Strona główna » Golenie bez podrażnień? To możliwe!

Golenie bez podrażnień? To możliwe!

przez Redakcja

Częstym problemem, z którym spotykamy się na co dzień podczas golenia przy wrażliwej skórze, są podrażnienia. Dyskomfort, który jest nimi spowodowany, może być uciążliwy w ciągu dnia, szczególnie gdy zakładamy koszulę, sweter lub szal, które potęgują swędzenie skóry. Jak zatem uniknąć podrażnień podczas golenia? Wystarczy, że użyjemy odpowiednich żelów do twarzy: do golenia i po goleniu.

Dlaczego warto zastosować żel do golenia i po goleniu?

Żel do twarzy to produkt, który podobnie jak klasyczna pianka do golenia zmiękcza zarost, ułatwiając przesuwanie się ostrzy maszynki po twarzy, dzięki czemu z łatwością można usunąć włoski. W porównaniu z pianką do golenia, taki żel różni się konsystencją oraz składem. Wiele żelów do golenia jest bezbarwnych (ale nie powinno to stanowić problemu dla mężczyzn doświadczonych w goleniu), a także zawiera specjalne składniki wpływające kojąco na męską skórę. Dobry żel do golenia nie tylko bardzo szybko złagodzi podrażnienia, które powstaną w wyniku golenia się, ale również wzmocni skórę przeciwko oddziaływaniu na nią negatywnych czynników zewnętrznych. Przy regularnym stosowaniu takiego żelu golenie będzie łatwiejsze, a ryzyko pojawienia się podrażnień zostanie w znaczącym stopniu zminimalizowane.

Innym produktem jest żel do twarzy po goleniu. Niestety jest on nadal często pomijany podczas codziennej pielęgnacji skóry męskiej twarzy. Tymczasem jego zastosowanie może mieć bardzo istotny wpływ na nasze samopoczucie. Atutem takiego żelu jest przede wszystkim to, że dodatkowo nawilża on skórę, zapewniając orzeźwienie oraz zapobiegając utracie wody. Dzięki temu męska twarz prezentuje się po goleniu doskonale, jest gładka i niezwykle przyjemna w dotyku. Dobrze dobrany żel do golenia pozwala na uniknięcie pieczenia i wielu podrażnień, także tych spowodowanych przez przesuwanie się ubrania po ciele. Nie każdy produkt tego typu idealnie sprawdzi się u wszystkich mężczyzn. Co jest najbardziej istotne przy wyborze takiego żelu?

Na co zwrócić uwagę kupując żel do twarzy do golenia i po goleniu?

Żel do golenia i żel po goleniu to produkty sprzedawane przez wielu producentów kosmetyków. Często przy ich zakupie kierujemy się ceną lub informacjami o pozytywnym działaniu publikowanymi przez producenta. Tymczasem decydując się na zakup żelu po goleniu i żelu do golenia, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład. Jest to podstawa, jeśli chodzi o wybór właściwego produktu. W składzie takiego żelu powinny znajdować się składniki, które nie będą wywoływały alergii.

Wśród tych, które mają zbawienny wpływ na męską skórę, można wymienić m.in. ekstrakt z żeń-szenia, wyciąg z brzozy, aloes czy też naturalne olejki. Dobry żel do twarzy nie powinien mieć w składzie alkoholu etylowego, a także barwników. Równie istotne jest użycie w jego produkcji odpowiedniej wody. Najlepsze żele do twarzy to produkty wytwarzane na bazie krystalicznie czystej górskiej wody, pozbawionej zanieczyszczeń. Dzięki temu tak doskonale oczyszczają i nawilżają one skórę i to przez 24 godziny, także przy uprawianiu sportów lub przy gwałtownych zmianach temperatury otoczenia (np. latem lub zimą).

Materiał partnera

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej