Strona główna » Czy przy tłustych włosach można stosować odżywki do włosów?

Czy przy tłustych włosach można stosować odżywki do włosów?

przez Redakcja

Jeśli mowa o pielęgnacji włosów, to włosy zaliczane do tłustych są jednymi z najbardziej wymagających. Potrzebują nie tylko szamponów czy odżywek o odpowiednim składzie. Wymagają także wzmożonej uwagi w trakcie nakładania preparatów pielęgnacyjnych. Dlaczego?

Panie, które zmagają się z problemem tłustych włosów, powinny przede wszystkim odpowiednio dobrać szampon. Eksperci twierdzą, że w większości przypadków tłuste włosy to konsekwencja kłopotów związanych ze skórą głowy. Z powodu nadmiernej produkcji sebum dochodzi do jej naturalnego przetłuszczenia. W efekcie włosy mogą się kleić i być przyklapnięte. Niektóre panie potrafią określić je również mianem brudnych.

Podstawa to odpowiednie kosmetyki

W tej sytuacji rozwiązaniem jest wybór odpowiedniego szamponu zawierającego składniki, które unormują pracę gruczołów łojowych odpowiedzialnych za wydzielanie sebum. W drogeriach można znaleźć całe linie produktów przeznaczonych właśnie do pielęgnacji włosów tłustych. Takie preparaty mogą zawierać przykładowo związki siarki albo cynk, lecz nie tylko. Niektóre kosmetyki do włosów tłustych zawierają wyciągi z pokrzywy, czarnej rzepy czy też łopianu. W przypadku włosów tłustych błędem jest całkowita rezygnacja z ich odżywiania. Przyda się tu szczególnie odżywka do włosów Garnier do spłukiwania, która dzięki swym właściwościom nie będzie ich w żaden sposób obciążać.

Odżywiaj, ale z umiarem

Kluczem do sukcesu w przypadku pielęgnacji włosów tłustych jest również odpowiednie nakładanie preparatów odżywczych. Trzeba pamiętać, aby odżywkę rozprowadzać na długości włosów. Produkt nie może mieć styczności ze skórą głowy, gdyż może to tylko nasilić problem. Dodatkowo osoby, które mają tłuste włosy, powinny wybierać odżywki do spłukiwania. Preparaty „bez spłukiwania” mogą niestety obciążać włosy i sprawiać, że fryzura będzie wyglądać na oklapniętą. Jeśli nie chcesz nasilić problemu, pamiętaj również o stosowaniu się do zaleceń odnośnie czasu trzymania produktu na włosach – nigdy nie należy go przekraczać.

Tłuste na własne życzenie?

Może się również okazać, że twoje włosy przetłuszczają się nie w wyniku nadmiernej produkcji sebum, ale chociażby z powodu niewłaściwej ich pielęgnacji. Może się tak dziać, gdy na przykład rozprowadzasz odżywki czy maski bezpośrednio na skórze głowy. Włosy mogą się przetłuszczać także wtedy, jeśli niedokładnie spłuczesz nałożony wcześniej preparat pielęgnacyjny. Inną przyczyną może też być zbyt częste używanie maseczek –są produktami zdecydowanie mocniejszymi niż odżywki, dlatego należy je stosować najwyżej dwa razy w tygodniu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej