Strona główna » Depilacja laserowa – zabieg tylko dla kobiet?

Depilacja laserowa – zabieg tylko dla kobiet?

przez Redakcja
depilacja laserowa

Depilacja laserowa to obecnie jedna z najczęściej wybieranych metod długotrwałego usuwania owłosienia. Dlaczego? Zabiegi laseroterapii dążą do niszczenia głębszych struktur włosa. Wiązka lasera oddziałuje poprzez barwnik włosa (melaninę) na macierz i brodawkę, które odpowiadają za wzrost owłosienia. Efekt? Pożegnanie niechcianych włosów na długi czas zarówno dla kobiet i mężczyzn!   

Zabiegi depilacji laserowej bardzo często kojarzone są z dziedziną przeznaczoną tylko dla kobiet. Nic bardziej mylnego – mężczyzna w Gabinecie to rzecz codzienna. Partie ciała, na które mężczyźni się decydują to przede wszystkim okolice brody i szyi oraz plecy wraz z klatką piersiową. Twarz mężczyzny zwykle posiada bardzo mocny i ciemny zarost, który wymaga codziennego golenia jednorazową maszynką. Codzienna pielęgnacja zajmuje około 10 minut, co w przeliczeniu na tydzień daje ponad 60 minut! Nie chcesz tracić cennego czasu? Zabieg depilacji laserowej jest przeznaczony dla Ciebie! Dodatkowo podczas codziennego używania maszynek zwiększamy podatność na liczne podrażnienia i wrastanie włosów, które bardzo często utrzymują się przez dłuższy czas.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to również alternatywa dla codziennej pielęgnacji bikini, gdzie często mamy problemy z ciągłymi podrażnieniami oraz zapaleniem okołomieszkowych. Depilacja intymna to rozwiązanie nie tylko dla kobiet, ale również i płci przeciwnej. Szeroka grupa mężczyzn decyduje się na takie partie ciała w trosce o komfort oraz higienę intymną. Depilacja laserowa to zabieg, który po serii odbytych wizyt pozwala na uzyskania efektu gładkiej i pięknej skory bez ryzyka podrażnień.

Jak długo trwa zabieg depilacji laserowej? Czy jest bolesny?

Zabieg depilacji laserowej z wykorzystaniem lasera LightSheer Duet trwa w zależności od wybranej partii ciała od 4 do 30 minut. Bolesność podczas zabiegu jest to kwestia indywidualna. Laser LightSheer Duet posiada dwie głowice. Mała posiada funkcje chłodzącą ChillTip, dzięki której bezpośrednio przed wykonaniem strzału lasera skóra zostaje schłodzona – niweluje to charakterystyczne uczucie ciepła i igiełek odczuwalne podczas zabiegu. Duża głowica posiada system próżni, który zasysa skórę, przez co obkurcza zakończenie nerwowe odpowiadające za ból. Efekt? Zabieg trwa bardzo szybko, a dzięki nowoczesnemu systemowi dwóch głowic jest praktycznie bezbolesny. W porównaniu do innych metod usuwania owłosienia, takich jak wosk, depilator czy metoda z wykorzystaniem lampy IPL, zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny.

Jak sprawdzić skuteczność zabiegu?

Pełne efekty zabiegów otrzymamy po serii zabiegów. W zależności od budowy i koloru włosa liczba zabiegów waha się od 5 do 10. Im włos jest grubszy i ciemniejszy, a więc zawiera więcej barwnika, tym zabieg depilacji laserowej jest skuteczniejszy. Dodatkowo w wielu gabinetach kosmetycznych przed wizytą otrzymamy profesjonalną konsultację oraz próbę laserową!

Wiosna to odpowiedni czas, aby zadbać o swoją skórę i spróbować najnowszych metod usuwania owłosienia. Zabiegi depilacji laserowej skierowane są nie tylko dla osób ceniących komfort jedwabnej skóry ale również dla pacjentów borykających się z wrastaniem włosów czy zapaleniem okołomieszkowym.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej