Strona główna » Wielowymiarowa rola profesjonalnej kosmetyczki – twórczyni, innowatorka i promotorka zadbanego stylu bycia

Wielowymiarowa rola profesjonalnej kosmetyczki – twórczyni, innowatorka i promotorka zadbanego stylu bycia

przez Redakcja
Wielowymiarowa rola profesjonalnej kosmetyczki

Lubisz dbać o swój wygląd i fascynuje Cię świat kosmetyków do pielęgnacji skóry i makijażu? A może jednocześnie całkiem nieźle radzisz sobie z chemią i biologią? Kariera w branży kosmetycznej to coś dla Ciebie! Co ważne, możesz przyjąć zaproszenie do fascynującego świata kosmetologii i pielęgnacji, wybierając kształcenie w liceum. Sprawdź, co da Ci nauka w Liceum Ogólnokształcącym w Klasie Kosmetycznej!

Nauka w Klasie Kosmetycznej – postaw na szerokie perspektywy rozwoju

Jeśli w najbliższym czasie będziesz wybierać szkołę ponadpodstawową, a kosmetologia, medycyna estetyczna i wizaż są obszarami Twoich zainteresowań, to Klasa Kosmetyczna w Liceum Ogólnokształcącym CosinusYoung jest czymś dla Ciebie. Nauka w tej klasie to idealny wybór, jeżeli dodatkowo biologia i chemia są Twoimi mocnymi stronami i lubisz kontakt z ludźmi.

Nauka na tym profilu po czterech latach kończy się egzaminem maturalnym, który nie jest jednak obowiązkowy. Jeśli jednak masz w planach studiowanie na wyższej uczelni, to oczywiście musisz do niego podejść i zdać go. Odpowiedni wynik jest bowiem obecnie jedynym kryterium w trakcie rekrutacji na studia! Nauka w Klasie Kosmetycznej w Liceum Ogólnokształcącym CosinusYoung przygotuje Cię do podjęcia studiów z zakresu: kosmetologii, dermatologii i charakteryzacji, a także medycyny, zdrowia publicznego i farmacji. Jak widać, możliwości po skończeniu tego profilu jest naprawdę wiele.

Wielowymiarowa rola profesjonalnej kosmetyczki

Jak wygląda nauka w Klasie Kosmetycznej?

Na tym profilu będziesz przygotowywać się do matury, tak jak w każdym innym liceum. Czeka Cię przede wszystkim nauka obowiązujących przedmiotów i przygotowanie do matury. Ale to nie wszystko! Zajęcia dodatkowe i kierunkowe pozwolą Ci poznać nowoczesne techniki i metody stosowane w kosmetologii i medycynie estetycznej. Nauczysz się, jak zadbać o zdrowie i wygląd skóry w sposób efektywny i jednocześnie bezpieczny. Zdobędziesz także umiejętności w dziedzinie stylizacji i wizażu.

Program nauczania w Klasie Kosmetycznej został ułożony w taki sposób, aby można było połączyć pasję z nauką w liceum. To pozwoli Ci na rozwijanie Twoich zainteresowań i talentów i przygotuje do przyszłej kariery w branży kosmetycznej (lub medycznej).

Wielowymiarowa rola profesjonalnej kosmetyczki

Profesjonalna kosmetyczka, czyli zawód z ogromnym potencjałem

W dzisiejszych czasach zawody związane z branżą kosmetyczną dają bardzo duże możliwości. Nauka w Klasie Kosmetycznej może być początkiem niezwykle ciekawej kariery. Co istotne, nie musisz dokładnie wiedzieć, co chcesz robić za kilka lat. Wystarczy, że branża beauty jest Ci bliska, a nauka biologii i chemii, a także języka angielskiego, nie przychodzi Ci z trudem, abyś dobrze poczuła się lub poczuł w Klasie Kosmetycznej!

Sprawdź także inne profile, które oferuje Liceum Ogólnokształcące CosinusYoung. Oprócz nauki podstawowych przedmiotów, szkoła oferuje możliwość odkrywania obszarów, które pasjonują wielu młodych ludzi. Każdy profil klasy umożliwia zgłębianie zainteresowań ponad programem nauczania – dodatkowe zajęcia pomagają w wyborze dalszej edukacji.

Materiał zewnętrzny

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej