Strona główna » Czym są soki HPP i dlaczego warto je pić?

Czym są soki HPP i dlaczego warto je pić?

przez Redakcja
Czym są soki HPP i dlaczego warto je pić?

Świeży sok dla wielu osób jest nieodłącznym elementem codziennej diety. Nic w tym dziwnego, ponieważ poza tym, że soki są smaczne i pożywne, zapewniają naszemu organizmowi mnóstwo witamin oraz innych składników, które są wręcz niezbędne. 

Świeżo wyciskane soki i ich pozytywne właściwości

Soki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że mają pozytywny wpływ na ludzki organizm. Soki mogą być wyciskane zarówno z owoców i z warzyw. Często spotyka się kompozycje łączone, a więc częściowo z warzyw, a częściowo z owoców. Jest w czym wybierać, bo tak naprawdę soki można wykonać z każdego owocu oraz smacznych i wyjątkowych warzyw, takich jak marchew, pomidor, seler naciowy czy szpinak.

Mówiąc o dobroczynnych właściwościach soków, mamy na myśli to, że posiadają w sobie mnóstwo witamin i minerałów niezbędnych do codziennego funkcjonowanie organizmu człowieka. Soki skutecznie wzmacniają organizm, obniżają cholesterol oraz obniżają ciśnienie krwi. Skutecznie pobudzają działanie wątroby, oczyszczają krew z toksyn oraz poprawiają pamięć. Dodatkowym atutem picia soków jest to, że mają właściwości bakteriobójcze, moczopędne, napotne oraz przeczyszczające. Jest to jak najbardziej pozytywna strona, ponieważ im rzadziej występują te stany w naszym organizmie, tym więcej toksyn się zbiera w środku. 

Soki wykonane przy pomocy wyciskarki wolnoobrotowej

Jak wykonać dobrej jakości sok, który nie tylko będzie smaczny, ale dodatkowo nie będzie pozbawiony cennych właściwości? Wystarczy wykorzystać do tego wyciskarkę wolnoobrotową. Jest to urządzenie coraz częściej spotykane w naszych domach. Pozwala na szybkie przygotowanie dość pokaźnej ilości soku, nawet dla całej rodziny. Zachowuje przy tym praktycznie wszystkie składniki odżywcze, jakie zawierają w sobie owoce i warzywa. To ogromne ułatwienie dla osób, które lubią soki, jednak do tej pory nie mieli możliwości przygotowania ich dla siebie w większej ilości.

Wyciskarka, dzięki wolnoobrotowej metodzie, nie podgrzewa owoców, czyli zatrzymuje witaminy, które zawarte są w owocach. I śmiało można powiedzieć, że tylko takie soki są godne wypicia, tylko one mogą nas odżywić i nasycić witaminami, minerałami, antyoksydantami oraz polifenolami, które są tak ważne dla pracy naszego organizmu.

Świeży sok a paskalizacja – zachowanie substancji odżywczych

Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie wyciskać dla siebie odżywczych soków pełnych witamin i minerałów. Co wtedy? Tutaj z pomocą przychodzą soki i smoothie utrwalone metodą HPP inaczej nazywaną paskalizacją. Dzięki HPP soki zachowują wszystkie swoje cenne właściwości. Niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzić detoks, wzmocnić odporność, odzyskać młodość czy przyspieszyć metabolizm – soki HPP z pewnością Ci w tym pomogą.

Jedną z najlepszych receptur soków HPP jest marka SWIGO. W jej ofercie można znaleźć przede wszystkim soki funkcjonalne – czyli takie które mają określone zadanie dla naszego organizmu jak detox, energia, witalność, a także niezwykle smaczne i zdrowe soki jabłkowe, pomarańczowe i smoothie bananowe, szczególnie ulubione przez dzieciaki.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej