Strona główna » W trosce o piękno i dobre samopoczucie

W trosce o piękno i dobre samopoczucie

przez Redakcja

Już od lat wiadomo, że piękno i dobre samopoczucie idą w parze. Człowiek piękny, zadbany, taki który się o siebie troszczy czuje się znacznie lepiej niż taki, który o siebie nie dba i się o siebie nie troszczy. Z drugiej zaś strony, człowiek który dobrze się czuje natychmiast pięknieje. Ma jaśniejszą twarz i błyszczące oczy. Człowiek, któremu dokucza samopoczucie traci na swoim blasku. Dlatego właśnie ważne jest by łączyć ze sobą te dwie sfery by dbać o siebie kompleksowo i w pełni. Jak to powiedział Anton Czechow „W człowieku wszystko powinno być piękne: i twarz, i ubranie, i dusza, i myśli”.

W trosce o piękno

Troska o piękno to nie tylko kosmetyki i codzienna pielęgnacja. To również nie tylko druga skrajność, jaką jest chirurgiczne modelowanie urody. Piękno to odpowiednie i dopasowane zabiegi, które może zapewnić tylko profesjonalny gabinet. Dzięki nim skóra odzyskuje swój blask, elastyczność i napięcie. Staje się odmłodzona i rozjaśniona. Jest po prostu piękniejsza. Oczywiście, na taki efekt składa się bardzo wiele elementów.

Będzie to:

  • oczyszczanie skóry,
  • odżywianie,
  • nawilżanie lub natłuszczanie,
  • masaże

Wielu z tych czynności nie jesteśmy w stanie zrobić sami w domu. Potrzebujemy do tego albo specjalnych kosmetyków albo profesjonalisty, który się na tym zna. Najlepiej jednak wybrać do tego odpowiedni gabinet SPA i podarować sobie chwilę wyłącznie dla siebie.

W trosce o samopoczucie

Właśnie ta chwila, oprócz zauważalnego piękna daje nam jeszcze coś więcej. Dostarcza również dużej dawki relaksu, odpoczynku i spokoju. Pozwala zregenerować siły. Podnosi na duchu i pozwala odzyskać utraconą energię. To chwila całkowitego relaksu i harmonii z własnym ciałem. Naturalnie, trzeba sobie na taką chwilę świadomie pozwolić. Sama medycyna estetyczna wszystkiego dla nas nie zdziała. Trzeba jeszcze świadomie współpracować. Odciąć się od trosk zwykłego dnia i dać się ponieść przyjemności, jaka wiąże się z opieką nad ciałem. Ważne jest też by gabinet, w którym się oddamy zabiegom miał odpowiedni klimat. Jasne, łagodne i pastelowe kolory pozwalają się odprężyć, dają wrażenie przestrzeni i lekkości. Nie przytłaczają. Dodatki w postaci świeczek i kwiatów ocieplają wnętrze i powodują, że samo przebywanie tam odpręża.

Odpoczynek i relaks należą się każdemu. Taka chwila w profesjonalnym SPA może być sposobem na regularne doładowanie sił i odreagowanie stresów. Po wizycie w gabinecie wszystko staje się łatwiejsze i prostsze, można nabrać dystansu a problemy nie wydają się już aż tak duże.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej