Strona główna » Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

przez Redakcja

Dla zdrowia naszych zębów bardzo ważna jest codzienna higiena jamy ustnej, a szczególnie odpowiednie szczotkowanie. Z tego powodu warto się dokładniej zastanowić nad wyborem szczoteczki do zębów. Obecnie coraz więcej osób rezygnuje ze zwykłej, tradycyjnej szczoteczki na rzecz szczoteczek elektrycznych bądź sonicznych. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, czym te szczoteczki różnią się od siebie oraz jaki model wybrać. Na jaką się więc zdecydować?

Szczoteczka do zębów – soniczna czy elektryczna?

Warto się wcześniej zastanowić, by potem szczoteczka spełniła nasze oczekiwania. Szczoteczki elektryczne wykonują od 7 600 do  8 800 ruchów oscylacyjnych na minutę i często dodatkowo także ruchy pulsacyjne dochodzące do nawet 40 000. W zależności od modelu najprostsze szczoteczki elektryczne wykonują jedynie ruchy obrotowe, bardziej zaawansowane mają możliwość poruszać się jeszcze do przodu i do tyłu. Jednak szczoteczki obrotowe ze względu na specyfikę ruchu są w stanie wyczyścić tylko wypukłe części zęba. Aby dotrzeć do trudnodostępnych miejsc trzeba użyć specjalnych końcówek, które bardzo często są inwazyjne dla dziąseł i innych delikatnych tkanek w jamie ustnej. Może to wpływać na zwiększone krwawienia dziąseł. A ruch jaki wykonują szczoteczki obrotowe może zwiększać odsłanianie się szyjek zębowych i zwiększać ryzyko paradontozy.

Szczoteczka soniczna

Zupełnie inaczej działają szczoteczki soniczne, które łączą wyjątkowo szybkie ruchy włosia z zastosowaniem ruchów wymiatających. Te najbardziej zaawansowane modele są w stanie poruszać się nawet 48 000 razy, czyli wykonują 96000 drgań na minutę. Sprawia to, że w mieszaninie śliny i pasty, zachodzi zjawisko kawitacji. W wyniku czego powstaje chmura mikrobąbelków przenoszących składniki odżywcze i ochronne pasty do przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczki soniczne nie potrzebują więc specjalistycznych końcówek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, gdyż ruch jaki wykonują sprawia, że nie jest to potrzebne. Między innymi dzięki temu skuteczność szczoteczek sonicznych jest większa. O wiele lepiej także czyszczą one przestrzenie międzyzębowe i usuwają płytkę nazębną, osady i przebarwienia, również z trudnodostępnych miejsc. Dzięki zastosowaniu takiej szczoteczki dokładniej oczyścimy jamę ustną i tylne zęby.

Szczoteczki soniczne jak i elektryczne posiadają również różne funkcję m.in. tryb wybielania albo specjalny tryb przeznaczony do czyszczenia zębów wrażliwych. To sprawia, że mogą je stosować osoby o bardzo różnych potrzebach. Jednak mimo, że posiadają je oba rodzaje szczoteczek, większą skuteczność tryby te wykazują z ruchem sonicznym. Szczoteczki takie mogą być z powodzeniem stosowane, gdy mamy implanty, mosty czy też musimy nosić aparat ortodontyczny.

Jaka szczoteczka soniczna?

Jeżeli zdecydujemy już, że chcemy zakupić szczoteczkę soniczną, przychodzi czas na wybór, który model będzie najodpowiedniejszy. Jedną ze szczoteczek, która bardzo pozytywnie wyróżnia się wśród oferty, jest szczoteczka soniczna Seysso. Umożliwia ona mycie zębów w trzech trybach:

  • clean – możemy stosować go regularnie, jeśli nie mamy specjalnych problemów z zębami, jest odpowiedni do codziennego mycia. Szczoteczka w tym trybie porusza się z prędkością 41 000 ruchów na minutę.
  • soft – odpowiedni dla małych dzieci, osób z problemem nadwrażliwości, krwawiących dziąseł. Prędkość 31 000 ruchów na minutę.
  • whitening – tryb wybielania. Największa na polskim rynku obecnie prędkość – 48 00 ruchów na minutę.

Szczoteczka soniczna Seysso charakteryzuje się eleganckim designem oraz wygodną ładowarką i praktycznym akumulatorem, które pozwalają na ładowanie szczoteczki aż co 6 tygodni. To z pewnością produkt, którego zakup warto rozważyć.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej