkudziesięciu minutach.

Do wyboru masz trzy techniki nakładania: palcami, pędzlem oraz gąbeczką typu beauty blender. Sprawdź wady i zalety każdej z metod i zobacz, jak dobrać narzędzie do typu podkładu.

Nakładanie palcami – czy to na pewno dobry pomysł?

Dawniej podkład nakładało się palcami. Dziś jednak odchodzi się od tego sposobu aplikacji – zwłaszcza przy nakładaniu podkładów mineralnych czy wodnych, które szybko zastygają na skórze. Dlaczego? Aplikowanie kosmetyku palcami nie daje Ci dobrej kontroli nad tym, jakiej jego ilości używasz. Poza tym, trudno jest go wklepać w skórę, tak, aby wypełnił jej wszystkie pory i prezentował się nieskazitelnie przez wiele godzin. Z drugiej strony – palcem możesz dołożyć odrobinę kosmetyku w newralgiczne miejsca – np. wykańczając już niemal gotowy makijaż.

Pędzel – idealny do podkładów mineralnych i nie tylko

Nakładanie podkładu pędzlem powoli staje się standardem. Dobrej jakości narzędzie pozwoli Ci:

  • aplikować podkład cienkimi warstwami – tak, aby makijaż wyglądał naturalnie i był pozbawiony tzw. „efektu maski”,
  • równomiernie rozprowadzić produkt – tak, aby dotarł nawet do skrzydełek nosa i innych zagłębień, a jednocześnie doskonale zblendował się ze skórą.

Pamiętaj, że możesz sięgnąć po kilka różnych typów pędzli do podkładu. To m.in.:

  • pędzel „języczkowy” – wąski i długi, kształtem przypominający języczek; najmniej popularny, sprawdza się dobrze przy płynnych podkładach, które dość wolno zastygają na skórze,
  • pędzel flat top – okrągły, z płaską górą, pozwala „stemplować” skórę miejsce w miejsce, bardzo dokładnie i naturalnie rozprowadzając podkład; odpowiedni również do podkładów płynnych i tych o gęstszej konsystencji, można go też stosować z tymi szybko zastygającymi,
  • pędzel kabuki – idealny do sypkich podkładów mineralnych, wystarczy delikatnie muskać nim twarz, aby krok po kroku uzyskać idealny efekt estetyczny.

Istotny jest nie tylko typ pędzla, ale i jego jakość.

Gąbeczka – rozwiązanie uniwersalne?

Jeśli nie pędzel, to może gąbka. Wykonana z tworzywa sztucznego, dobrze współpracująca z płynnymi i półpłynnymi produktami. Pozwala łatwo rozprowadzić podkład – tak, aby uzyskać naturalny efekt. Łatwo aplikować nią kosmetyk zarówno na czoło, policzki czy brodę, jak i w liczne zagłębienia skóry – pod warunkiem, że wybierzesz tę ściętą z jednej strony, a z drugiej zakończoną spiczastą końcówką. Wówczas i nałożenie podkładu, i korektora będzie banalnie proste. Wybierając, zwróć również uwagę na jakość gąbki – istotna jest jej elastyczność, miękkość oraz kształt.

Inwestując w profesjonalne akcesoria do makijażu, ułatwiasz sobie nakładanie podkładu i będziesz mogła cieszyć się wspaniałym efektem przez dług czas. Co wybierzecie? Pędzel a może gąbeczkę?

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej