Strona główna » W jaki sposób można suplementować kolagen?

W jaki sposób można suplementować kolagen?

przez Redakcja
kolagen - suplementacja

Kolagen jest białkiem, które naturalnie występuje w naszym organizmie. Dodatkowo jest to naczelny składnik budulcowy tkanek łącznych i odpowiada nie tylko za wygląd naszej skóry, ale także za wiele innych procesów, które zachodzą w naszym organizmie. Warto zauważyć, że kolagenu z wiekiem ubywa, a proces jego produkcji i regeneracji znacznie zwalnia. Wobec tego, coraz więcej osób dostrzegając jego rolę w naszym organizmie, decyduje się na rozpoczęcie suplementacji. Jednak w jaki sposób można to zrobić?

Suplementowanie kolagenu dla skóry – dobór odpowiednich kosmetyków

Kolagen możemy suplementować zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Co ciekawe, dla naszej skóry odpowiednie będą obie formy suplementacji. Niemniej jednak zwracając uwagę na fakt występowania kolagenu w formie podstawowego składniku wielu kosmetyków, można powiedzieć, że w szczególności dla kobiet to właśnie ta forma będzie o wiele wygodniejsza. Wobec tego w jaki kosmetykach można znaleźć kolagen i w jaki sposób je wybierać?

Otóż podstawę stanowią kosmetyki pielęgnacyjne, nie tylko do twarzy, ale także i do całego ciała. Kolagen bowiem poprawia elastyczność skóry i sprawia, że staje się ona sprężysta i znacznie wygładzona. Dodatkowo kolagen można również odnaleźć w kosmetykach dedykowanych pielęgnacji twarzy, które zostały opatrzone dopiskiem “anti-aging”. Warto jednak dobierać kremy i sera odpowiednio do potrzeb swojej skóry, a także warto sprawdzać, jakie stężenie kolagenu znajduje się w ich składzie. 

Naturalna suplementacja kolagenu – czy jest możliwa?

Zdarza się, że wiele osób, choć dostrzega konieczność uzupełnienia niedoborów kolagenów, nie darzy zaufaniem tradycyjnych suplementów diety. Wówczas starają się oni znaleźć inne, całkowicie naturalne źródło kolagenu, co oczywiście jest jak najbardziej możliwe. Warto jednak zauważyć, że kolagen, który ma najbardziej dobroczynny i prozdrowotny wpływ, to kolagen zwierzęcy oraz poniekąd także i rybi. Suplementacja w formie całkowicie naturalnej, z pewnością nie przypadnie większości z nas do gustu. Dlaczego?

Otóż kolagen zwierzęcy znajdziemy w szpiku kostnym, kościach i chrząstkach zwierząt. Wątpliwie jest więc, że ktokolwiek z nas zdecyduje się na takowe urozmaicenie posiłku. Podobnie zresztą wygląda sytuacja z kolagenem rybim, który nie charakteryzuje się najprzyjemniejszym zapachem. 

Kolagenowe suplementy diety remedium na niedobory

Niedobory kolagenu w organizmie- wraz z upływem kolejnych lat- będą dawały o sobie coraz bardziej znać. Z pewnością szybko odczujemy dolegliwości związane z bólem i sztywnieniem stawów, pogorszeniem się narządu wzroku, czy rozstępami oraz zmarszczkami. Jest to sygnał, że nasz organizm potrzebuje w dość szybki sposób uzupełnić braki tego wartościowego białka. Najskuteczniejszym sposobem będzie zdecydowanie się więc na dedykowane suplementy diety, które dostarczą nam kolagen zwierzęcy w czystej postaci.

Najchętniej wybieraną formą suplementowania jest kolagen w proszku. W tej postaci można nabyć zarówno kolagen rybi jak i zwierzęcy. Jego stosowanie jest wyjątkowo proste. Wystarczy bowiem rozpuścić odpowiednią dawkę w szklance wody, a następnie po prostu wypić. W zależności od potrzeb, taką “kolagenową miksturę” można nawet pić dwa razy dziennie. Warto jednak mieć na uwadze to, że jeśli zdecydujemy się na kolagen rybi, to jego zapach może jednak nas nieco do picia zniechęcić. Na sam początek o wiele bardziej rekomenduje się wybór kolagenu zwierzęcego oraz jego regularne stosowanie. Efekty będą widoczne dość szybko.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej