Start Uroda Jak uzyskać chłodny blond bez żółtych refleksów?

Jak uzyskać chłodny blond bez żółtych refleksów?

przez Redakcja

Jeśli ktoś ma już doświadczenie w farbowaniu włosów na blond, to z pewnością wie, jak trudno jest uzyskać idealny odcień. Trzeba też dodać, że uzyskać kolor to jedno, potem trzeba go jeszcze utrzymać na włosach w takiej formie. Prawdą zatem jest fakt, że jasne włosy są piękne, ale proces farbowania na blond to najtrudniejszy rodzaj koloryzacji. Co zrobić, aby żółte refleksy na włosach nie pojawiały się, a blond odcienie wychodziły perfekcyjnie?

Domowa koloryzacja

Naturalne blondynki, które chcą nieco rozjaśnić swoje włosy, są w nieco lepszej sytuacji. Zmiana koloru o 2-3 tony zwykle nie jest niebezpieczna dla włosów. Jeśli jednak brunetka chce stać się blondynką, sprawa zaczyna się mocno komplikować i niezwykle wzrasta prawdopodobieństwo, że po koloryzacji pojawią się żółte lub rude refleksy na włosach. To zjawisko ma swoje racjonalne uzasadnienie. Farby rozjaśniające ocieplają wyjściowy kolor włosów, pozbawiając go wszystkich chłodnych tonów.

Jeśli właśnie to się wydarzy, nie należy poprawiać koloru od razu, nakładając kolejną farbę. Trzeba odczekać kilka dni, a następnie najlepiej udać się do fryzjera, który dobierze i położy farbę w chłodnym odcieniu. Z reguły najlepszym powinien okazać się popielaty blond. Jeśli jednak efekt jest kompletnie nie do zaakceptowania, można zrobić kilka pasemek, używając farby koloru ciemnoblond. Dzięki temu nieudany kolor bazowy powinien stać się nieco przygaszony.

Chłodne blond odcienie – jak je uzyskać?

Jeżeli na skutek domowej koloryzacji blond odcienie zamiast odpowiadać oczekiwaniom, przypominają raczej żółty lub pomarańczowy odcień, można spróbować nieco je stonować. Do tego celu służą specjalne szampony i odżywki, które regularnie stosowane wyeliminują żółty lub rudawy odcień. Trzeba jednak wiedzieć, że tych preparatów nie używa się tak jak zwykłych szamponów. Należy je pozostawić na włosach przez około pół godziny, a dopiero potem obficie spłukać. Warto też wiedzieć, że do włosów o żółtym odcieniu stosuje się szampony z pigmentem fioletowym, a do włosów z rudą poświatą najlepszy będzie preparat z pigmentem niebieskim. Podobny efekt jak przy zastosowaniu szamponów i odżywek można uzyskać, stosując specjalne płukanki przeznaczone do tego celu.

Stosując jednak tego typu preparaty, trzeba pamiętać o jednym. Mocno rozjaśnione włosy są w bardzo złej kondycji. Jeśli zastosuje się zbyt dużo płukanki czy szamponu z pigmentem niebieskim lub fioletowym, to może go zbyt dużo pozostać we włosach, pomimo solidnego płukania. Wówczas zamiast odcienia żółtego czy rudego włosy mogą zyskać odcień niebieski lub fioletowy, co nie będzie dobrze wyglądało.

Materiał partnera

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej