Strona główna » Biżuteria z niebieskim kamieniem – jak ją wybrać?

Biżuteria z niebieskim kamieniem – jak ją wybrać?

przez Redakcja
Biżuteria z niebieskim kamieniem

Niebieski jest wyjątkowym, posiadającym bogatą symbolikę, kolorem. Jest to barwa, która towarzyszy nam na co dzień. Dostrzegamy ją m.in. na niebie i w wodzie. Niebieski jest kojarzony ze spokojem i uduchowieniem. Osoby, lubiące ten kolor, uważane są z myślicieli, dbających o resztę społeczeństwa. To wspaniali przyjaciele i kreatywni ludzie, dla których każdy dzień jest równie piękny. Odcienie niebieskiego często spotykane są także w jubilerstwie. Można tu wymienić wiele przepięknych kamieni. Dzisiaj skupimy się na trzech najpopularniejszych reprezentantach tej niezwykłej barwy. Szafir, akwamaryn i turkus w znacznym stopniu się między sobą różnią, jednak łączy je wyjątkowa uroda.

Szafir

Szafiry od wieków uważane są za kamienie związane z mądrością i sferą duchową człowieka. Starożytni Persowie twierdzili, że kolor nieba nie jest przypadkowy, a jego źródłem jest wielki szafir, na którym znajduje się Ziemia. Światło, odbijające się od kamienia, miało być przyczyną tego, że niebo posiada właśnie takie zabarwienie. Nic dziwnego, że właśnie szafir był przypisywany mędrcom i kapłanom. Persowie uważali, że szafiry mogą być źródłem nieśmiertelności, aby ją jednak osiągnąć, trzeba było posiadać wielką wiedzę, która przekracza tradycyjne rozumowe postrzeganie świata. W starożytnej Grecji szafir był kamieniem Apolla, a więc boga piękna, życia, ale także wróżb i przepowiedni. Wierzono, że niebieskie kamienie ułatwiają połączenie z innym światem. Współcześnie wciąż wiele osób uważa, że szafiry pomagają w koncentracji. Z pewnością nie można zaprzeczyć temu, że te niezwykłe niebieskie kamienie odznaczają się wyjątkową urodą, która zachwyca ludzi od wieków.

Akwamaryn

W średniowieczu akwamaryn bywał nazywany kamieniem żeglarzy. Wielu marynarzy wierzyło, że kamienie pochodzą z podwodnych grot syren. Amulety z akwamarynem miały gwarantować szczęśliwą i bezpieczną podróż. W tym samym okresie niebieski kamień był chętnie wręczany państwu młodym, symbolizował on bowiem niekończącą się miłość oraz udane życie małżeńskie. Współcześnie akwamaryn bywa określany kamieniem odwagi. Jest on idealnym wyborem dla ludzi nieśmiałych, którym brakuje wiary w siebie. Kamień pomaga docenić w sobie wszystkie cenne cechy, a ponadto ułatwia wyrażanie emocji. Człowiek staje się nie tylko pewniejszy siebie, ale także bardziej asertywny, dzięki czemu nie naraża się na tyle nieprzyjemnych sytuacji. Biżuteria z akwamarynem jest doskonałym prezentem dla pracoholików, którzy mają na głowie za dużo obowiązków. Kamień ułatwia wyciszenie i nabranie dystansu, dzięki czemu człowiek potrafi lepiej celebrować życie.

Turkus

W starożytnych Chinach turkus uważany był za kamień szczęścia. Wierzono, że wpływa także na poprawę zdrowia, a zmiana jego barwy sygnalizuje chorobę albo niebezpieczeństwo. Niebieski kamień, na przestrzeni wielu epok, zachował swoją symbolikę. Niektórzy zwykli nazywać go nawet kamieniem zwycięzców. Wojownicy uważali go za talizman, który przynosi powodzenie podczas bitew i chroni właściciela przed ostatecznym ciosem. Z czasem turkus zaczął być przypisywany przede wszystkim członkom jazdy konnej. Współcześnie obserwujemy ciekawą interpretację dawnych wierzeń. Obecnie turkus uważany jest za szczęśliwy kamień kierowców. Ma im zapewnić spokojną i bezkolizyjną trasę. Błękitny kamień uchodzi również za znak oddania. To doskonały prezent dla małżonka, ale także dla siostry albo przyjaciółki.

W wyborze biżuterii z kamieniami szczególne znaczenie odgrywają także znaki zodiaku, bowiem każdy znak ma przypisane do siebie kamienie sprzyjające. Takie zestawiene wraz z ponad dwoma tysiącami modeli srebrnej bizuterii znajdziesz w sklepie internetowym Jubilea.pl

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej