Strona główna » Jaki ekspres do kawy sprawdzi się w salonie fryzjerskim?

Jaki ekspres do kawy sprawdzi się w salonie fryzjerskim?

przez Redakcja

Współczesne salony fryzjerskie coraz bardziej przypominają miejsca przyjemnych spotkań towarzyskich, w których można zrelaksować się przy kojącej muzyce i wypić wyśmienitą kawę lub herbatę. Fryzjer nie jest już tylko osobą, która podcina włosy i układa fryzury, to coraz częściej osoba, z którą można porozmawiać i pożartować.

Wysokie standardy obowiązują szczególnie w salonach zlokalizowanych w mieście – tam aromatyczna kawa dla każdego klienta i słodki poczęstunek to niemal standard. Dlatego warto przemyśleć kwestię zakupu odpowiedniego ekspresu do kawy na zaplecze salonu fryzjerskiego. Z urządzenia można będzie korzystać nie tylko z myślą o klientach, ale także w ramach przerwy od pracy.

Ekspresy do kawy przydają się w każdym miejscu pracy. Mogą zostać umieszczone na jadalni lub w innym pomieszczeniu na zapleczu. Sprawiają, że każdy z pracowników może z łatwością przyrządzić sobie dobrą kawę podczas przerwy, a w wielu przypadkach ułatwiają również zaparzenie kawy dla klientów. Jaki model wybrać? Z pewnością w takiej lokalizacji nie mają racji bytu ekspresy przelewowe – w salonie fryzjerskim przyda się urządzenie do szybkiego przyrządzania pojedynczych porcji kawy. Może to być zarówno ekspres na kapsułki, jak również prosty model na kolbę lub ekspres automatyczny z funkcją mielenia kawy i różnymi trybami parzenia. Wybór zależy w dużej mierze od dostępnego budżetu i preferowanego sposobu eksploatacji. Najłatwiejsze w obsłudze będą ekspresy automatyczne i urządzenia na kapsułki. Obsługa ekspresu na kolbę jest odrobinę trudniejsza – wymaga przeszkolenia wszystkich osób, które będą użytkowały to urządzenie. Pozostaje jeszcze kwestia ceny zakupu i eksploatacji. Ekspresy na kapsułki są zazwyczaj niedrogie, ich producenci rekompensują sobie niską cenę urządzenia kosztem kapsułek. Takie urządzenie to tani zakup na starcie i nieco droższa eksploatacja. Ekspres automatyczny z młynkiem do kawy i funkcją spieniania mleka jest droższy, ale za to jego eksploatacja jest opłacalna. Można kupować kawę w ziarnach, w większych opakowaniach – to zazwyczaj znacznie tańsze rozwiązanie niż zakup kawy mielonej. W dodatku kawa w ziarnach jest świeża, widać jej jakość już na pierwszy rzut oka. Kompromisem pomiędzy ekspresem na kapsułki i ekspresem automatycznym są proste modele z kolbą. Ich zaletą jest stosunkowo dobra cena zakupu, a minusem nieco trudniejsza obsługa. Kawę trzeba dozować samodzielnie, ubijać, nakręcać kolbę i czyścić ją po każdym użyciu – to utrudnia proces przyrządzania napoju i sprawia, że trzeba zadbać o odpowiednie przeszkolenie wszystkich, którzy będą mieli do czynienia z urządzeniem.

Dobry ekspres to tylko połowa sukcesu, liczy się również kawa dobrej jakości. Można wybrać tę w ziarnach lub sięgnąć po wersję zmieloną. Niektórzy wybierają kawę w wygodnych saszetkach (do parzenia w niektórych ekspresach z kolbą) lub kawę w kapsułkach dedykowaną do konkretnych urządzeń na kapsułki. Prawdziwi smakosze docenią smak i aromat świeżych ziaren, które są mielone na bieżąco w ekspresie lub młynku (na przykład raz dziennie), ale dobrej jakości kawa mielona również jest rozwiązaniem godnym polecenia. Serwowanie napojów w salonach fryzjerskich musi przebiegać sprawnie, dlatego zarówno rodzaj kawy, jak i model ekspresu należy dobrać do wielkości obiektu, ilości pracowników i szacunkowej liczby klientów.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej