Botox

przez Redakcja
botox

Botox, zwany inaczej toksyną botulinową, wstrzykiwany jest w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową. Powoduje on lekki paraliż mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki na czole i w okolicach oczu dzięki czemu uniemożliwia kurczenie się tych mięśni. Cech Botoxu jest fakt, że działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W wyniku zabiegu przy użyciu Botoxu wyraz twarzy nie ulega zmianie przy jednoczesnym zaniku zmarszczek.

Botox jest wstrzykiwany przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku zaopatrzonej w bardzo cienką igiełkę. Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim pacjent może podjąć zwykłą aktywność życiową. Zabieg trwa około 15 minut i jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek. Botox zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jego efekt jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu. Terapia przeciw zmarszczkowa przy użyciu, Botoxu stosowana jest w przypadkach konieczności likwidowania zmarszczek między brwiami, poziomych linii czołowych, “kurzych łapek” lub “linii śmiechu między oczami”. Jest to metoda szeroko stosowana na świecie. Uzyskany w wyniku zabiegu efekt utrzymuje się około 6 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta i po upływie tego czasu stopniowo zanika gdyż porażenie mięśni ustępuje. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Każde powtórzone wstrzyknięcie Botoxu wydłuża czas utrzymywania się efektów i tym samym kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu bez zmniejszenia skuteczności terapii.

Skutki uboczne

Do najczęściej niepożądanych skutków należy zaliczyć tkliwość i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. Czasami Botox może oddziaływać na sąsiadujące mięśnie i powodować przemijające osłabienie ich pracy. Wyjątkowo może dojść do niewielkiego lecz odwracalnego objawu opadania powieki i brwi, trwającego przez okres 1 do 2 tygodni. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwały ból głowy. Zalecenia. Po zabiegu pacjent przez 4 godziny nie powinien się schylać i kłaść oraz przez tydzień po zabiegu korzystać z sauny lub basenu.

Ceny

Ceny botoxu zależne są przede wszystkim od ilości jednostek użytych do wykonania zabiegu oraz od renomy gabinetu.

botox

Orientacyjne ceny zabiegów:

1. Zmarszczki poziome czoła: 400-800 zł
2. Zmarszczki pionowe czoła: 400-800 zł
3. Kurze łapki pod oczami: 600-800 zł
4. Podnoszenie kącików ust: 300-500 zł
5. Zmarszczki nad górną wargą: 300-500 zł
6. Bruzdy na szyi: 800-1000 zł
7. Leczenie migreny: 1000-1400 zł
8. Nadpotliwość: 1000-2000 zł

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej