Strona główna » 3 ponadczasowe wskazówki odnośnie tego, jak nosić złotą biżuterię

3 ponadczasowe wskazówki odnośnie tego, jak nosić złotą biżuterię

przez Redakcja
Złota biżuteria

Złota biżuteria od lat kojarzy się z luksusem i pięknym połyskiem. Chociaż przyciąga ona wzrok wielu kobiet, nie zawsze wiedzą one, jak ją nosić, aby skomponować z jej dodatkiem gustowną stylizację. Nie istnieje na to uniwersalna rada – są natomiast wskazówki, które interpretowane indywidualnie pomogą stworzyć zestaw idealny na każde wyjście.

Gustowny dobór kolorów

Złoto wygląda świetnie z bardzo wieloma kolorami, jednak dobrze jest się zdecydować na jeden lub maksymalnie dwa odcienie. W innym przypadku do różnorodnych kolorów stylizacji złote dodatki mogą wprowadzić silne wrażenie niedopasowania. Na co dzień uważa się, że złoto świetnie komponuje się z ciepłymi barwami jak czerwień czy pastelowe odcienie, jednak i z czernią, błękitem, granatem lub bielą może wyglądać naprawdę rewelacyjnie. Stawiając na chłodniejsze barwy, warto tym bardziej trzymać się swojego wyboru i komponować złotą biżuterię z jednym odcieniem.

Złoto samo w sobie występuje w bardzo wielu odsłonach. Zazwyczaj kojarzone z kolorem żółtym, występuje także w odcieniach różu, bieli, a nawet czerwieni. Decydując się na delikatniejsze kolory jak biel czy róż, charakter złota staje się subtelniejszy w odbiorze, przez co większy akcent można nadać innym dodatkom.

Wybierając złotą biżuterię, warto pamiętać, że najlepsze wrażenie zrobi ona wtedy gdy będzie występować w komplecie. Kolczyki w tym samym odcieniu co naszyjnik, a może bransoletka z takim samym motywem, jak pierścionek? Im więcej pojedynczych elementów do siebie pasuje, tym lepiej. Wybór nie jest mały, co dobrze widać na stronie https://bovem.com.pl/pol_m_Zlota-bizuteria_Kategorie_Naszyjniki_Zlote-naszyjniki-340.html.

Umiar w doborze biżuterii

Niestety złoto, szczególnie w żółtym odcieniu, szybko wychodzi z mody. Kluczem do zbudowania naprawdę gustownego zestawu z dodatkiem złotej biżuterii jest umiar. Gdy złotych dodatków w stylizacji będzie po prostu zbyt dużo, może ona stracić swoją delikatność na rzecz wrażenia braku gustu. To dlatego nie zaleca się łączenia ze sobą wszystkich rodzajów biżuterii na raz. Podczas codziennych spotkań wystarczy jedynie drobny element jak bransoletka lub naszyjnik. Na wieczorowe wyjścia można pozwolić sobie na zestaw kolczyków z bransoletką lub pierścionka z naszyjnikiem, lecz dwa elementy złotej biżuterii powinny całkowicie wystarczyć.

Biżuteria dopasowana do figury i wieku

Dobierając biżuterię, zawsze warto mieć na uwadze własną figurę oraz wiek. W szerokim złotym naszyjniku zupełnie inaczej będzie się prezentować kobieta o drobnej figurze, inaczej natomiast osoba o bogatszych kształtach, na której naszyjnik taki nie zdominuje całej stylizacji. Podobnie jest z wiekiem – uważa się, że młode kobiety wyglądają subtelniej w delikatnej biżuterii o niewielkich kształtach. Starsze panie mogą natomiast śmiało podkreślić swoją klasę bardziej masywną biżuterią i bogatszymi dodatkami.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej