Strona główna » Pielęgnacja od pierwszego dnia życia

Pielęgnacja od pierwszego dnia życia

przez Redakcja

Nawet doświadczeni rodzice mogą mieć wątpliwości, czy ich sposób pielęgnacji skóry dziecka jest wystarczający. Na dodatek babcie i ciocie, pełne rzecz jasna dobrych chęci, dorzucają swoje trzy grosze. Jak tak naprawdę powinna wyglądać pielęgnacja dziecka od pierwszych dni życia?

Pielęgnacja buzi dziecka

Noworodki rzadko kiedy mają gładkie, różowe i rozkoszne buzie. Niestety, najczęściej pojawiają się na nich krostki i wypryski. Trądzik niemowlęcy, potówki, atopowe zapalenie skóry – przyczyn jest naprawdę mnóstwo. Dlatego pielęgnacja buzi dziecka jest tak ważna. Jak się nią opiekować?

Należy przemywać ją wodą i regularnie smarować nawilżającymi kremami. Nie można zapomnieć także o kosmetykach ochronnych – kremach z filtrami UV i kremach natłuszczających przed wyjściem na zimowy spacer.

Balsam dla noworodka od pierwszych dni

Ponieważ skóra dziecka jest jeszcze niedojrzała i nie zawsze działa tak, jak powinna, należy pamiętać o tym, że najważniejszym elementem jest nawilżanie. Dawniej skórę dziecka smarowało się codziennie oliwką, obecnie warto zaufać kosmetykom do stosowania od pierwszego dnia życia.

Balsam dla noworodka od pierwszych dni to strzał w dziesiątkę. Nawilża, natłuszcza i chroni. Na dodatek takie balsamy mogą mieć działanie niwelujące swędzenie i łagodzące. Tego kosmetyku nie może zabraknąć także w przypadku problemów skórnych. Balsam do skóry atopowej dla dzieci codziennie rano i po wieczornej kąpieli to podstawa. Jego zadaniem jest sprawienie, by skóra działała prawidłowo i była mniej wysuszona.

Kąpiel dla noworodka

Regularne kąpanie dziecka również ma ogromne znaczenie dla kondycji jego skóry. Tkanka nie jest jeszcze w stanie poradzić sobie z zabrudzeniami czy toksynami, więc ich regularne usuwanie jest bardzo ważne. Malucha należy kąpać w letniej wodzie z dodatkiem delikatnych środków do mycia. Oczywiście wszystkie zastosowane kosmetyki muszą być przeznaczone dla noworodków.

Kąpiel należy zakończyć nawilżaniem. Balsam do skóry atopowej dla dzieci zatrzyma wodę w strukturze skóry, więc poziom nawilżenia będzie znacznie większy i utrzyma się dłużej.

Pielęgnacja pępuszka

Pielęgnacja pępka może być nieco skomplikowana. Pępuszek zagoi się w czasie dwóch tygodni od narodzin, ale do tego momentu nie można przyciskać go pieluszką, żeby docierało do niego powietrze. Kilka razy dziennie należy go także przemywać czystymi, sterylnymi gazikami nasączonymi spirytusem. Staraj się też nie zmoczyć kikuta, a jeśli tak się stanie, delikatnie go osusz, a następnie zdezynfekuj wacikiem.

Materiał partnera

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej